Ostatnie marcowe nowości (31.03.2017)

Ostatnie marcowe nowości (31.03.2017)

Ostatnie w marcu zestawienie figurkowych nowości nie przynosi zbyt wielu pozycji, niemniej jest z czego wybierać. Zapraszam do lektury.

Pegaso Models

Trzy nowe figurki ukazały się nakładem Pegaso. Dwie z nich reprezentują skalę 54 mm i odlewane są z metalu, a trzecia 75 mm i ta odlewana jest z żywicy. Do pierwszej kategorii należą French Horse Artillery, Battle of Marengo, 1800 wyrzeźbiona przez Piersergio Alleviego i składająca się z dziewięciu części oraz składający się jedenastu elementów French Grenadiers, 1815 „Young Guards” Officer autorstwa Bernardi Cerilli. Autor ten odpwiada także za wygląd miniatury 75 mm Knight in the Holy Land. W tym zestawie znajduje się dziewiętnaście elementów. Oczywiście jeżeli chodzi o malowanie to poprzeczkę swoimi box artami postawił wysoko Danilo Caratacci.

Battle of Marengo Battle of Marengo Battle of Marengo

Battle of MarengoFrench Grenadiers French Grenadiers

French Grenadiers French GrenadiersKnight in the Holy Land

Knight in the Holy Land Knight in the Holy Land Knight in the Holy Land

Aradia Miniatures

Aradia także wypuściła trzy nowe zestawy. Ellis została wyrzeźbiona w skali 54 mm przez Diego Rossettiego. Olivier Bouchet jest autorem miniatury 32 mm Hammerhead, a Sad satyr przygotował w skali 35 mm Christian Hardy. Wszystkie miniaturki odlewane są z żywicy.

Ellis Ellis Ellis

Ellis Ellis 6gfps4

Hammerhead Sad satyr Sad satyr

Sad satyr Sad satyr

La Meridiana

Miguel Borja Bersabè jest autorem najnowszych propozycji La Meridiany, a są to American Eagle oraz Grizzly. Obie miniatury odlewane są z metalu, w skali 54 mm.

American Eagle Grizzly

Irbis Miniatures

Igor Kordiukow wyrzeźbił dla Irbis figurkę Gen. Piotr Bagration. Jest ona odlewana z żywicy, w skali 75 mm. Podobieństwo do pierwowzoru jest duże, a detale fajne, więc miłośnicy okresu napoleońskiego niech zacierają ręce.

Bagration Bagration Bagration

Bagration Bagration Bagration

Chronos Miniatures

Rosyjska firma wypuściła kolejną figurkę, której autorem jest Oleg Pogosjan. European halberdier, 1460-75  reprezentuje skalę 54 mm i odlewany jest z metalu. W zestawie znajduje się czternaście części, w tym dwa rodzaje hełmów.

European halberdier European halberdier European halberdier

European halberdier European halberdier European halberdier

Meng Models

Firma znana głównie z modeli pojazdów pancernych wypuściła właśnie dwa zestawy figurek żywicznych w skali 1/35. HS-008R – Hacksaw Ridge oraz HS-009R – Capture. Pierwszy przedstawia medyka wynoszącego rannego z pola walki, a drugi niemieckiego żołnierza pojmanego przez brytyjskiego spadochroniarza.

Hacksaw Ridge Capture

Hacksaw RidgeCapture

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *