Październikowych nowości ciąg dalszy (30.10.2014)

Październikowych nowości ciąg dalszy (30.10.2014)

Ostatni tydzień października nie przyniósł zalewu halloweenowych nowości. Jedynie zestaw z DWC może pod tą kategorię podpadać. Co producenci przygotowali zatem na ten tydzień?

Mitches Military Models

W tym tygodniu MMM dodało do swojej oferty dwie nowe pozycje. Pierwsza z nich to WWI Vickers MG Team. Autorem zestawu w skali 120 mm jest Pavol Ovecka. Ogólne wrażenie jest bardzo dobre, chociaż z pewnością trzeba będzie przygotować się na odrobinę żmudnej roboty przy czyszczeniu i dopasowywaniu elementów. Może się również okazać, że nogi trójnogu będzie trzeba zastąpić elementami metalowymi. Drugą nowością jest Captain Alexander Cavalle Mercer, Royal Horse Artillery at the Battle of Waterloo 1815. Popiersie 200 mm zostało przygotowane przez Maurica Corry, który jak zwykle spisał się znakomicie. Malowanie tych detali powinno być czystą przyjemnością.

WWI Vickers MG Team WWI Vickers MG Team WWI Vickers MG Team WWI Vickers MG Team

WWI Vickers MG Team WWI Vickers MG Team WWI Vickers MG Team

WWI Vickers MG Team WWI Vickers MG Team WWI Vickers MG Team WWI Vickers MG Team

WWI Vickers MG Team WWI Vickers MG Team

WWI Vickers MG Team Mercer Mercer

Mercer Mercer Mercer

Dark World Creations

DWC wypuściło zestaw Skulls. Czaszki odlane są z żywicy, w skali 70 mm. W zestawie znajdują się po trzy czaszki z szczęką i bez szczęki. Te pierwsze mają 9 mm wysokości, a drugie 7 mm. Jak je wykorzystać? Jako element scenki albo jako bazę do rzeźbienia główki.

Skulls

ASR Sculpture

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o popiersiu Terminatora z ASR. Dziś fani Arniego mogą zakupić drugą wersję popiersia zatytułowaną Get Out!. Popiersie reprezentuje skalę 1/9. Podobieństwo do pierwowzoru jest pierwszorzędne, a detale wyglądają bardzo zachęcająco.

Get Out Get Out

Get Out Get Out

Black Army Models

Oryginalny zestaw został przygotowany przez BAM. Miniatura Lawnmower man została przygotowana w skali 1/48, a odlana jest z żywicy. Figurki w tej skali rzadko są prezentowane samodzielnie i z reguły są dodatkiem do jakiejś scenki. Ta na pewno ją urozmaici.

 Lawnmower man  Lawnmower man  Lawnmower man

Darkstar Miniatures

O trzy figurki poszerzyła się oferta Darkstar. Wszystkie miniatury odlane są z żywicy, w skali 54 mm. Są to: Napoleon Retreat from Moscow 1812; Boudicca oraz The Highwayman.

Retreat from Moscow Retreat from Moscow

Boudicca Boudicca

The Highwayman The Highwayman The Highwayman

Minisoldiers

Minisoldiers zapowiedziało kolejną figurkę w skali 1/35. 42nd Royal Highland Regiment of Foot (The Blackwatch) odlany jest z żywicy. Poza jest stateczna i wygląda naturalnie, a detale prezentują się bardzo dobrze.

Blackwatch

Morland Studios

Kevin Contos jest autorem najnowszej propozycji od Morland Studios. Mowa jest o figurce Nemesis, Greek Goddess, w skali 32 mm. Metalowa miniatura zachwyca detalami. Uwagę przykuwają świetnie wyglądające skrzydła, które powinny zadowolić nawet najbardziej wybrednych modelarzy.

Nemesis Nemesis

Bravo-6

Barvo-6 wypuściło trzeci i ostatni zestaw z załogantami czołgu Fury. Podobnie jak poprzednie, i ten można wykorzystać bez Shermana. Wśród zapowiedzi pojawił się natomiast zestaw U.S. G.I.s Ham&Limas. Reprezentuje on serię „wietnamską” i będzie świetną bazą dla niewielkiej scenki. Wszystkie figurki są oczywiście w skali 1/35.

Fury Fury Fury vietnam

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *