Nowości figurkowe (16.07.2015)

Nowości figurkowe (16.07.2015)

Jak można było się spodziewać sezon wakacyjny na dobre zagościł również w sektorze modelarskim. Prezentujemy zatem  nieco skromniejsze zestawienie nowości z figurkowego rynku.

Nuts Planet

Nuts Planet nie przestaje zadziwiać i po raz kolejny wypuszcza rewelacyjne zestawy. Pierwszy z nich to Saladin. Popiersie składa się z 5 elementów żywicznych, a detale po prostu zapierają dech. Natomiast w serii Trigger ukazała się żywiczna miniatura Vagabond, w skali 75 mm. W zestawie znajduje się 14 części. Także i ta figurka wygląda znakomicie.

Saladin Saladin Saladin Saladin

Saladin Saladin Saladin Saladin

Saladin Saladin Vagabond Vagabond

Vagabond Vagabond Vagabond Vagabond

Vagabond Vagabond Vagabond Vagabond

Stormtroopers

Nieco dziwnie wygląda najnowsze popiersie Stormtroopers. Carl Reid odtworzył zgarbionego Musketeer, Earl of Manchester’s Regt, ECW. Przez to popiersie wygląda nie najlepiej jeżeli chodzi o ogólną prezentację i nie wygląda zbyt zachęcająco. Skala to 1/9.

Musketeer Musketeer

Kellerkind Miniatures

Ciekawą propozycję, która może wzbogacić Waszą scenkę w skali 1/32 przygotował Kellerkind. Special aviator clothing – German air service, 1914-18. Odlew żywiczny.

 German air service  German air service

 German air service  German air service

Dolman Miniatures

3rd New Jersey Cavalry in the American Civil War to zapowiedź od Dolmana. Figurka będzie odlewana w metalu, w skali 90 mm. W skład zestawu będzie wchodzić 14 części w tym żywiczna podstawka.

3rd New Jersey Cavalry 3rd New Jersey Cavalry 3rd New Jersey Cavalry

3rd New Jersey Cavalry 3rd New Jersey CavalryIMG_9913_zpsreyxuqla

Mitches Military Models

MMM zaprezentowało najnowsze popiersia z serii V-Busts. Tym razem pod zbiorczym tytułem France 1944 ukażą się KH/01 PFC 35th Infantry Division (supplied with helmet); KH/02 Sgt US 6th Armoured Division; KH/03 SS Tiger Tank Commander. Podobnie jak poprzednie, tak i te popiersia zostały przygotowane przez Pavola Oveckę w skali 1/9. Odniesienie do bohaterów filmu Złoto dla zuchwałych jest oczywiste, ale co do podobieństwa można mieć pewne zastrzeżenia.

France 1944 France 1944 France 1944 France 1944

France 1944 France 1944 France 1944 France 1944

Albino Raven Miniatures

Heavy battle mech RX-704 „Purifier” reprezentuje skalę 28 mm przy wysokości ok 95mm. W pudełku znajduje się 11 części żywicznych, a po ich złożeniu otrzymujemy fajnie wyglądającą maszynę, z mnóstwem detali, które będziecie mogli podkreślić stosując najprzeróżniejsze techniki malarskie.

Heavy battle mech Heavy battle mech Heavy battle mech

Tartar Miniatures

Tartar wypuścił figurkę European knight XIV c. Miniatura została przygotowana przez Sergieja Radiłowa w skali 75 mm, a odlewana jest w żywicy. Poza jest stateczna i naturalna, a dynamiki dodaje imitacja silnego wiatru. Przy tym detale wyglądają bardzo dobrze.

European knight European knight European knight

European knight European knight European knight European knight

Bonapartes Military Models

Bonapartes zapowiedział kolejną figurkę przerobioną z popiersia. Cuirassier został przerobiony przez Jima Evansa na bazie popiersia Richarda Bailey’a. Figurka reprezentuje skalę 250 mm i odlewana będzie w żywicy. Detale wyglądają pierwszorzędnie, ale wielkość może odstraszać.

Cuirassier Cuirassier Cuirassier

Cuirassier Cuirassier

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *