Nowości figurkowe (27.08.2015)

Nowości figurkowe (27.08.2015)

Kończą się wakacje, a do Euro Militaire został niecały miesiąc. Oznacza to, że będzie się pojawiało coraz więcej nowości. Serwis Figus.pl oczywiście postara się o wszystkich Was poinformować.

Albino Raven Miniatures

Kolejna figurka 120 mm reprezentująca współczesnego żołnierza rosyjskiego żołnierza została zapowiedziana przez Albino Raven. Russian Soldier w/ Machine Gun został zaprojektowany cyfrowo i odlewany będzie w żywicy. Detale wyglądają bardzo zachęcająco, a jako dodatkowy atut dochodzi możliwość prezentowania miniatury w hełmie lub bez.

Russian Soldier w/ Machine Gun Russian Soldier w/ Machine Gun Russian Soldier w/ Machine Gun

Life Miniatures

Najsłynniejszy amerykański prezydent? Większość zapewne odpowie Kennedy. Nakładem Life Miniatures ukazało się popiersie JFK, the 35th President of the United States. W pudełku znajduje się 5 elementów żywicznych, w skali 1/10. Popiersie zostało wyrzeźbione i pomalowane przez Sang-Eon Lee. Podobieństwo i detale oczywiście stoją na najwyższym poziomie.

JFK JFK

JFK JFK

MJ Miniatures

The Troll to najnowsza propozycja z MJ Miniatures. Za wygląd popiersia w skali 1/9 odpowiada Antonio Fernandez. Detale wyglądają ładnie, ale w tym wypadku trzeba być zdecydowanym zwolennikiem lżejszej formy modelarstwa.

The Troll The Troll The Troll

The Troll The Troll

Chronos Miniatures

Mam wrażenie, że jakość figurek Chronosa nie jest jednakowo wysoka. Przedstawione w poprzednim zestawieniu figurki prezentowały się lepiej od Swedish musketeer of infantry regiments on shooting, 1700-21. Figurka składa się 13 części żywicznych.

Swedish musketeer Swedish musketeer

Stormtroopers

Sergeant, Sharpshooters, 5th Line Battalion, KGL La Haye Saint Waterloo 1815 to najnowsze popiersie Carla Reida wypuszczone pod szyldem Stormtroopers. Miniatura pełna jest dynamiki i świetnie przygotowanych detali.

Sergeant, Sharpshooters Sergeant, Sharpshooters

Tartar Miniatures

Tartar zapowiedział dwie nowe figurki. European knight XIV-XV c, w skali 54 mm, wygląda dobrze, ale nie wyróżnia się niczym szczególnym. Zdecydowanie wyróżnia się natomiast Flibustier XVII c. Miniatura w skali 75 mm przyciąga uwagę. Detale prezentują się pierwszorzędnie, a poza jest interesująca.

European knight European knight European knight European knight

Flibustier Flibustier Flibustier Flibustier

Black Dog

Czeska firma wypuściła nowe popiersie autorstwa Pawla Ovecki.  Viking prezentuje się bardzo ładnie. Podobizna wikinga nieco odbiega od dotychczas przedstawianych. Brak bujnego zarostu, zaciśniętych zębów lub innej groźnej miny nie wpływa negatywnie. Wręcz przeciwnie. Odbiór jest dobry i popiersie przyciąga uwagę.

 Viking  Viking  Viking  Viking

Kellerkind Miniatures

Kellerkind przedstawił nową figurkę w skali 1/32. Ogrim Hornbläser wygląda bardzo zachęcająco. detale są ładne, a do pozy nie można mieć żadnych zastrzeżeń.

Ogrim Hornbläser Ogrim Hornbläser Ogrim Hornbläser

Atelier Maket

Gen. Antoine D’ornano, Colonel dragons of the Imperial Guard to metalowa miniatura przygotowana przez Antonio Zapatero. W żywicy odlana jest natomiast figurka 2ème REP Beyrouth 1982. Jej autorem jest Nicolas Pougis. W tym zestawie znajdują się dwie główki. Obie figurki reprezentują skalę 75 mm.

Gen. Antoine D'ornano Gen. Antoine D'ornano Gen. Antoine D'ornano Gen. Antoine D'ornano

2ème REP 2ème REP 2ème REP

2ème REP Diapositive4

FeR Miniatures

FeR przygotował nowe popiersia. Ragnok, Norse Orc Hero oraz Tarleton’s Legion Officer, Charleston, 1780 to skala 1/12. Natomiast Jamal reprezentuje podziałkę 1/16. Ostanie z popiersi najmniej przyciąga uwagę, ale poziom detali jest równie wysoki jak dwóch pozostałych.

Orc Jamal Officer

TIN Berlin

Kolejna bardzo interesująca miniatura pojawiła się pod szyldem TIN Berlin. Germanic Warrior odlewany jest w metalu, w skali 75 mm. Ciekawa, dynamiczna poza i świetne detale zdecydowanie przemawiają za zakupem tego zestawu.

Germanic Warrior Germanic Warrior Germanic Warrior

Germanic Warrior Germanic Warrior Germanic Warrior

Airborne Miniatures

Airborne przygotował figurki DEVGRU Operators. Miniatury reprezentują skalę 1/16 i odlewane są w żywicy. Przygotowane zostały z wielką dokładnością, co odzwierciedlają piękne detale, które zostały podkreślone mistrzowskim box artem.

DEVGRU Operators DEVGRU Operators DEVGRU Operators

DEVGRU Operators DEVGRU Operators DEVGRU Operators

DEVGRU Operators DEVGRU Operators DEVGRU Operators

DEVGRU Operators DEVGRU Operators DEVGRU Operators

DEVGRU Operators DEVGRU Operators

ToRo Model

Nowe figurki zaprezentowało ToRo. W skali 1/35 są to: Dwóch żołnierzy do Ottera; Ochotniczka Wojskowej Służby kobiet oraz Kierownik spychacza. Pierwszy z zestawów zawiera kalkomanie i blaszkę z insygniami. W drugim znajduje się tylko arkusik kalkomanii. W skali 1/48 ukazał się Mechanik w kombinezonie i serdaku skórzanym. W tym zestawie także znajduje się arkusik kalkomanii.

header 35f71fot1 35f71blaszka

Ochotniczka Wojskowej Służby kobiet Ochotniczka Wojskowej Służby kobiet Ochotniczka Wojskowej Służby kobiet

 Kierownik spychacza Mechanik Mechanik

Evolution Miniatures

Także w skali 1/35 pojawiły się nowe zestawy od Evolution. Są to: Officers of NKVD (OGPU.GPU); Russian Soldiers Fallen and Wounded (Chechnya) i German SS Soldiers WW 2. Wśród akcesoriów pojawiły się Valve oraz Manholes and drain ( Territory of the former USSR).

Officers of NKVD Waffen SS Czeczenia

Valve Włazy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *