Nowości figurkowe (12.02.2016)

Nowości figurkowe (12.02.2016)

Kolejny tydzień zleciał jak z bicza strzelił, więc pojawiamy się z najnowszymi informacjami o figurkowych nowościach. Zapraszamy do lektury!

Chronos Miniatures

Rosyjska firma przedstawiła nowy zestaw w skali 54 mm. Vikings: Chosen for Halls of Valhalla, 9-10 century przygotowany została przez Władimira Syczewa. W pudełku znajduje się 14 części odlewanych w żywicy. Z pewnością nie można odmówić temu zestawowi oryginalności. Do atutów należy zaliczyć również dobrze wyglądające detale.

Chosen for Halls of Valhalla Chosen for Halls of Valhalla Chosen for Halls of Valhalla

Chosen for Halls of Valhalla Chosen for Halls of Valhalla Chosen for Halls of Valhalla

Chosen for Halls of Valhalla Chosen for Halls of Valhalla

N-S Prod

Francuzi pokazali nowe popiersie. Drum Major Foot Grenadiers of the Imperial Guard (1804-1809) reprezentuje skalę 1/9 i składa się z 12 elementów żywicznych. Za rzeźbę odpowiada oczywiście Nelly Auffret, a za box art Samy Thual. Detale wyglądają znakomicie i jedyną wadą jaką można znaleźć jest brak podstawki widocznej na zdjęciach. Ale to już szukanie dziury w całym.

Drum Major Foot Grenadiers of the Imperial Guard Drum Major Foot Grenadiers of the Imperial Guard Drum Major Foot Grenadiers of the Imperial Guard Drum Major Foot Grenadiers of the Imperial Guard Drum Major Foot Grenadiers of the Imperial Guard

Drum Major Foot Grenadiers of the Imperial Guard Drum Major Foot Grenadiers of the Imperial Guard

Aradia Miniatures

Aradia pokazałą pierwszą figurkę z nowej serii „morskiej”. Mediterraneo #1 – The marine satyr został wyrzeźbiony przez Joaquina Palaciosa w skali 75 mm. Zestaw promują egzemplarze wykonane przez Marco Bariselliego i Mirko Cavalloniego. Przy okazji ogłoszono konkurs, który będzie trwać od lutego do listopada, a więcej o nim znajdziecie na stronie producenta.

The marine satyr The marine satyr

The marine satyr The marine satyr

Art Girona

W skali 70 mm ukazały się 2 nowości pod szyldem Art Girona. Private, 29th Regiment of Foot. American Independence War. Boston 1768-1771 przygotowany przez Antonio Zapatero oraz Saxon Warrior Veteran. 5th century spod dłuta Raula García Latorre. Również 2 nowe figurki pojawiły się w skali 54 mm. Są to Justinian ‚the Great’. Byzantine Emperor, 527-565, autorstwa Adriano Laruccii i Siege of Barcelona, 1713-1714. War of Spanish Succession. Barcelona, 11 september 1714, przygotowane przez Antonio Zapatero.

Private RG70-54_zpsbcyc62v4 H-46_zpsyeqjuhb0 VCB-32_zpspza6wvrp

Tartar Miniatures

Nowy zestaw Tartara nie jest do końca nowy. Jest to cześć zestawu Dance. Scottish officer from „Black Watch” przygotował w skali 54 mm Alexander Deryabin. Zestaw jest bardzo interesujący. Jest oryginalny i bardzo dobrze wykonany. Odlew żywiczny.

Scottish officer Scottish officer Scottish officer

Scottish officer Scottish officer Scottish officer

D-Day Miniature Studio

Nowe figurki w skali 1/35 wypuściło D-Day Miniature Studio. Są to Screaming WSS Officer in Anorak, 1944-45 i Running WSS Grenadier in Telogreika, 1943-45, które można nabyć w zestawie WSS Soldiers in Action 1944-45 oraz German SD (Sicherheitsdienst) Driver for Citroen 11CV i German SD Officer wearing civilian clothes, dostępne w zestawie SD in Ambush, Occupied Europe 1939-44. Wszystkie figurki charakteryzują się ciekawymi pozami i doskonałymi detalami.

WSS Soldiers WSS Soldiers WSS Soldiers WSS Soldiers

WSS Soldiers WSS Soldiers WSS Soldiers WSS Soldiers

German SD German SD German SD German SD

German SD German SD German SD German SD

Stalingrad

Stalingrad zaprezentował bardzo nietypowe figurki 1/35 autorstwa Alexandra Zelenkova. Zastosowań przychodzi mi do głowy kilka, oczywiście poza prezentacją solo. Zardzewiały wrak czołgu/samolotu/łodzi na plaży. Albo bunkier, jak u nas na Półwyspie Helskim.

3701 – The Beach Girl
3702 – The Beach Girl
3703 – The Beach Girl
3704 – The Beach Girl

The Beach Girl The Beach Girl The Beach Girl

The Beach Girl The Beach Girl

The Beach Girl The Beach Girl

The Beach Girl The Beach Girl

Drakkar Models

Drakkar przygotował zestaw, który pomoże Wam wzbogacić scenkę na której prezentujecie Wasze figurki. Żywiczny zestaw Skulls and Bones będzie odpowiedni dla skal 1/35 i 54 mm.

 Skulls and Bones  Skulls and Bones

 Skulls and Bones  Skulls and Bones

Pegaso Models

Włosi wypuścili zapowiadaną jakiś czas temu miniaturę Eagle Bearer French Cuirassiers. Została ona przygotowana w skali 75 mm przez Richarda Galicka. W pudełku znajduje się 39 elementów metalowych. Piękno figurki podkreśla box art autorstwa Danilo Cartacciego.

Eagle Bearer Eagle Bearer

Eagle Bearer Eagle Bearer

Mitches Military Models

Adam McMaster jest autorem najnowszego zestawu od MMM. Officer of the 28th North Gloucesters & Lt.Coy Sgt Waterloo 1815 reprezentuje skalę 75 mm i odlewany jest z żywicy.

Waterloo 1815 Waterloo 1815 Waterloo 1815

Waterloo 1815 Waterloo 1815 Waterloo 1815

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *