Nowości figurkowe (13.11.2014)

Nowości figurkowe (13.11.2014)

W tym tygodniu oferta firm modelarskich poszerzyła się o pokaźną listę figurek i popiersi. Kilka z nich uświetnia rocznicę zakończenia I Wojny Światowej, jak choćby propozycje od Stormtroopers i Model Cellar. Ponadto za sprawą figurek możecie się również przenieść chociażby do starożytności, czy epoki napoleońskiej. Szczegółowo nowości wyglądają następująco:

Stormtroopers

Wśród nowości od Stormtroopers są trzy popiersia i jedna figurka. Wszystkie popiersia wyszły spod ręki Carla Reida i jak zwykle wszystkie reprezentują najwyższy poziom detali. Sikh Infantryman, Indian Army WW1 przygotowany został w skali 1/10, a „I got the Cuckoo” Sergeant Masterson, Barrosa Spain 1811 oraz Christmas Truce, 6th Cheshire Territorials 1914 w skali 1/9. Figurkę 120 mm Private, 5th Dragoon Guards, Crimea 1854 wyrzeźbił natomiast Maurice Corry. Także ten zestaw należy zaliczyć do produktów najwyższej jakości.

Sikh Infantryman Masterson Christmas Truce Private

Chronos Miniatures

Rosyjska firma przygotowała kolejną żywiczną figurkę w skali 54 mm. Jest to Spanish arquebusier, 1550-90. Figurkę przygotował Igor Danilkin. Niestety miniatura będzie wymagała sporo pracy przy montaży chyba, że zostaną poprawione formy przed uruchomieniem produkcji.

Spanish arquebusier Spanish arquebusier

Alexandros Models

Flavinus Ala Augusta Gallorum Petriana, circa 90 aD. to miniatura w skali 54 mm. Figurka odlana jest z metalu wg wzoru Adriano Laruccii. Barwna miniatura będzie świetnym uzupełnieniem kolekcji ze względu na wysokiej jakości detale i naturalnie wyglądającą pozę.

Flavinus Flavinus Flavinus

Flavinus Flavinus Flavinus

Black Army Models

BAM przygotowało popiersie RAF pilot. Żywiczna miniatura w skali 1/9 została przygotowana przez Darko Prenosila. Popiersie wygląda poprawnie, ale na pewno nie powala.

RAF pilo RAF pilo RAF pilo

Model Cellar

WWI British Trench Raider to figurka 120 mm, przygotowana przez Carla Reida. Miniatura jest już dostępna i powinna znaleźć uznanie wśród miłośników Wielkiej Wojny. Natomiast na liście nowości, które dopiero mają trafić do sprzedaży znajduje się figurka 1/35 Oswald Boelcke oraz popiersie w skali 1/12 Walter von Bulow-Bothkamp. Oba zestawy zostały przygotowane przez Mike Gooda i nie powinny zostać pominięte przez fana początków awiacji. Na uwagę zasługuje również Valley Forge Drummer Boy, za wygląd którego odpowiada Mike Blank.

Oswald Boelcke Oswald Boelcke Oswald Boelcke

Walter von Bulow-Bothkamp Walter von Bulow-Bothkamp Walter von Bulow-Bothkamp

Trench Raider Drummer Boy

Tartar Miniatures

Tartar zapowiedział miniaturkę European Knight, XIV century. Figurka będzie odlana w żywicy, w skali 75 mm, według projektu Olega Pogosjana. W zestawie znajdzie się 17 elementów. Detale wyglądają bardzo zachęcająco. Wątpliwość budzi natomiast poza, która na niektórych zdjęciach wygląda nienaturalnie, ale może to być tylko kwestia złego konta fotografii.

European Knight European Knight European Knight European Knight

European Knight European Knight European Knight

Scorpio Models

Scorpio przygotowało dwa zestawy autorstwa Markusa Eckmanna. Pierwszy z nich to Poilu 1916. Jest to zestaw w skali 75 mm, w którym znajduje się 14 elementów metalowych (figurka) oraz żywicznych (podstawka). Woodlands Trapper with Packhorse to druga z nowości. W tym zestawie znajduje się 14 elementów metalowych, które pozwolą stworzyć scenkę w skali 40 mm. Oba zestawy wyglądają bardzo interesująco i powinny znaleźć uznanie wśród modelarzy.

Poilu 1916 Trapper

DG Artwork

DG Artwork przygotowało swój drugi zestaw. Germanics Warrior 1st century, AD to żywiczne popiersie w skali 1/12. Składa się ono z aż 15 części, po złożeniu których powinniśmy otrzymać dynamicznie wyglądającą postać Germańca. Oprócz dynamicznej pozy, atutem miniatury są ładnie przygotowane detale.

Germanics Warrior Germanics Warrior Germanics Warrior

Germanics Warrior Germanics Warrior Germanics Warrior

MMA Miniatures

Włoska firma przygotował nową figurkę w skali 54 mm. Officer of 2° Dragoons USA 1848 został przygotowany przez Riccardo Cerilliego i odlany jest w żywicy. Detale i poza nie budzą żadnych wątpliwości, a tematyka dodaje oryginalności miniaturce.

Officer of 2° Dragoons USA 1848 Officer of 2° Dragoons USA 1848 Officer of 2° Dragoons USA 1848 Officer of 2° Dragoons USA 1848

MK 35 Editions

Francuska firma przygotowała kolejną figurkę cywilną w skali 1/35. Tym razem jej tematem jest The Farmer and Her Goose. Zestaw może nie tylko stać się uzupełnieniem jakiejś scenki, ale również być prezentowany samodzielnie.

The Farmer and Her Goose The Farmer and Her Goose

Stalingrad

Najnowsza lista nowości obejmuje kolejnych trzech żołnierzy sowieckich w zimowych odzieniach, jak i zestaw wszystkich dziesięciu miniatur z tej serii, których autorem jest Alex Zelenkov. Wszystkie figurki odlane są z żywicy, w skali 1/35.

Russian Soldiers Russian Soldiers Russian Soldiers Russian Soldiers

Russian Soldiers Russian Soldiers

Corsar Rex

Corsar Rex przygotował natomiast dwie figurki Niemców w strojach zimowych German Soldier – Wehrmacht (nr katalogowe 35084 i 35085). Te zestawy również są żywiczne i reprezentują skalę 1/35.

German Soldier German Soldier

German Soldier German Soldier

Black Dog

Czeska firma przygotowała kilka interesujących zestawów żywicznych w skali 1/35. Są to figurki  US Special forces on horse oraz Taliban fighter, a także zestaw wspomnianych, czyli US Special forces on horse & Afghanistan fighter. Zestawy figurkowe uzupełniają podstawki Well base i Bridge base, w skali 1/35, oraz mini dioramka w skali 1/72 Middle east street N°2.

US Special forces Talib US Special forces & Talib

Studnia Studnia

Most Most

Middle East Middle East

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *