Nowości figurkowe na Walentynki

Nowości figurkowe na Walentynki

O dziwo, żadna z figurek zapowiedzianych w tygodniu poprzedzającym Walentynki nie była związana z tym świętem. Za to producenci figurek pokazali, że kochają Was modelarzy i przygotowali sporo nowych pozycji. Powody do zadowolenia będą mieli zwłaszcza zwolennicy popiersi, ale i wśród pełnych figurek jest kilka ciekawych propozycji.

Stormtroopers

Najnowsze propozycje od Stormtroopers to dwa popiersia. Pierwsze z nich, Royal Artilleryman, Culloden 1746, zostało wyrzeźbione przez Carla Reida. Przygotowane w skali 1/9 posiada piękne detale, z których znane są produkty wychodzące spod ręki tego autora. Drugie z popiersi, nieco mniejsze zostało przygotowane w skali 1/12 przez Maurica Corry. Officer RHA, Crimea 1854 być może jest nieco mniej efektowny, ale odwzorowaniu szczegółów nie można nic zarzucić.

Royal Artilleryman officer

Royal Artilleryman Royal Artilleryman

Mitches Military Models

Również dwa popiersia zapowiedziała firma spod znaku trzech M. Pierwsze z nich to także miniatura autorstwa Maurica Corry, ale tym razem w skali 200 mm. NCO. Luftwaffe Field Div. 1944 nie powala na kolana jeżeli chodzi o koncepcję, ale jest przygotowane bardzo dobrze jeżeli chodzi o detale. Autorem drugiej nowości MMM jest Pavol Ovecka. Skala jest ta sama, czyli 200 mm. WW2 Soviet Pilot prezentuje się świetnie i już nie mogę się doczekać aż pojawią się pomalowane wersje.

NCO. Luftwaffe Field Div

WW2 Soviet Pilot WW2 Soviet Pilot WW2 Soviet Pilot

ASR Sculpture

Kontynuując tematykę popiersi przechodzimy do najnowszej propozycji AST Sculpture. Pierwsze skojarzenia oficjalnego tytułu tej nowości, 800 Series coś mówią prawie wszystkim, ale tylko najwięksi fani od razu skojarzą, że chodzi oczywiście o Terminatora. Popiersie w skali 1/9 naprawdę przypomina Arnolda Schwarzeneggera, a i detalom nie można ogólnie nic zarzucić. Rzucającym się w oczy brakiem są zauszniki okularów. Szkoda że autor sród ośmiu elementów żywicznych ich nie przewidział. Dorobienie ich własnoręcznie nie będzie trudne, ale dopasowanie ich do głowy bez ryzyka utraty detali będzie już bardzo trudne. Czy chęć posiadania w kolekcji autora jednego z najbardziej znanych cytatów filmowych (chodzi oczywiście o Hasta la vista, baby, chociaż I’ll be back jest także wysoko sklasyfikowane) przeważy? Musicie sami zdecydować.

 Terminator  Terminator  Terminator

Young Miniatures

Kolejne popiersie w tym zestawieniu to Templar Knight, w skali 1/10. Autorem jest oczywiście Young B. Song, który podzielił tę miniaturę na 6 elementów. Produkty tej firmy znane są z wysokiej jakości i nie inaczej jest tym razem. Z resztą wystarczy popatrzeć na zdjęcia.

Templar Knight Templar Knight Templar Knight

Templar Knight Templar Knight Templar Knight

Model Cellar

Model Cellar wypuścił również popiersie, ale w dość nietypowej skali, bo 120 mm. Sardinian Bersaglieri, Crimea 1854 skierowane jest do miłośników tematyki Wojny Krymskiej. Szerszemu gronu odbiorców raczej nie spodoba się rozmiar popiersia.

Sardinian Bersaglieri

CGS Military Figures

Kontynuując tematykę Wojny Krymskiej przechodzimy do figurki Italian Bersaglieri, Crimea 1854. Przygotowana w skali 75 mm przez Maurica Corry jest typową figurką o statecznej pozie, która pozwoli na zaprezentowanie umundurowania i wyposażenia danego żołnierza.

Italian Bersaglieri Italian Bersaglieri Italian Bersaglieri

Irbis Miniatures

Najnowsza propozycja Irbis to Washington Artilleryman ACW, w skali 75 mm. Kopia napoleońskiej dwunastofuntówki została przygotowana dzięki projektowi 3D. Autorem figurki, która wygląda znakomicie jest natomiast Dmitryi Shevtsov. Zestaw ten pozwala na stworzenie bardzo fajnej scenki, która będzie na pewno przykuwać uwagę.

Washington Artilleryman Washington Artilleryman Washington Artilleryman

Washington Artilleryman Washington Artilleryman

Michael Miniatures

Michael Miniatures zapowiedział miniaturę American National Lancer, Officer 1840. Żywiczna figurka w skali 75 mm niestety zdaje się posiadać pewne niedociągnięcia. Wątpliwości budzi ułożenie konia oraz miejscami nazbyt wyeksponowane detale anatomiczne. Jeździec natomiast poza błędnie przypiętą szablą, ma nieco dziwnie wyglądające marszczenia na plecach.

American National Lancer American National Lancer

Aurea Domus Miniatures

Dwie nowe propozycje z Aurea Domus. Pierwsza to popiersie German SS-Untersturmfuhrer, w skali 1/12. Druga to figurka 49th New York Volunteers, w skali 54 mm. Oba zestawy powinny spełnić oczekiwania modelarzy.

German SS-Untersturmfuhrer German SS-Untersturmfuhrer German SS-Untersturmfuhrer

49th New York Volunteers 49th New York Volunteers 49th New York Volunteers

49th New York Volunteers 49th New York Volunteers

N-S Prod

Street Merchant to najnowszy zestaw N-S Prod pozwalający na wykonanie kompletnej scenki prosto z pudełka. Przygotowany w skali 75 mm i odlany w żywicy, składa się z 44 elementów, w tym zabarwionej na zielono żywicy bezbarwnej. Zapowiada się bardzo interesująco.

Street Merchant Street Merchant Street Merchant

Street Merchant

Alive History Miniatures

Dwie miniatury zapowiedziało AHM. Tradycyjnie już obie zostały przygotowane w skali 54 mm, odlane w metalu i wyrzeźbione w „bojowych” pozach ułatwiających stworzenie większej sceny przez łączenie kilku współgrających ze sobą zestawów. Figurka prezentuje się dobrze Ligurian Warrior 3 c. b. c., ale lepiej ją eksponować jako element scenki. Punic Warrior 3 c. b. c. natomiast prezentuje się bardzo dobrze w wersji solo i nie potrzebuje kompanów mogących pomóc w prezentacji.

Warrior Warrior Warrior Warrior

Warrior Warrior Warrior Warrior

D-Day Miniature Studio

Dwie nowe figurki dostępne pojedynczo lub w zestawie, to najnowsza propozycja D-Day Miniature Studio. Autorem tych figurek jest Paweł Krasicki, a zostały one przygotowane w skali 1/35.

35013 – British/Commonwealth Infantryman walking 1942-1945

35014 – British/Commonwealth Brengunner walking 1942-1945

35015 – British/Commonwealth Infantry walking 1942-1945

 Infantryman  Infantryman  Infantryman

 Infantryman  Infantryman  Infantryman  Infantryman

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *