Październikowe nowości (6.10.2017)

Październikowe nowości (6.10.2017)

W tym zestawieniu najwięcej nowości przygotowały firmy rosyjskie, w tym jeden debiutant. Oto szczegóły:

Chronos Miniatures

Dwie nowości zapowiedział Chronos. Pierwsza to European crossbowman, 1440-55. Miniaturkę wyrzeźbił Oleg Pogosjan w skali 54 mm. W pudełku znajduje się dziewiętnaście elementów odlanych z metalu. Drugą z nowości jest Private Lancers regiments of the French Imperial Guards, 1810-14. Ta figurka została wyrzeźbiona przez Witalija Golowina, także w skali 54 mm. Jest ona dostępna w wersji żywicznej i metalowej, ale bez względu na wersję składa się z czternastu elementów.

European crossbowman European crossbowman European crossbowman

European crossbowman European crossbowman European crossbowman

European crossbowman European crossbowman European crossbowman

French Imperial Guards French Imperial Guards French Imperial Guards

DSCF3029 French Imperial Guards

ANT Miniatures

Russian Special Operation Forces in Syria to najnowsza propozycja od ANT Miniatures. Została ona przygotowana przez N. Gordejewa w skali 120 mm i odlewana jest z metalu.

Russian Special Operation Forces in Syria Russian Special Operation Forces in Syria Russian Special Operation Forces in Syria

Russian Special Operation Forces in Syria Russian Special Operation Forces in Syria

Hera Models

Hera zapowiedziała popiersie Chaos. Na razie nie ma zbyt wielu informacji na temat tego popiersia, poza tym że skalę określono na 1/12, a odlewane będzie z żywicy.

Chaos

Atelier Maket

Najnowsza figurka od Atelier Maket to 1 BEP Indochine 1950. Miniatura reprezentuje skalę 75 mm i odlewana jest z metalu. Tematyka oryginalna, ale chyba mało popularna wśród modelarzy.

Indochine 1950 Indochine 1950 Indochine 1950

Indochine 1950 Indochine 1950

Scale 75

Hiszpańska firma pokazała nową figurkę. Aruh’ Ka, The Shaman Orc odlewana jest z żywicy, w skali 75 mm. Na pierwszy rzut oka wygląda zachęcająco i może być dobrą bazą do zabawy różnymi technikami malarskimi.

Shaman Orc Shaman Orc

Shaman Orc Shaman Orc

CGS Military Figures

CGS zapowiedziało nowe popiersie. Wyatt Earp reprezentuje skalę 1/9, a za jego wygląd odpowiada Carl Reid. Jak się wydaje, popiersie wzorowane jest na Kurcie Russelu. Jenocześnie należy przypomnieć, że jakiś czas temu wyposzczono popiersie Doca Holiday odtwarzanego przez Vala Kilmera.

Wyatt Earp

Medieval Forge Miniatures

Medieval Forge Miniatures nowa firma z Rosji, która debiutuje trzema figurkami w skali 54 mm. Russian Archer, 13th Century oraz Russian Spearman, 13th Century zostały wyrzeźbione przez Sergieja Valgera. Hussite Infantry, Bohemia, 15th Century to miniatura autorstwa Guljajewa.

Russian Archer Russian Archer

Russian Spearman Russian Spearman

Hussite Infantry Hussite Infantry

Figone

Francuska firma wypuściła figurkę Presell Clopclopclop. Miniatura została wyrzeźbiona przez Allan Carrasco, ma ok 90 mm, odlewana jest z żywicy i prezentuje się niezwykle zachęcająco.

Presell Clopclopclop Presell Clopclopclop

Presell Clopclopclop Presell Clopclopclop

Altores Studio

Najnowsza figurka od Altores to The Roman Legionary, III-IV c. Została ona przygotowana przez Igora Kordjukowa w skali 75 mm i odlewana jest z żywicy. Jak się wydaje, zestaw daje możliwość wyboru między dwoma rodzajami hełmów.

The Roman Legionary The Roman Legionary The Roman Legionary

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *