Nowości figurkowe (29.01.2016)

Nowości figurkowe (29.01.2016)

Ostatni tydzień stycznia przyniósł kilka interesujących nowości. Która z nowości najbardziej Wam się podoba? Jakich nowości oczekujecie? Swoje opinie możecie wyrażać w komentarzach pod artykułem.

La Meridiana

Rozpoczynamy od zestawu CSA Navy Officer – 1862. Miniatura reprezentuje skalę 75 mm i odlewana jest w żywicy. Autor, Riccardo Cerilli przedstawił figurkę w interesujący sposób. Dodając elementy statku został dodany kontekst i nieco dynamiki do pozy. Ładne detale zostały podkreślone na fotografiach promocyjnych przez Danilo Cartacciego.

CSA Navy Officer CSA Navy Officer CSA Navy Officer CSA Navy Officer

Minisoldiers

nakładem Minisoldiers mają ukazać się 3 nowe zestawy, wszystkie w skali 1/35. Union Infantryman,
42nd Royal Highland Regiment of Foot (The Blackwatch)
oraz 12-pounder Napoleon zostały wyrzeźbione przez Dimitryja Szewcowa.

Union Infantryman Blackwatch Armata

Tartar Miniatures

Tartar zapowiedział swoją pierwszą nowość na rok 2016. Jest to Hunter Woodland XVIII c. w skali 75mm. Żywiczną miniaturę przygotował Aleksander Derjabin. Miniatura wygląda bardzo zachęcająco. Detale zostały przygotowane pierwszorzędnie i będą doskonałą bazą do prac malarskich.

 Hunter Woodland Hunter Woodland Hunter Woodland

 Hunter Woodland Hunter Woodland

The Imperial Gallery

Brytyjczycy zaprezentowali najnowszą figurkę autorstwa Maurica Corry. 24th Foot Isandlwana to żywiczna miniatura w skali 90 mm. O ile sama figurka nie wygląda źle, o tyle wygląd główki jakoś nie zachwyca. Być może to tylko słabe malowanie, a na zdjęciach niepomalowanego egzemplarza niewiele widać.

24th Foot Isandlwana 24th Foot Isandlwana 24th Foot Isandlwana

3 24th Foot Isandlwana

Model Cellar

Steve Leadley jest autorem najnowszej propozycji od Model Cellar. WWI US Marine Belleau Wood 1918 reprezentuje skalę 1/9. Bardzo dobre wrażenie psuje ułożenie lewego ramienia. Wysunięta do przodu kończyna przykuwa uwagę i razi. Gdyby nie to to z pewnością byłaby piątka z plusem.

WWI US Marine WWI US Marine WWI US Marine WWI US Marine

Metal Modeles

Officier des Chasseurs à Chéval de la Garde to metalowa miniatura w skali 54 mm. Jeździec wygląda nieco posągowo, ale całościowo wszystko ładnie ze sobą współgra. Detale wyglądają znakomicie, zarówno u jeźdźca, jak i u konia.

Officier des Chasseurs à Chéval de la Garde Officier des Chasseurs à Chéval de la Garde Officier des Chasseurs à Chéval de la Garde

Alpine Miniatures

Przedstawienie nowości z Alpine zaczynamy od figurki w skali 1/16. Jest to 101st Airborne „Screaming Eagles” autorstwa Johna Rosengranta. Sierżant nosi mundur skoczka wzoru M41, czyli właściwy dla pierwszych miesięcy po inwazji. Uzbrojenie podstawowe stanowi karabinek M1A1. W skali 1/35 pojawiły się dwie nowe figurki: Tiger Commander Tunisia oraz DAK AFV Commander. Obie figurki wyrzeźbione zostały przez Taesung Harmmsa i oczywiście dostępne są również w zestawie DAK AFV Commander Set. Tradycyjnie już każda z figurek ma dwie główki do wyboru, a zestawy odlewane są w żywicy.

Airborne Airborne 16032b Airborne

16032cc Airborne Airborne Airborne

16032f Airborne Airborne Airborne

 Commander Commander Commander Commander

 Commander Commander Commander Commander

 Commander Commander Commander

Black Dog

Czeska firma przygotowała nowe zestawy uzupełniające. Są to: House Door Base, House Corner nº 4 Base, Wall (24 cm long). Zestawy odlewane są w żywicy w skali 1/35, ale z powodzeniem mogą być stosowane w skali 54 mm.

House Door Base House Door Base House Door Base

House Corner House Corner House Corner

Wall Wall Wall

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *