Nowości figurkowe (27.01.2017)

Nowości figurkowe (27.01.2017)

Ostatni tydzień nie zaowocował zbyt dużą ilością nowości, ale i tak przygotowaliśmy dla Was ich przegląd. Co sądzicie o nowościach tego tygodnia? Czy te które się pojawiły, spełniają Wasze oczekiwania? Czy któreś zamierzacie kupić? O tym możecie napisać w komentarzach pod artykułem.

DG Artwork

Viking Axeman, 10th Century przygotowany przez Kima Dae-Hyeonga w skali 75 mm należy do kategorii mało realistycznych, ale efektownych. Kosztem realizmu, bo jak i po co ten wiking wspiął by się na dziób, uzyskano przykuwającą uwagę scenkę. W pudełku znajduje się trzynaście części żywicznych.

Viking Axeman Viking Axeman Viking Axeman Viking Axeman

Viking Axeman Viking Axeman Viking Axeman

2dreamers

Czeska firma zapowiedziała nową serię popiersi – „Pen & Paper”. Jako pierwsze w tej serii ukazało się popiersie Jules Verne. Jego autorem jest Oleksandr Bilibov, a box art przygotował Branislav Lukacovic. W pudełku znajdują się dwa elementy żywiczne, blaszka fototrawiona, instrukcja malowania oraz naklejka.

Jules Verne Jules Verne Jules Verne Jules Verne

Altores Studio

Chemulpo Bay Hero to popiersie w skali 1/8, wyrzeźbione przez Aleksandra Derjabina. Patrząc prosto z przodu nie widać, że producent zdecydował się na oszczędność żywicy. Ujawnia się to dopiero pod pewnym kątem. Nie powinno to mieć dużego wpływu na prezencję. Poprawia ją za to imitacja wiatru i podwiewane wstążki.

Chemulpo Bay Hero Chemulpo Bay Hero Chemulpo Bay Hero Chemulpo Bay Hero

Tartar Miniatures

Sergiej Sawenkow jest autorem najnowszej propozycji od Tartar. Homecoming – October Revolution reprezentuje skalę 54 mm i odlewany jest z żywicy. W zestawie, oprócz figurki znajduje się element podstawki. Detale wyglądają fajnie, a brak ręki dodaje scence większego dramatyzmu.

Homecoming Homecoming Homecoming

Homecoming Homecoming

Irbis Miniatures

Dwie nowości zaprezentował Irbis. Pierwsza przygotowana została w skali 54 mm i nosi tytuł Barbarian with Ax. Autor miniatury prawdopodobnie wzorował się na jegomościu uczęszczającym dość często na siłownię, bo na figurce odwzorowany jest „kaloryfer” i wzorowo uformowane mięśnie klatki piersiowej. Druga z nowości to  Prince A. Bolkonsky. ta figurka została stworzona przez Dimitryja Szewcowa w skali 75 mm i posiada w zestawie dwie główki. Obie figurki odlewane są z żywicy.

Barbarian Barbarian Barbarian Barbarian

Prince A. Bolkonsky Prince A. Bolkonsky Prince A. Bolkonsky

Prince A. Bolkonsky Prince A. Bolkonsky Prince A. Bolkonsky

Mitches Military Models

Maurice Corry przygotował dla MMM popiersie w skali 1/9 – 5th Dragoon Guards, Crimea. Detale wyglądają dobrze, ale zastanawiający jest sposób trzymania siodła. Dopiero po bardzo dokładnym przyjrzeniu się, można zauważyć palec wsunięty w kółko lub sprzączkę.

 5th Dragoon Guards  5th Dragoon Guards  5th Dragoon Guards

 5th Dragoon Guards  5th Dragoon Guards  5th Dragoon Guards

Clay Dreams Miniatures

Clay Dreams zaprezentowało figurkę The Last Necromancer. Miniaturę oznaczono skalą 1/32 i ma ona ok 60 mm wysokości. Odlewana jest oczywiście z żywicy.

The Last Necromancer The Last Necromancer The Last Necromancer The Last Necromancer

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *