Nowości figurkowe (13.01.2017)

Nowości figurkowe (13.01.2017)

Z ogromną przyjemnością prezentujemy drugie zestawienie figurkowych nowości w 2017 roku. Znajdziecie w nim sporo popiersi, w tym te mocno związane z historią Polski. Zaciekawieni? Zapraszamy zatem do lektury.

Mitches Military Models

Nowe popiersia z serii V-Busts przygotował nie kto inny jak Pavol Ovecka. Seven Years War 1757 set składa się z popiersi: Huron Indian, British Officer, Pathfinder. Popiersia odlewane są z żywicy, w skali 1/10. Detale wyglądają znakomicie. Każdy szczegół został oddany wprost idealnie.
Seven Years War

Seven Years War Seven Years War Seven Years War

Legendarion

Postaci przedstawionych na popiersiach Legendarionu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Iwan Sirko, Iwan Bohun, Bohdan Chmielnicki to część historii Polski, Ukrainy, a przede wszystkim kozackiej. Popiersia reprezentują skalę 1/10 i odlewane są z żywicy. Detale wyglądają bardzo zachęcająco i powinny stanowić dobrą bazę do prac malarskich. Pozycje obowiązkowe dla miłośników historii Polski.

Sirko Bohun Chmielnicki

Young Miniatures

Young B. Song przygotował popiersie Roman Optio. Na pudełku znajdziecie oznaczenie 1/10, a w środku dziewięć elementów żywicznych. O tym jak może wyglądać ten zestaw po pomalowaniu przez utalentowanego modelarza świadczy box art autorstwa Kiriła Kanajewa.

Roman Optio Roman Optio Roman Optio

Roman Optio Roman Optio Roman Optio

Green Monkey Models

Pod koniec stycznia ukaże się nowe popiersie spod znaku zielonej małpki. Orc Commander został wyrzeźbiony przez Eduardo Velayosa w skali 1/10. Wygląd miniatury nie zachwyca. Na pewno przy odrobinie inwencji i talentu może z tego wyjść niezły model, ale chyba nic więcej.

Orc Commander Orc Commander

Michael Kontraros Collectibles

MKC wchodzi na nowy dla siebie rynek figurek historycznych. Mortal Enemies to seria mająca składać się z reprezentantów dwóch stron konfliktu. Na pierwszy ogień idzie wojna francusko-pruska i zestaw French and Prussian officer 1871. Figurki przygotował w skali 75 mm Christos Panagiotopoulos. Obie miniatury wyglądają bardzo fajnie, ale w tym zestawie uwagę przykuwa Francuz i jego poza. Oprócz żywicznych figurek, w pudełku znajduje się ulotka z rysem historycznym. Figurki można kupić w zestawie lub pojedynczo.

French and Prussian officer French and Prussian officer French and Prussian officer

French and Prussian officer French and Prussian officer

French and Prussian officer French and Prussian officer

Tin Berlin

Oleg pogosjan jest autorem najnowszej propozycji Tin Berlin. Swedish Militia , Battle of Wisby 1361 reprezentuje skalę 75 mm i odlewany jest z żywicy. Piękne detale miniatury podkreślił na box arcie po mistrzowsku Sergej Popowiczenko. Jest kolejna figurka od Tin Berlin, która dzięki doskonałym detalom i interesującej i naturalnej pozie stawia tą firmę wśród czołówki producentów figurek.

Swedish militia Swedish militia

Swedish militia Swedish militia

Nuts Planet

Pierwsze zestawy na 2017 rok zapowiedziało Nuts Planet. Wśród nich jest popiersie w skali 1/10 Yi Sun-Sin – Korean naval commander. W pudełku znajduje się trzynaście elementów żywicznych, za wygląd których odpowiada Jun sik Ahn. Zapowiedziano także nową figurkę z serii Trigger – Resident Casey. Niestety na razie otrzymaliśmy tylko wizualizację cyfrową, więc za wcześnie jeszcze ostateczny werdykt. Miniatura ma składać się z ośmiu części, a skala to oczywiście 75 mm.

Yi Sun-Sin Yi Sun-Sin Yi Sun-Sin

Yi Sun-Sin Yi Sun-Sin Yi Sun-Sin

Resident Casey Resident Casey Resident Casey Resident Casey

Knight Models

Znana kiedyś z figurek Star Wars, a potem z serii o Batmanie podobno ma teraz wypuścić serię miniatur poświęconych bohaterom przygód Harrego Pottera. Jako pierwsza ma ukazać się miniatura Alastor „Mad-Eye” Moody. Figurka wygląda znakomicie zwłaszcza, że to skala 35 mm. Figurka ma być odlewana z metalu.

Alastor "Mad-Eye" Moody

Ellie’s Miniatures

Najnowsza propozycja od Ellie’s to Officer, 42nd Highlanders, 1760. Miniatura wyszła spod rąk Diego Fortesa i reprezentuje skalę 75 mm. Odlew żywiczny.

Officer, 42nd Highlanders, Officer, 42nd Highlanders, Officer, 42nd Highlanders, Officer, 42nd Highlanders,

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *