Nowości figurkowe (15.04.2016)

Nowości figurkowe (15.04.2016)

Kończy się kolejny tydzień, więc spieszymy donieść o nowościach, które pojawiły się wśród figurek. Zachęcamy do pozostawiania komentarzy pod artykułem i zapraszamy do lektury przeglądu nowości figurkowych.

Galapagos Miniatures

Przez kilka miesięcy nie było żadnych wiadomości od Galapagos. W tym tygodniu wreszcie się pojawiła zapowiedź nowego popiersia. Velaf – The dragon hunter of the mt. Zigba przygotował w skali 1/10 Ju-won Jung. W pudełku znajduje się 7 części, w tym opcjonalna główka.

Velaf Velaf Velaf

Velaf Velaf

Black Dog

Czeska firma wypuściła miniatury niemieckich lotników z okresu Wielkiej Wojny. German Fighter Pilot #1, 1914-1918 oraz German Fighter Pilot #2, 1914-1918 są dziełem Radka Tomaneca. Figurki reprezentują skalę 1/32 i odlewane są w żywicy.

Pilot Pilot Pilot

Elan 13 Miniatures

Elan 13 przygotował tym razem miniaturki żołnierzy z okresu napoleońskiego i Wojny Trzydziestoletniej. Obie figurki przygotował Ian Succamore w skali 54 mm. Są to: ‚Stand Firm!’ British Officer Light Company 1815 oraz Sergeant English Civil War/30 Years War. Odlewy żywiczne.

British Officer British Officer DSCF1805_edited-1_zpsajneg3vg

Sergeant Sergeant Sergeant Sergeant

Metal Modeles

Bruno Leivobitz jest autorem nowości od Metal Modeles. Cannonier à chéval de la Garde i Train d’Artillerie de la Garde reprezentują skalę 54 mm i odlewane są z metalu.

Cannonier Cannonier

ccagi-24 ccagi-27

Chronos Miniatures

Chronos wypuścił kolejną figurkę autorstwa Władimira Syczewa, oczywiście w skali 54 mm. Russian fusilier of infantry regiments, 1708-10 odlewany jest z metalu. W zestawie znajdują dwie główki.

Russian fusilier Russian fusilier Russian fusilier

Russian fusilier Russian fusilier Russian fusilier

Ellie’s Miniatures

Ellie’s zapowiedział poszerzenie swojej oferty o nowe popiersie. Confederate Officer 1864 został wyrzeźbiony w skali 1/10 przez Dea Hyoung Kim. Ogólnie popiersie mi się podoba, ale nie jest przekonany do fragmentu pleców przychodzącego w cokół. Jakoś dziwnie to wygląda, no ale nie będzie to najbardziej eksponowana część miniatury.

Confederate Officer Confederate Officer Confederate Officer

12527864_988253604595121_362941690_n 12596342_988253591261789_1250946075_n

TIN Berlin

Tin Berlin wypuścił kolejne zestawy o tematyce polskiej. Są to: 54-028 Polish uhlan; 54-029 Polish uhlan; 54-030 Polish uhlan; 54-031 House. Zestawy odlewane są w żywicy w skali 54 mm.

Polish uhlan Polish uhlan Polish uhlan

Polish uhlan Polish uhlan House

Art Miniatures

Nowa figurka została zapowiedziana przez rosyjskiego debiutanta. Eupaty Kolovrat odlewany jest w metalu, w skali 54 mm. Jest to miniatura przedstawiająca rosyjskiego bohatera z XIII wieku, u nas raczej nie znanego bliżej.

Eupaty Kolovrat Eupaty Kolovrat Eupaty Kolovrat

Andrea Miniatures

Hiszpańska firma zaprezentowała nową figurkę z serii Pin Up. Jest to Mind the Ketchup, w skali 80 mm. Tradycyjnie już dla tej serii figurka charakteryzuje się frywolnością i puszcza do nas oko flirtując. Lekka i w dobrym guście.

Mind the Ketchup Mind the Ketchup

Mind the Ketchup Mind the Ketchup

Romeo Model

Włoski producent przygotował jedną nowość. Jest to Samurai Warrior c.1590 w skali 75 mm i odlewany z metalu. Autorem miniatury jest Gianni La Rocca. Ładne detale i dynamiczna poza przyciągają uwagę. Odrobina umiejętności malarskich i będziecie mieli fajną figurkę w Waszej kolekcji.

 Samurai Warrior  Samurai Warrior  Samurai Warrior  Samurai Warrior

Mitches Military Models

MMM zapowiedziało figurkę autorstwa Maurica Corry. Captain of Hussars Elite Company reprentuje skalę 1/9 i odlewany będzie w żywicy. Detale, zwłaszcza haftowania wyglądają bardzo ładnie i powinny być łatwe do podkreślenia farbami.

Captain of Hussars Captain of Hussars Captain of Hussars

Captain of Hussars Captain of Hussars Captain of Hussars

Mercury Models

Ciekawie prezentuje się najnowsza propozycja od Mercury. Hoplomahus został wyrzeźbiony przez Sergieja Trawiańskiego. Miniatura reprezentuje skalę 54 mm i odlewana jest z metalu. Poza wygląda naturalnie i dość dynamicznie. Detalom także nie można nic zarzucić.

 Hoplomahus  Hoplomahus  Hoplomahus  Hoplomahus

Battlegate Games

Kolejna nowość z Battlegate i według mnie znowu nie udana. Alice Military Version repreztnuje skalę 90 mm i odlewana jest z żywicy. W skład zestawu wchodzi podstawka. Więcej pozytywów nie widzę.

 Alice Military Version  Alice Military Version  Alice Military Version

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *