Nowości figurkowe (23.01.2015)

Nowości figurkowe (23.01.2015)

Ferie rozpoczęte! Jeżeli spędzacie je aktywnie, to nie martwcie się, nic ważnego Was nie ominie. Cały czas obserwujemy spowolnienie na rynku, które jeszcze pewien czas potrwa. Niemniej kilka nowości się pojawiło, o czym spieszymy Wam donieść

Jeff Shiu’s Miniatures

WWII German Tank Commander 1939-40 to żywiczna figurka w skali 1/16, która powinna pojawić się w sprzedaży w ciągi kilku tygodni. Figurki prezentowałaby się lepiej, gdyby prawa dłoń była inaczej ułożona. W tej postaci wygląda nienaturalnie. Naprawienie tego nie powinno być jednak dużym problemem.

German Tank Commander German Tank Commander German Tank Commander German Tank Commander

Pathos Miniatures

Pathos zapowiedział kolejne popiersie. Będzie to British Commando. Popiersie przedstawia komandosa z początkowego okresu wojny, ok. 1941 roku. Co ciekawe producent zapowiada, że popiersie to będzie wyprodukowane jako seria limitowana 70 sztuk. Nie wspomina za to w jaką skalę reprezentuje.

British Commando

Tartar Miniatures

Tartar przygotował kolejną mini scenkę. European infantryman 15th century został przygotowany w skali 75 mm i odlany z żywicy. Zestaw prezentuje się interesująco. Detale są ładne, poza figurki naturalna, a całość tworzy zgraną scenkę.

 European infantryman  European infantryman t5

t4  European infantryman

 European infantryman  European infantryman

Crecy Models

Włoska firma zaprezentowała swoją najnowszą propozycję. Edward III to metalowa miniaturka w skali 54 mm. Za jej wygląd odpowiada Antonio Zapatero. W zestawie znajduje się kilka części opcjonalnych, dzięki czemu figurka może zostać wykonana w różnych konfiguracjach. Zestaw wygląda zachęcająco, chociaż w konfiguracji ręki z mieczem poza nie wygląda zbyt przekonująco.

Edward III Edward III Edward III

Edward III Edward III

Black Dog

Wśród zapowiedzi czeskiej firmy pojawiła się figurka 75 mm i dwie miniaturki w skali 1/35. Figurką 75 mm jest  Bishop Absolon, 1167. Figurki 1/35 to F35126 – US Navy SEAL, Vietnam #1 oraz F35127 – US Navy SEAL, Vietnam #2, które można również nabyć w zestawie F35128 – US Navy SEALs, Vietnam set. Oprócz nowych figurek masię również pojawić nowa podstawka. Zestaw Trench (WWI) będzie przedstawiał fragment okopu z okresu Wielkiej Wojny i powinien pasować do figurek 54 mm i 1/35.

Bishop SEAL SEAL SEALS

SEALS Trench Trench

Brother Vinni

Jedyną figurką fantasy jest Female Medic. Miniaturka reprezentuje skalę 28 mm i jest wykonana z żywicy.

Female Medic Female Medic

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *