Pierwsze jesienne nowości figurkowe

Pierwsze jesienne nowości figurkowe

Pogoda za oknami nie zachęca do spędzania zbyt dużo czasu na dworzu, ale za to jest doskonałym pretekstem do tego, aby usiąść przy biurku i pracy nad figurkami. Zanim jednak chwycicie skalpele, kleje albo pędzle w dłoń zerknijcie co może stać się Waszym następnym projektem.

Romeo Models

Cztery nowe pozycje pojawiły się na liście włoskiego wytwórcy. Tercios – Old Soldier – 1643 to metalowa figurka w skali 75 mm autorstwa Antonio Zapatero. Rzeźba oraz poza tradycyjnie nie budzą żadnych wątpliwości, czyli kupować. Knight of st.John, XIV century to kolejna metalowa miniatura, przygotowana jednak tym razem w skali 54 mm. Figurka wygląda interesująco i powinna dobrze prezentować się w gablocie. Scottish Officer – Sicily 1943 to najmniejsza z figurek bo w skali 1/35. Zestaw składa się z elementów metalowych i żywicznych. Wszystkie fałdki i zagięcia wyglądają tak jak powinny i jedynym wyzwaniem będzie realistyczne pomalowanie kiltu. Listę zamyka popiersie składające sie elementów żywicznych i metalowych – Viksoe Warrior – 800 – 400 Bc. I w tym przypadku mamy do czynienia ze świetnie przygotowaną rzeźbą. Zarówno detale anatomiczne, jak i ubioru prezentują się rewelacyjnie i tylko od zdolności malarskich modelarza będzie zależało, czy podkreśli właściwie wszystkie detale. Popiersie jest w skali 200 mm.

Tercios – Old SoldierTercios – Old SoldierTercios – Old SoldierTercios – Old Soldier

Knight of st.JohnKnight of st.JohnKnight of st.JohnKnight of st.John

Scottish Officer Scottish Officer Scottish Officer Scottish Officer

Viksoe WarriorViksoe WarriorViksoe WarriorViksoe Warrior

AC Models

Najnowsze popiersie rodem z antypodów to temat raczej mocno eksploatowany. Michael Wittman, w skali 1/12 z pewnością znajdzie nabywców, chociaż mnie akurat nie przekonuje. Na rynku są chyba lepsze miniatury tego najbardziej znanego niemieckiego pancerniaka.

Michael WittmanMichael WittmanMichael Wittman

Best Soldiers

Best Soldiers zapowiedziało kolejną figurkę – Dutch Arquebusier. Metalowa miniatura w 75 mm zapowiada się bardzo interesująco. Detale, za które odpowiedzialny był Stefano Borin zostały przygotowane bardzo ładnie i powinny się prezentować pierwszorzędnie na gotowym produkcie.

Dutch ArquebusierDutch ArquebusierDutch ArquebusierDutch Arquebusier

Grenadier Miniatures

Będąc przy zapowiedziach należy wspomnieć o dwóch kolejnych miniaturach autorstwa Maurica Corry zaplanowanych na październik lub listopad. Pierwsza z nich to Private Perry, 24th Foot, Chillianwallah, 1849, w skali 120 mm. Druga natomiast to Ensign Scots Fusilier Guards Alma Crimea, 1854, w skali 75 mm. Oba zestawy zapowiadają się bardzo interesująco. Detale zostały przygotowane na najwyższym poziomie, a pozy wyglądają naturalnie.

Private PerryEnsign Scots Fusilier Guards

Stormtroopers

Kolejne popiersie zapowiedział Stormtroopers. Autorem rzeźby w skali 1/9 jest Stuart Hale. Trzeba przyznać, że spisał się bardzo dobrze już na pierwszy rzut oka miniatura Sergeant , 44th Foot , Gandamack, 1842 przyciąga wzrok. Aż boję się pomyśleć jak to popiersie będzie wyglądało po pomalowaniu.

 Sergeant , 44th Foot , Gandamack, 1842

Irbis Miniatures

Po pewnej przerwie Irbis Miniatures dodał do oferty nową figurkę. Jeanne D`Arc została przygotowana w żywicy, w skali 75 mm. Poza jakoś nie zachwyca, ale też nie można jej zarzucić oderwania od rzeczywistości. Detale wydają się być dobrze przygotowane, tak więc może czas przećwiczyć malowanie zbroi.

Jeanne D`ArcJeanne D`ArcJeanne D`Arc

Jeanne D`ArcJeanne D`ArcJeanne D`Arc

Mitches Military Models

Kolejna miniatura spod znaku trzech M. Autorem jest oczywiście Maurice Corry, a miniatura Private, Rifle Brigade, Crimea została przygotowana w skali 120 mm. Do detali nie można mieć zarzutów, za to poza wygląda nienaturalnie. Lewa ręka ma wątpliwe podparcie na prawej ręce, która trzyma muszkiet między dwoma palcami.

Private,Rifle BrigadePrivate,Rifle BrigadePrivate,Rifle Brigade

Private,Rifle BrigadePrivate,Rifle BrigadePrivate,Rifle Brigade

CGS Military Figures

Dwie miniatury żołnierzy z epoki napoleońskiej. Pierwsza to pełna figurka 120 mm, której autorem jest Maurice Corry. Chasseur a Cheval of the Imperial Guard 1810-15 prezentuje się bardzo dobrze. Poza jest naturalna, a detale ładnie odwzorowane. Druga miniatura to popiersie 200 mm French Imperial Guard, 1815, autorstwa Carla Reida. Rzeźbiarz spisał się rewelacyjnie i nie pozostaje nic innego, jak odwdzięczyć mu się wkładając maksimum wysiłku w malowanie.

Chasseur a Cheval of the Imperial Guard Chasseur a Cheval of the Imperial Guard Chasseur a Cheval of the Imperial Guard Chasseur a Cheval of the Imperial Guard

French Imperial GuardFrench Imperial GuardFrench Imperial Guard

Hawk Miniatures

Hawk Miniature wypuściło miniaturę w skali 90 mm – Lieutenant Souter at Gandamak. Za wygląd figurki odpowiada Mike Good i trzeba przyznać, że spisał się bardzo dobrze. Otrzymujemy figurkę z pięknymi detalami i ciekawą, naturalnie wyglądającą pozą.

Lieutenant Souter Lieutenant Souter Lieutenant Souter

Lieutenant Souter Lieutenant Souter

Mini Art

Na zakończenie coś dla tych, którzy chcieliby poszerzyć swój arsenał automatycznej broni i ekwipunku rodem ze Związku Sowieckiego. Mini Art przygotował zestaw uzbrojenia automatycznego i ekwipunku w skali 1/35 Soviet Infantry Automatic Weapons and Equipment.

Soviet Infantry Automatic Weapons and EquipmentSoviet Infantry Automatic Weapons and Equipment

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *