Nowości figurkowe (19.01.2018)

Nowości figurkowe (19.01.2018)

Zapraszamy do lektury najnowszego przeglądu figurkowych nowości.

Atelier Maket

Atelier Maket wypuściło figurkę Vice Admiral Ganteaume Cdt the Marines of the Guard. Miniatura została wyrzeźbiona przez Antonio Zapatero w skali 75 mm i odlewana jest metalu. Box art przygotował Christian Cauchois.

Vice Admiral Ganteaume Vice Admiral Ganteaume Vice Admiral Ganteaume Vice Admiral Ganteaume

Vice Admiral Ganteaume Vice Admiral Ganteaume Vice Admiral Ganteaume

Elan 13 Miniatures

Elan 13 zaprezentował figurkę Gunner Royal Artillery 1815. Ta została wyrzeźbiona przez Iana Succamore’a w skali 54 mm i odlewana jest z żywicy. Sylwetka została ładnie uchwycona i sprawia wrażenie naturalnej.

Gunner Royal Artillery Gunner Royal Artillery Gunner Royal Artillery

Gunner Royal Artillery Gunner Royal Artillery

Aradia Miniatures

Dwa zestawy nowe zestawy ukazały się nakładem Aradii. Diego Rossetti jest autorem figurki 54 mm, zatytułowanej Ellis. Stefano Moroni odpowiada natomiast za wygląd zestawu Harley and his Racehorse. Zestaw ma wysokość ok 60 mm i podobnie jak pierwszy odlewany jest z żywicy.

Ellis Ellis

Ellis Ellis

Harley and his Racehorse Harley and his Racehorse Harley and his Racehorse

Borin Models

Borin pojawia się w naszych zestawieniach po raz pierwszy. Medieval Knight XIV cent reprezentuje skalę 54 mm i odlewany jest z metalu.

Medieval Knight Medieval Knight Medieval Knight

Medieval Knight Medieval Knight

FeR Miniatures

FeR wypuściło w styczniu dwie nowości. Pierwsza z nich to Knight Templar, Holy Land, 1120. Popiersie w skali 1/12 wyrzeźbił Jonatán Monerris. W pudełku znajduje się osiem elementów żywicznych. Eduard Perez jest natomiast autorem miniatury General “Stonewall” Jackson, 1863. Figurka odlewana jest w skali 75 mm i składa się z czternastu elementów żywicznych oraz blaszki fototrawionej.

Knight Templar Knight Templar Knight Templar

Knight Templar Knight Templar Knight Templar

General “Stonewall” Jackson General “Stonewall” Jackson General “Stonewall” Jackson

General “Stonewall” Jackson General “Stonewall” Jackson

Chronos Miniatures

Michail Presnuhin jest autorem dwóch figurek wypuszczonych przez Chronos. Private of musketeer regiments (Italian campaign of Suvorov), Russia 1799 oraz Private of grenadier regiments (Italian campaign of Suvorov), Russia 1799 są niemal identyczne. Każda składa się z dziesięciu elementów, zawiera opcjonalne główki i ładownice. Skala to 54 mm, a przy materiale, z jakiego wykonana jest miniatura macie wybór między metalem i żywicą.

Private Private Private Private

Private Private Private Private

Private Private Private Private

Altores Studio

Altores zapowiedział figurkę Roman Centurion. Została ona wyrzeźbiona w skali 75 mm przez Igora Kordjukowa, a odlewana jest z żywicy.

Roman Centurion

Oniria Miniatures

Oniria wypuściła ostatni z zestawów Austerlitz. Austerlitz IV (Crox d’Honneur), podobnie jak poprzednie reprezentuje skalę 28 mm i odlewany jest z metalu. Figurki zostały wyrzeźbione przez Antonio Zapatero.

Austerlitz IV Austerlitz IV Austerlitz IV

Austerlitz IV Austerlitz IV

Cangrande Miniatures

El Conquistador 1520 to najnowsza propozycja Cangrande. Figurka odlewana jest z metalu w skali 75 mm. Doskonale oddaje ona jak strudzony podbojem nowej ziemi i ciężkim klimatem jest konkwistador.

El Conquistador El Conquistador El Conquistador El Conquistador

Jeff Shiu’s Miniatures

Jeff Shiu zmienił tematykę swoich figurek i tym razem przygotował figurki z Wielkiej Wojny. Zestaw Imperial German soldiers carrying MG08/15 machine guns reprezentuje oczywiście skalę 120 mm i odlewany jest z żywicy.

Imperial German soldiers Imperial German soldiers Imperial German soldiers Imperial German soldiers

Imperial German soldiers Imperial German soldiers Imperial German soldiers

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *