Październikowe informacje figurkowe (2.10.2014)

Październikowe informacje figurkowe (2.10.2014)

Najnowsze zestawienie figurkowych nowości powinno ucieszyć miłośników tematyki fantasy. Ostatnio niezbyt rozpieszczani, w tym tygodniu otrzymują kilka nowych zestawów do wyboru. Co zatem przygotowali producenci na początek października?

Dolman Miniatures

Dwa popiersia autorstwa Przemka Szymczyka wypuścił Dolman. Spanish and French Cuirassier zostały odlane w skali 1/12, a składają się z elementów żywicznych i metalowych.

Cuirassier Cuirassier coracero_frances_sable_15_zps92353c98

Cuirassier Cuirassier

Nocturna Models

Pierwsza z nowości fantasy to Luz, Tokyo. Żywiczna miniatura przygotowana została w skali 1/24. Poza wydaje się nieco dziwna, ale detale wyglądają dobrze.

Luz

Draconia

Kolejna z figurek fantasy prezentuje się dość interesująco. Moon Sword odlana jest w metalu, w skali 54 mm. Detale wyglądają bardzo ładnie, a poza dość interesująco.

Moon Sword

Dark Storm

Część firmy Ares Mythologic odpowiedzialna za miniaturki fantasy, zaprezentowała dwie nowe pozycje w ofercie. Są to Drakulvamp oraz Lucypunk. Obie miniaturki, mimo swych małych rozmiarów (35 mm) prezentują się znakomicie. Figurki odlane są z metalu.

Drakulvamp Lucy

N-S Prod

Francuska firma zaprezentowała popiersie fantasy Butkus. Jego autorem jest Nelly Auffret. Popiersie reprezentuje skalę 1/9 i składa się z 10 elementów żywicznych. Jego wygląd nie powala, ale z pewnością daję możliwość swobodnej interpretacji i popuszczenia wodzy fantazji podczas malowania.

 Butkus  Butkus  Butkus

Andrea Miniatures

Dwie figurki zaprezentowała Andrea. Pierwsza z nich to Odin, w skali 54 mm. W zestawie znajduje się 16 elementów metalowych. Ta miniatura mojego zachwytu nie wzbudza. Druga nowość, wyglądająca lepiej to Stop Now! Metalowa miniatura z serii Pin Up przygotowana została w skali 80 mm. Do jej budowy producent dostarcza 10 elementów. Tradycyjnie figurka ma charakter humorystyczny i powinna się spodobać modelarzom lubiącym puścić czasem oko. Oprócz figurek przygotowano DVD Painting Girls in Acrylics. W ciągu ok. 90 minut Julio Cabos przedstawia techniki malowania figurek Pin Up. Wśród dostępnych opcji językowa jest także wersja polska. Film można nabyć także w komplecie ze wspomnianą powyżej figurką Stop Now!

Odin Odin Odin

Odin Odin Odin

Stop Now! Stop Now! Stop Now! Stop Now!

Painting Girls in Acrylics Painting Girls in Acrylics

Mini Soldiers

Soviet Cossack to najnowsza propozycja MiniSoldiers. Figurka odlana jest w żywicy, w skali 1/35. Za wygląd jeźdźca odpowiada Dmitry Shevtsov, a konia przygotował Sergey Zlobov.

Soviet Cossack

Jeff Shiu’s Miniatures

Piąta już figurka Jeffa Shiu traktująca o 6 Armii w Stalingradzie. podobnie jak poprzednie, tak i German 6th Army, Stalingrad 1942/43 Part V jest miniaturą żywiczną, przygotowaną w skali 1/16. Na uwagę zasługują ładne detale i naturalna, dynamiczna poza.

German 6th Army German 6th Army German 6th Army German 6th Army

German 6th Army German 6th Army German 6th Army

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *