Nowości figurkowe (25.05.2016)

Nowości figurkowe (25.05.2016)

W tym tygodniu wcześniej niż zwykle spieszymy Wam donieść o tym co dla Was przygotowali producenci figurek. Zapraszamy do lektury i komentowania.

Mitches Military Models

W tym tygodniu rozpoczynamy od MMM i ich najnowszej propozycji w skali 1/9. Jest to French Hussar Captain przygotowany przez Maurica Corry. Detale wyglądają nieźle, ale nieco mniejsze figurki wyglądają lepiej.

Hussar Captain Hussar Captain OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hussar Captain Hussar Captain Hussar Captain

Irbis Miniatures

Irbis przedstawił nowy zestaw w skali 75 mm. Portos, bo o nim mowa jest autorstwa Igora Kordiukowa. Wszystkie elementy odlewane są z żywicy. Całość prezentuje się fajnie i miejmy nadzieję, że wkrótce pojawi się reszta paczki muszkieterów.

Portos Portos Portos

Portos Port6

ANT Miniatures

Rosyjska firma pochwaliła się swoim najnowszym zestawem w skali 120 mm. Russian Engineer in Palmyra, 2016. Miniatura będzie odlewana w metalu i powinna trafić do sprzedaży pod koniec maja.

Russian Engineer Russian Engineer Russian Engineer Russian Engineer

Russian Engineer Russian Engineer Russian Engineer

Pegaso Models

Pegaso zaprezentowało dwie nowości. Pierwsza z nich poszerza ofertę włoskiej firmy o zestaw historyczny w skali 54 mm. Chodzi oczywiście o figurkę Joachim Murat. Figurkę przygotował Andrea Julia. W zestawie oprócz trzydziestu dwóch części metalowych powinniście również znaleźć drewnianą podstawkę. Druga z nowości należy do kategorii fantasy i jest to Zublakh the Shaman. Figurkę w skali 75 mm wyrzeźbił Olivier Bouchet. W pudełku z tym zestawem znajduje się pięć elementów odlanych z metalu.

Joachim Murat Joachim Murat Joachim Murat

Joachim MuratZublakh the Shaman b2b_PEG_FA75-32001_2

b2b_PEG_FA75-32001_3 Zublakh the Shaman

Scibor Miniatures

Kolejną ciekawą propozycje dla wielbicieli małych figurek przygotowała polska firma. Tym razem zestaw nosi tytuł Knight. Figurka jest nieco bardziej uboga w detale niż prezentowane poprzednio krasnoludy, ale detale wyglądają ładnie i powinny stanowić świetną bazę do praz malarskich. Żywiczny odlew w skali 28 mm.

Knight

Chronos Miniatures

Kolejną nowość w skali 54 mm zaprezentował Chronos. Russian private of the Life-Guard Mounted Grenadiers regiment, 1848-55 został przygotowany przez Władimira Fokina i odlewany jest w metalu.

Russian private Russian private Russian private Russian private

Young Miniatures

Najnowsze popiersie od Young Miniatures to SS Gebirgsjager WWII. W skład zestawu wchodzi dziewięć elementów przygotowanych przez Young B. Songa oraz karabin MG34, autorstwa Ebroina. Detale oczywiście stoją na najwyższym poziomie, co z resztą doskonale podkreśla box art Kiriła Kanajewa.

SS Gebirgsjager SS Gebirgsjager SS Gebirgsjager

SS Gebirgsjager SS Gebirgsjager SS Gebirgsjager

SS Gebirgsjager

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *