Październikowe nowości (7.10.2016)

Październikowe nowości (7.10.2016)

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy najnowszy raport o nowościach i zapowiedziach na figurkowym rynku. Co Wam się podoba? Które zestawy znajdą miejsce w Waszej kolekcji? Tymi informacjami możecie się podzielić dodając komentarz pod artykułem.

Alpine Miniatures

Alpine wypuścił swoje pierwsze popiersie. Jest to Officer 116 Pz Div „Windhund” w skali 1/16. Oryginał wyrzeźbił Mike Good, a konwersji dokonał Taesung Harmms. W skali 1/35 pojawiły się figurki niemieckich spadochroniarzy – Officer 1st FJ Div in Italy oraz NCO 1st FJ Div in Italy. Naturalnie można je również nabyć w zestawie 1st FJ Div Set. O tym, że każda z figurek ma opcjonalne główki nie trzeba chyba przypominać.

Windhund Windhund Windhund Windhund

FJ Div in Italy FJ Div in Italy FJ Div in Italy FJ Div in Italy

FJ Div in Italy FJ Div in Italy FJ Div in Italy FJ Div in Italy

FJ Div in Italy FJ Div in Italy FJ Div in Italy

Life Miniatures

Life wypuścił popiersie w serii Beginners. Wypuszczenie popiersia połączone jest z opublikowaniem instruktażu malowania, które znajdziecie tutaj. Samo popiersie WW2 German Panzer Commander  wyrzeźbił Sang Eon Lee w skali 1/10.

Panzer Commander

Crecy Models

Crecy wypuściło figurkę Louise de Bourbon Conte de Vendome. Miniatura reprezentuje skalę 54 mm i odlewana jest z metalu.

Louise de Bourbon Conte de Vendome Louise de Bourbon Conte de Vendome Louise de Bourbon Conte de Vendome

Frank Miniatures

Dwie nowości ukazały się nakładem Frank Miniatures. Pierwsza z nich to Ragnar Ragnarsson. Popiersie w skali 200 mm przygotował Carl Reid. Coldstream Guard Officer to figurka w skali 90 mm, autorstwa Morrisa Corry.

Ragnar Ragnarsson P1050248 P1050247

Scale 75

Scale 75 wypuścił kolejny zestaw z serii Smog Riders. Za wygląd Fat Bob Mecha odpowiada Juan A. Martin. Zestaw reprezentuje skalę 35 mm i odlewany jest z żywicy.

s08 Fat Bob Mecha Fat Bob Mecha

s12 s13 s15

Fat Bob Mecha Fat Bob Mecha

Chronos Miniatures

Chronos zapowiedział nowy zestaw w skali 54 mm. British 95th (Rifle) Regiment of Foot, 1807-15 odlewany będzie w metalu. Figurka bardzo przypomina miniaturę wypuszczoną przez rodzimy M- Model.

British 95th (Rifle) Regiment British 95th (Rifle) Regiment British 95th (Rifle) Regiment

British 95th (Rifle) Regiment British 95th (Rifle) Regiment British 95th (Rifle) Regiment

DG Artwork

Kim Dae-Hyeong jest autorem popiersia (rzeźby i box arta) Lotharingian Knight, 10th century. Popiersie odlewane jest z żywicy i składa się z sześciu elementów. Detale zostały przygotowane w bardzo ładny sposób i jak widać na załączonych zdjęciach, można znakomicie je podkreślić podczas malowania.

Lotharingian Knight Lotharingian Knight Lotharingian Knight Lotharingian Knight

Lotharingian Knight Lotharingian Knight Lotharingian Knight Lotharingian Knight

D-Day Miniature Studio

Paweł Krasicki zaprezentował nowe figurki w skali 1/35. WWII Luftwaffe Mechanic, Winter 1942-45 oraz  WWII Luftwaffe Mechanic Supervisor, Winter 1942-45 wchodzą w skład zestawu WWII Luftwaffe Ground Crew, Winter 1942-45. Natomiast figurki Waffen SS Foreign Volunteer Winter 1943-45 i Waffen SS NCO Winter 1943-45 można nabyć w zestawie Waffen SS Foreign Volunteers, Winter 1943-45.

Luftwaffe Mechanic 02 Luftwaffe Mechanic Luftwaffe Mechanic

Luftwaffe Mechanic Waffen SS

Waffen SS Waffen SS Waffen SS 06

 

Master Box

Ukraiński producent modeli plastikowych zapowiedział nowy zestaw figurek w skali 1/35. Jest to Cavalry Duel WW1 (German „Totenkopf” Hussar vs. British Rider). W zestawie znajdują się dwie figurki w dynamicznych pozach, co pozwoli na wykonanie ciekawej scenki. Oczywiście jakość detali nie będzie taka jak w przypadku miniatur żywicznych i metalowych, ale i tak współczesne figurki plastikowe w zdecydowanej większości mogą stanowić ozdobę kolekcji.

Cavalry Duel WW1 Cavalry Duel WW1 Cavalry Duel WW1

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *