Ostatnie nowości figurkowe roku 2013

Ostatnie nowości figurkowe roku 2013

Święta Bożego Narodzenia za nami, a to oznacza, że jesteśmy na ostatniej prostej do zakończenia roku 2013 i rozpoczęcia nowego roku. Można śmiało uznać, że mijający rok był udany pod względem nowinek z modelarskiego rynku. Miejmy nadzieję, że nadchodzący rok będzie przynajmniej tak samo dobry jak ten kończący się. Przy okazji życzymy Wam szczęśliwego, figurkowego roku 2014. A teraz ostatnia w 2013 roku porcja figurkowych nowości.

Young Miniatures

Najnowsze popiersie Younga to U-Boat Commander, WWII. Żywiczne popiersie w skali 1/10 składa się z siedmiu elementów. Tradycyjnie poziom detali jest bardzo wysoki, dzięki czemu modelarz będzie mógł się skupić  na malowaniu. Wyzwaniem zapewne będzie czarna skórzana kurtka, ale czy nie o wyzwania chodzi między innymi w tym hobby?

U-Boat Commander U-Boat Commander U-Boat Commander

U-Boat Commander U-Boat Commander U-Boat Commander

Andrea Miniatures

Andrea przygotował trzy nowe pozycje. Pierwsza z nich to jedyna nowość figurkowa. Verthandi, Sword of Light to miniatura w skali 54 mm, składająca się sześciu elementów metalowych. Figurka być może nie zachwyca, ale też nie można jej nic zarzucić. Druga z nowości to Painting Fantasy Figures In Acrylics. Jest to DVD zawierające kurs malowania figurek fantasy. Na trwającym 90 minut filmie Julio Cabos zaprezentował szereg technik, w tym malowanie pędzlem i aerografem, malowanie metalu bez użycia farb metalicznych oraz wiele innych. Co najważniejsze wśród pięciu języków pojawia się również język Polski, tak więc jest to ogromne ułatwienie dla polskich modelarzy. Ostatnia z trzech pozycji to zestaw Painting Fantasy Course Pack 1 (Pack DVD+Figure), w skład którego wchodzą wcześniej wymieniona figurka oraz płyta.

Verthandi, Sword of Light Verthandi, Sword of Light Verthandi, Sword of Light Verthandi, Sword of Light

Verthandi, Sword of Light Painting Fantasy Figures Painting Fantasy Figures

Mitches Military Models

Najnowszy zestaw spod znaku MMM to popiersie British Army / Royal Marines Marksman, Afghanistan. Popiersie zostało wyrzeźbione w skali 200 mm przez Maurica Corry, natomiast za wygląd oporządzenia odpowiedzialny był Jim Evans. Jest to kolejne bardzo udane popiersie MMM i myślę, że powinno się znaleźć na liście każdego zainteresowanego tematyką współczesnych konfliktów zbrojnych.

British Army / Royal Marines Marksman British Army / Royal Marines Marksman British Army / Royal Marines Marksman British Army / Royal Marines Marksman

British Army / Royal Marines Marksman British Army / Royal Marines Marksman

Tartar Miniatures

Tartar Miniatures przygotował zestaw Conquistadores. Wszystkie elementy zestawu są odlane w żywicy, w skali 75 mm. Należy podkreślić, że cięciwa łuku oraz strzała nie wchodzą w skład zestawu. Zestaw prezentuje się dość interesująco, choć moim zdaniem nie do końca ze sobą współgrają wszystkie elementy. Ostateczną ocenę pozostawiam jednak Wam.

Conquistadores Conquistadores Conquistadores

Conquistadores Conquistadores Conquistadores

La Meridiana

Kolejna figurka w ofercie La Meridiany to Seaforth Highlanders, India 1908, w skali 54 mm. Metalowa miniatura autorstwa Antonio Zapatero Guardini’ego wygląda rewelacyjnie. Detale zostały przygotowane rewelacyjnie, a poza jest interesująca i naturalna. Jest to zestaw na piątkę z plusem.

Seaforth Highlanders, India 1908 Seaforth Highlanders, India 1908 Seaforth Highlanders, India 1908 Seaforth Highlanders, India 1908

Alexandros Models

Dwie nowe figurki wypuściła firma Alexandros Models, obie odlane w metalu w skali 75 mm. Pierwsza z nich to Retiraius. Świetnie przygotowana figurka, o naturalnej pozie. Druga z nowości to Gwanggaeto the Great, King of Korea. Tutaj również detale zostały świetnie przygotowane, a do tego dochodzi ich mnogość. Pomalowanie tej figurki może Wam zająć naprawdę sporo czasu, ale efekt będzie zapewne wart tego wysiłku.

Retiraius Retiraius Retiraius

Retiraius Retiraius Retiraius

Gwanggaeto the Great Gwanggaeto the Great Gwanggaeto the Great

Gwanggaeto the Great Gwanggaeto the Great Gwanggaeto the Great

AC Models

Kolejny zestaw w skali 75 mm, ale tym razem odlany w żywicy. US Marine Stretcher Team, Peleliu to jeden z lepszych zestawów AC Models. Detale wyglądają dobrze, a pozy są naturalne i dobrze odwzorowane.

US Marine Stretcher Team US Marine Stretcher Team

US Marine Stretcher Team US Marine Stretcher Team

Cine Models Creations

Pamiętacie film Ghostbusters? Pewnie pamiętacie. Jeżeli chcielibyście mieć w swojej kolekcji postać z tego filmu to właśnie otrzymujecie taką okazję. Firma Cine Models Creations zapowiedziała żywiczną figurkę The Ghost Hunter, w skali 75 mm. Niestety podobieństwo do Billa Murraya nie jest zbyt duże, ale pozostałe detale wydają się być dobrze przygotowane.

The Ghost Hunter The Ghost Hunter The Ghost Hunter

The Ghost Hunter The Ghost Hunter The Ghost Hunter

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *