Nowości figurkowe (21.10.2016)

Nowości figurkowe (21.10.2016)

Zapraszamy do lektury przeglądu figurkowych nowości.

Michael Kontraros Collectibles

Figurka w klimacie Steampunkowym pojawiła się nakładem MKC. Autorem Deputy Betty jest Christos Panagiotopoulos. Miniatura w skali 75 mm składa się z czterech części i odlewana jest z żywicy.

Deputy Betty Deputy Betty Deputy Betty

Deputy Betty Deputy Betty

Deputy Betty Deputy Betty

Mitches Military Models

MMM zapowiedziało nowe popiersia. Pierwsze z nich to 1/9 Sgt. 5th Dragoon Guards Crimea. Autorem popiersia jest Maurice Corry. Mam wątpliwości, czy ułożenie siodła zostało poprawnie odwzorowane. Wygląda jakby lewa tybinka była zrobiona z cienkiego materiału, a nie sztywnej skóry. Pozostałe trzy popiersie przygotował Pavol Ovecka. Jest to Roman V-bust set w skali 200 mm. Bez wątpienia mamy tu do czynienia z mistrzowskim odwzorowaniem bohaterów Gladiatora.

Crimea Crimea Crimea

Crimea Crimea Crimea

Roman V-bust set Roman V-bust set Roman V-bust set Roman V-bust set

Irbis Miniatures

Irbis wypuścił trzy nowe figurki:  Russian pischalnik 1572; Russian pischalnik 1572. Boyar army; Russian archer 1572. Wszystkie miniatury są w skali 75 mm i wszystkie zostały wyrzeźbione przez Dimitrija Szewcowa.

 Russian pischalnik  Russian pischalnik  Russian pischalnik

 Russian pischalnik  Russian pischalnik  Russian pischalnik  Russian pischalnik

Russian archer Russian archer Russian archer Russian archer

Alexandros Models

Carles Vaquero jest autorem popiersia Persian King Xerxes. Popiersie posiada piękne detale, co znakomicie wydobył autor box arta, czyli Alexandre Cortina. Odlew żywiczny w skali 200 mm.

Persian King Xerxes Persian King Xerxes Persian King Xerxes

Persian King Xerxes Persian King Xerxes

Green Monkey Models

GMM zaprezentowało nowe popiersie. Ahab został przygotowany w skali 1/10 i odlewany jest z żywicy. Detale wyglądają całkiem fajnie i w połączeniu z umiejętnym malowaniem powinny dać bardzo dobry efekt końcowy.

Ahab Ahab Ahab

Bonapartes Military Models

Richard Bailey przygotował zestaw Russian Bashkir c1812. Miniatura reprezentuje skalę 90 mm i odlewana jest z żywicy. Mnóstwo doskonałych detali i dobrze uchwycona dynamiczna poza na pewno będą przykuwać uwagę na wszelkich wystawach i konkursach.

Russian Bashkir Russian Bashkir Russian Bashkir

Russian Bashkir Russian Bashkir Russian Bashkir

Russian Bashkir Russian Bashkir

Terrible Kids Stuff

TKS zaprezentowało dwie nowości, obie w skali 75 mm. Soul Hunter i Frank Von Stein odlewane są w żywicy, a za ich wygląd odpowiada Joaquin Palacios. Obie miniatury posiadają ładne detale i powinny zyskać uznanie wśród miłośników tematyki fantasy.

Frank Soul Hunter

Elan 13

Miłośnicy tematyki lotniczej z okresu Wielkiej Wojny ucieszą się na wieść o nowej miniaturze w ofercie Elan 13. Autorem figurki French Pilot WW1 jest Robert Sage. Figurka odlewana jest w żywicy, w skali 54 mm.

French Pilot French Pilot French Pilot French Pilot

Dolman Miniatures

Dolman wypuścił nową figurkę w skali 90 mm. 13th Waffen Mountain Division of the SS Handschar zaprojektowany został cyfrowo i składa się z elementów żywicznych oraz metalowych.

Mountain Division Mountain Division Mountain Division

14702231_1077674385684193_1140761992890808723_n Mountain Division Mountain Division

Fer Miniatures

Nowe popiersie zostało dodane do oferty FeR. Autorem popiersia Captain Ahab jest Jurij Serebriakow. Miniatura odlewana jest w żywicy w skali 1/12.

Captain Ahab

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *