Nowości figurkowe (9.10.2015)

Nowości figurkowe (9.10.2015)

Jak co tydzień, spieszymy donieść Wam o nowościach na figurkowym rynku. O tym, które z nowości najbardziej Wam się podobają, możecie dać znać w komentarzach.

Nuts Planet

Na pażdziernik Nuts Planet zapowiedziało figurki, które ucieszą głównie miłośników luźniejszej tematyki. Red Ridinghood, czyli czerwony kapturek, z mieczem zamiast koszyczka. Miniatura wyrzeźbiona przez Nelye Vitvitske w skali 75 mm składa się z 6 części. Huntress Arouna to także figurka 75 mm, ale zaprojektowana cyfrowo. Humanoid to skala 90 mm. Miniaturę można zakupić w trzech opcjach:

– Full package
– Humanoid with a dog package
– The base package

Składają się one odpowiednio z 42, 22 oraz 21 elementów.

Red Ridinghood Red Ridinghood Red Ridinghood

Red Ridinghood Red Ridinghood Red Ridinghood

Huntress Arouna Huntress Arouna Huntress ArounaTBS005_3D_Gray_05

Humanoid Humanoid Humanoid

Humanoid Humanoid Humanoid

Crecy Models

Knight in the battle of Agincourt to metalowa figurka przygotowana przez Marco Pezzottiego w skali 75 mm. W zestawie znajdują się dwie główki. Poza wygląda dynamicznie i naturalnie.

Knight in the battle of Agincourt Knight in the battle of Agincourt Knight in the battle of Agincourt

Knight in the battle of Agincourt Knight in the battle of Agincourt

Bonapartes Military Models

Bonapartes przedstawił kolejną figurkę zaadaptowaną z popiersia. Austrian Hussar to popiersie Richarda Baileya przerobione przez Jima Evansa. Co do rozmiaru to nic się nie zmieniło i miniatura reprezentuje skalę 200 mm. Mnóstwo świetnych detali, nad którymi będzie przyjemnie przysiąść i popracować.

Austrian Hussar Austrian Hussar Austrian Hussar

Austrian Hussar Austrian Hussar

Young Miniatures

Październikową nowością od Young Miniatures jest Daimyo Warlord 1650. Autorem popiersia w skali 1/10 jest Lorenzo Nino Lorenzoni, a box art przygotował przez Diego Ruina. Popiersie wygląda dynamicznie i niezwykle zachęcająco.

Daimyo Warlord Daimyo Warlord Daimyo Warlord

Daimyo Warlord Daimyo Warlord Daimyo Warlord

Blacksmith Miniatures

Ciekawie wygląda figurka Morbag the Goblin. Jej atrakcyjność podnosi możliwość wykonania głowy w dwóch wersjach. Figurka odlewana jest w żywicy i składa się z 6 elementów. Niestety producent nic nie wspomina o rozmiarze.

Morbag the Goblin Morbag the Goblin Morbag the Goblin

AC Models

Douglas Bader, brytyjski as z okresu II Wojny Światowej jest bohaterem miniatury w skali 54mm. Postać lotnika jest o tyle niezwykła, że przed wojną uległ wypadkowi i miał amputowane nogi. Mógł latać dzięki protezom, ale i przez nie mógł zginąć, kiedy to podczas próby opuszczenia zestrzelonego samolotu proteza się zaklinowała i musiała być zdjęta. Niemcy pozwolili, aby Anglicy dokonali zrzutu z nową protezą dla znajdującego się w obozie jenieckim Bladera.

Douglas Bader

Hawk Miniatures

Alan Ball jest autorem najnowszej propozycji od Hawk Miniatures – Royal Engineer – Circa 1880. Miniatura reprezentuje skalę 75 mm i odlewana jest z żywicy. Poza jest stateczna i wygląda naturalnie, a detale są ładnie przygotowane.

Royal Engineer Royal Engineer Royal Engineer

Royal Engineer Royal Engineer

Stalingrad

Najnowsze zestawy w skali 1/35 od Staligrad to:

3121 – Fallen German Soldier
3122 – Fallen German Soldiers
3123 – Russian Soldier
3124 – Russian Soldier

Tradycyjnie istnieje możliwość zakupienia powyższych w jednym zestawie 3120 – After a Battle, big set. Rosyjska firma rozpoczęła także sprzedaż pędzli modelarskich z naturalnego włosia.

 After a Battle  After a Battle  After a Battle

 After a Battle  After a Battle pędzle

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *