Przedświąteczne nowości (16.12.2016)

Przedświąteczne nowości (16.12.2016)

Nieco mniejsza ilość nowości, które pojawiły się w ostatnim tygodniu oznacza, że wkraczamy w okres świąteczny. Mniejsza ilość wcale nie oznacza, że nie ma z czego wybierać. Wręcz przeciwnie, a jak nie wierzycie sprawdźcie sami.

Castle Miniatures

Castle zapowiedział dwie kolejne figurki z serii Dog’s Life. Podobnie jak w poprzednich tak i w tych zestawach zastosowano powiedzenie o podobieństwie psa i jego właściciela. Major of 36th Foot regiment with bulldog oraz Lieutenant of 2nd (Goldstream) regiment of Foot guards with greyhound zostały wyrzeźbione przez Władimira Daniłowa w skali 75 mm i odlewane są z żywicy.

Major 450a83df4766d99e2451f56413fd81bb294a35cefe773973cfpimgpsh_fullsize_distr

Mercury Models

Mercury wypuściło kolejną figurkę gladiatora. Tym razem jest to Roman Gladiator Tracian, niezmiennie w skali 75 mm. Żywiczna miniatura wygląda dość dynamicznie i dobrze będzie się prezentowała solo lub w duecie.

Roman Gladiator Roman Gladiator Roman Gladiator Roman Gladiator

Nuts Planet

Kolejne doskonałe zestawy wypuszcza Nuts Planet. Są to Indian Home Guard, który składa się z czternastu części i reprezentuje skalę 1/10. Identyczną podziałkę ma na pudełku Anti Robot Squad Sergeant. To popiersie składa się z trzynastu elementów. Nowa miniatura z serii Trigger to Infected Gangster. Skala to oczywiście 75 mm, a pudełko zawiera pięć części. Wszystkie zestwy odlewane są z żywicy.

Indian Home Guard Indian Home Guard Indian Home Guard

Indian Home Guard Indian Home Guard Indian Home Guard

Anti Robot Squad Anti Robot Squad Anti Robot Squad

Anti Robot Squad Anti Robot Squad Anti Robot Squad

 Infected Gangster  Infected Gangster  Infected Gangster

 Infected Gangster  Infected Gangster

Chronos Miniatures

Rosyjska firma zaprezentowała figurkę Russian Officer of the Moscow (or St. Peterburg) Militia, 1812-13. W zestawie znajduje się dziesięć części, w tym dwie główki, a wszystkie odlane są z metalu. Za wygląd miniatury odpowiada Władimir Syczew.

Russian Officer Russian Officer Russian Officer

Russian Officer Russian Officer Russian Officer

Galapagos Miniatures

Grogoth – The 5th Owner of the ‚Stone Hammer’ to najnowsza propozycja od Galapagos. Figurka w skali 75 mm wygląda całkiem fajnie. Ale prawdziwego smaku dodaje podstawka, czyli smocza głowa, która wygląda pierwszorzędnie.

Grogoth Grogoth web03

Grogoth Grogoth

Dolman Miniatures

Dolman wypuścił nowe popiersie. Worcester Yeomanry Cavalry został zaprojektowany cyfrowo, w skali 1/10. Elementy odlewane są z żywicy i metalu (wbrew temu co napisano na zdjęciach).

Worcester Yeomanry Cavalry Worcester Yeomanry Cavalry Worcester Yeomanry Cavalry

Altores Studio

Altores zapowiedział żywiczną figurkę European Infantryman, 14th-15th Century. Miniaturę przygotował Oleg Pogosjan w skali 54 mm. Na figurce znajdziecie mnóstwo detali, które sprawią mnóstwo frajdy podczas malowania, a potem będą przykuwały uwagę oglądających.

European Infantryman European Infantryman European Infantryman

DG Artwork

Kolejne rewelacyjne popiersie zostało zaprezentowane przez DG Artwork. Kim Dae-Hyeong jest autorem rzeźby i box arta Coldstream Guards – Egypt 1882. Popiersie oznaczone jest podziałką 1/9, a w pudełku oprócz sześciu elementów żywicznych, znajduje się również kawałek aluminiowego drucika.

Coldstream Guards Coldstream Guards Coldstream Guards Coldstream Guards

Coldstream Guards Coldstream Guards Coldstream Guards

ANT Miniatures

Rosyjski producent wypuścił nową figurkę w skali 120 mm. Officer of SSO Spetsnaz oczywiście jak przystało na ANT, odlewany jest z metalu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *