Nowości figurkowe (15.09.2017)

Nowości figurkowe (15.09.2017)

To już w ten weekend odbędzie się Euro Miniature Expo w Folkestone. Stąd lista nowości w tym tygodniu jest nieco dłuższa niż zwykle. Wiele firm planuje premiery właśnie na tą imprezę i przygotowuje specjalne promocje dla odwiedzających. Przyjrzyjmy się zatem co nowego pojawiło się w ostatnim tygodniu.

Tommy’s War

Angielska firma zaprezentowała listę nowości wydawniczych to końca roku. Są to: Piper Daniel Laidlaw Victoria Cross oraz Private, 1/4 Bn Seaforth Highlanders, France & Flanders 1917 (TW32039)( ich autorem jest Benoit Cauchies); Briefing at Dawn – TW32037 (Pilot, RFC), TW32038 (Officer, RA, Balloon Observattion Officer) (figurki wyrzeźbił Nino Pizzichemi); TW32RM01 – Marine, Royal Marine Light Infantry, Antwerp 1914 (autorstwa Diego Forteza) i TW32DC01 – Machine Gunner, 1 MG Abteilungen 1918 (przygotowany przez Douglasa Cranera). Oczywiście wszystkie figurki reprezentują skalę 54 mm i odlewane są z żywicy.

Victoria Cross Victoria Cross Victoria Cross

Private Private Private

Briefing at Dawn Briefing at Dawn

Marine Machine gunner

Mercury Models

Mercury przygotowało rękami Talanta Soodanbekova miniaturę Varyag Archer. Figurka odlewana jest z żywicy w skali 75 mm. Fajna poza i bardzo ładne detale zachęcają do zakupu.

Varyag Archer Varyag Archer Varyag Archer

BestSoldiers

Antonio Zapatero Guardini jest autorem najnowszej propozycji od BestSoldiers. The English Officer -The American of Indipendence War zawiera między innymi dwie główki, dwie lewe ręce i kapelusz luzem. Wszystko odlewane jest z metalu w skali 75 mm. Autorem boxarta jest Danilo Cartacci.

English Officer

Troop 54

Officer, 2nd Heavy Dragoons, Kings German Legion, Garcia Hernandez, Spain 1812 to propozycja na Euro od Troop 54. Figurkę przygotował w skali 54 mm Antonio Meseguer.

Officer Officer

Hawk Miniatures

Hawk zaprezentował popiersie wyrzeźbione przez Roberta Lane’a. Lord Cardigan reprezentuje skalę 1/12 i odlewany jest z żywicy.

Lord Cardigan Lord Cardigan Lord Cardigan

Lord Cardigan Lord Cardigan

Semper Fidelis Miniatures

Antonio Meseguer jest autorem także najnowszej figurki od Semper Fidelis. Husar De La Princesa, 1924 wyrzeźbiony został w skali 75 mm i odlewany jest z żywicy.

Husar De La Princesa Husar De La Princesa Husar De La Princesa Husar De La Princesa

Husar De La Princesa Husar De La Princesa Husar De La Princesa

Life Miniatures

Life wypuścił kolejne popiersie, do którego opublikował również tutorial do pobrania ze strony internetowej. Autorem popiersia WW2 Soviet Female Tanker i malowania jest Sang-Eon Lee. Popiersie zostało przygotowane w skali 1/10, a składa się ono z siedmiu elementów żywicznych.

WW2 Soviet Female Tanker WW2 Soviet Female Tanker WW2 Soviet Female Tanker

WW2 Soviet Female Tanker WW2 Soviet Female Tanker

Altores Studio

Alexander Deryabin przygotował dla Altoresa zestaw Melee. Dynamiczna scenka w skali 75 mm odlewana jest z żywicy. Zestaw prezentuje się znakomicie i z pewnością będzie przyciągał wzrok.

Melee Melee Melee

Melee Melee

Scale 75

Hiszpańska firma zaprezentowała dwie nowości w skali 75 mm. Są to Rommel, Libya 1941 oraz US Marshal, 1883. Obie miniatury wyglądają niezwykle zachęcająco, chociaż ta druga nieco bardziej pociąga ze względu na to, że tematyka Rommla jest bardziej oklepana.

Rommel Rommel Rommel

Rommel us-marshal-1883 us-marshal-1883__1_

US Marshal US Marshal

Nuts Planet

Nuts Planet wypuściło popiersie Barbarian. W pudełku znajdziecie cztery elementy żywiczne, za wygląd których odpowiada Jun Sik Ahn. Skala 1/12.

Barbarian Barbarian Barbarian

Barbarian Barbarian

DG Artwork

Oda Nobunaga – Lord of Owari to najnowsze popiersie sygnowane logo DG Artwork. Popiersie w skali 1/9 wyrzeźbił Dae-Hyeong, Kim. Składa się ono z piętnastu elementów żywicznych, w tym dwóch główek oraz emaliowanego drucika.

Oda Nobunaga Oda Nobunaga Oda Nobunaga Oda Nobunaga

Oda Nobunaga Oda Nobunaga Oda Nobunaga

Mitches Military Models

MMM wypuszcza na Euro zestaw Black Watch at Bay, Quatre Bras. Zestaw został przygotowany przez Carla Reida w skali 120 mm i odlewany jest z żywicy.

Black Watch at Bay Black Watch at Bay Black Watch at Bay

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *