Przedświąteczne nowości (22.12.2014)

Przedświąteczne nowości (22.12.2014)

Ostatnie dni przed Świętami nie sprzyjają wypuszczaniu nowych modeli. Dlatego też obserwujemy zmniejszoną ilość nowości pojawiających się przez ostatnie kilka dni. Niemniej cały czas coś nowego się pojawia i wiele z tych nowości jest bardzo interesujących. Mam nadzieję, że w przedświątecznej gorączce znajdziecie chwilkę, żeby zapoznać się z najnowszymi propozycjami figurkowych producentów.

United Empire Miniatures

Nowe popiersie UEM nosi tytuł Swiss Hornblower, Canton of Uri, 1474. Miniatura została przygotowana przez Mike’a Blanka w skali 1/10. Ładne detale i oryginalna tematyka to atuty tej nowości.

Swiss Hornblower

Young Miniatures

Young Miniatures obchodzi dziesiąte urodziny. Z tej okazji przygotowano nową wersję popiersia 101st Airborne Division WWII-CURRAHEE i jak się wydaje twarz Matta Damona. W zestawie znajduje się 20 części żywicznych, a detale pozostają na najwyższym poziomie.

101st Airborne 101st Airborne 101st Airborne

101st Airborne 101st Airborne 101st Airborne

Clay Dreams Miniatures

Dwa popiersia fantasy zapowiedziało Clay Dreams. Pierwsze z nich to Pretty Petty Thief. Miniatura ma ok 60 mm wysokości i ma reprezentować skalę 1/12. Być może nie zachwyca, ale może się stać bazą do treningu technik malarskich. Kolejne z popiersi nosi tytuł Dwarf Slayer. To natomiast ma reprezentować skalę 1/9 i ma ok 45 mm wysokości. Nic specjalnego.

Pretty Petty Thief Pretty Petty Thief Pretty Petty Thief Pretty Petty Thief

Pretty Petty Thief Dwarf Dwarf

King Road Miniatures

KRM powiększyło ofertę ikon kinematografii o miniaturę Douglas Fairbanks as d’Artagnan, 1928. Figurka odlana jest z metalu , w skali 54 mm. Niestety zdjęcia są kiepskiej jakości i niewiele można powiedzieć o figurce bez obejrzenia jej na żywo.

Douglas Fairbanks Douglas Fairbanks Douglas Fairbanks

Douglas Fairbanks Douglas Fairbanks Douglas Fairbanks

Dolman Miniatures

Dolman Miniatures do tej pory wytwarzał miniatury historyczne. Od tej pory, pod szyldem Dolman Fantasy mają się pojawiać również zestawy fantasy. Jako pierwszy ma się ukazać Klingon Warrior. Ma on mieć ok 17 cm wysokości i składać się z elementów żywicznych oraz metalowych. Do tworzenia miniatur z tej serii mają być wykorzystane najnowsze technologie, jak projektowanie cyfrowe i druk 3D.

Klingon Warrior Klingon Warrior

Klingon Warrior Klingon Warrior Klingon Warrior

Jeff Shiu’s Miniatures

Najnowszy zestaw Jeffa Shiu to Waffen SS 1941 East front. Figurki odlane są w żywicy, w skali 1/16. Detale prezentują się dobrze, a dynamiczne pozy dodają charakteru temu zestawowi. Zdecydowanie warte polecenia.

Waffen SS Waffen SS Waffen SS

Waffen SS Waffen SS

MK 35

Francuska firma zaprezentowała kolejną figurkę w skali 1/35. French propaganda 1939-1940 będzie świetnym uzupełnieniem jakiejś scenki.

French propaganda French propaganda French propaganda

Scorpio Models

Wild West – „The Resue” to scenka w skali 40 mm, która składa się z zestawów Cowboy with horse and calf oraz Cowboy with horse and lantern. Figurki odlane są w metalu. Spanish Standard Bearer – St. Quentin 1557 jest także miniaturą metalową (za wyjątkiem żywicznej podstawki). Ta figurka jest znacznie większa, bo w skali 75 mm. Wszystkie miniatury wyrzeźbił Markus Eckmann.

Wild West Wild West

Wild West Spanish Standard Bearer

Tommy’s War

Tommy’s War postanowił uczcić setną rocznicę pewnego wydarzenia. Zestaw The Christmas Truce 1914 przedstawia  zawarcie świątecznego rozejmu w grudniu 1914. Niezwykły zestaw, który zapewne znajdzie uznanie wśród wielu z Was. Oczywiście skala to 54 mm.

The Christmas Truce The Christmas Truce The Christmas Truce

The Christmas Truce The Christmas Truce The Christmas Truce

Alexandros Models

The Twelfth Work, Herakles & Cerberus to najnowsza propozycja Alexandros. Zestaw został odlany jest z metalu, a przygotował go w skali 80 mm Carles Vaquero. Zestaw powinien spotkać się z uznaniem miłośników czasów starożytnych i mitologii.

Herakles & Cerberus Herakles & Cerberus Herakles & Cerberus

Fischy Miniatures

Nowe popiersie zaprezentował Fischy. Jest to The Royal Fusilier. Żywiczne popiersie reprezentuje skalę 1/9. Detale wyglądają ładnie, chociaż fragment karabinu wydaje się zbędny i można by się bez niego obejść.

The Royal Fusilier The Royal Fusilier The Royal Fusilier

La Meridiana

Jedno popiersie i jedna figurka znalazły się wśród nowości włoskiej firmy. Popiersie to 3rd New Jersey Cavalry, 1st US Hussar, w skali 1/16. Figurka Mohawk Warrior, sec. XVIII jest reprezentantem skali 75 mm. Obie nowości odlane są z żywicy i są wysokiej jakości. Ich piękne detale podkreślił na box artach Danilo Cartacci.

US Hussar US Hussar US Hussar

Mohawk Warrior Mohawk Warrior Mohawk Warrior Mohawk Warrior

Mitches Military Models

MMM wypuścił swoją pierwszą figurkę przedstawiającą żołnierza z wojny w Wietnamie. US M60 Gunner Vietnam wyrzeźbił w skali 120 mm Maurice Corry. Podobnie jak i przy innych figurkach tego autora, mamy do czynienia z ładnymi detalami i naturalną pozą.

US M60 Gunner US M60 Gunner US M60 Gunner

US M60 Gunner US M60 Gunner US M60 Gunner

US M60 Gunner US M60 Gunner US M60 Gunner

Tartar Miniatures

German Knight, 13th century odlany jest w żywicy, w skali 54 mm. Na pewno nie jest to najbardziej oryginalna figurka, ale niezłe detale i możliwość wyboru między dwiema główkami powinny zachęcić miłośników tej epoki.

German Knight German Knight German Knight

German Knight German Knight German Knight

Quasar Miniatures

Trzy nowe zestawy przygotował Quasar. Nie są to zestawy figurkowe, ale broni w skali 1/16. Są to AK-104, Ak-74U i PPSH-41.

AK104 AK74U PPSH

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *