Przedświąteczne nowości figurkowe

Przedświąteczne nowości figurkowe

Jeszcze kilka dni i przedświąteczna gorączka się zakończy. Będzie można poświęcić więcej czasu bliskim, a przy okazji delektować się świątecznymi specjałami. Zanim jednak to nastąpi macie okazję na jeszcze jedno zestawienie nowości z rynku figurek do sklejania, a w nim sporo interesujących pozycji, których zakup warto rozważyć.

Shamrock Miniatures

Kolejna nowość stosunkowo młodego wytwórcy rodem z Irlandii to „Priest” Vallon. Żywiczna miniatura w skali 75 mm przedstawia bohatera filmu „Gangi Nowego Jorku” granego prze Liama Neesona. Podobieństwo do pierwowzoru nie jest zbyt duże, ale to jedyna wada tego zestawu. Reszta, czyli przede wszystkim detale wypada znacznie lepiej.

"Priest" Vallon "Priest" Vallon "Priest" Vallon

"Priest" Vallon "Priest" Vallon "Priest" Vallon

Bonapartes Military Models

Najnowsza miniatura BMM wzbudziła sporo kontrowersji. Napoleonic British Infantry Officer w skali 90 mm przedstawia ranionego oficera. Uchwycenie momentu otrzymania postrzału nie jest łatwym zadaniem, ale w tym wypadku autor spisał się dobrze. Co prawda lepiej by wyglądało, łatwiej byłoby przedstawić kontekst, gdyby można było zaprezentować również drugą stronę. Nie mniej jest ciekawa propozycja, pełna dynamiki i ładnie przygotowanych detali. Miniatura składa się elementów żywicznych i metalowych.

Napoleonic British Infantry Officer Napoleonic British Infantry Officer Napoleonic British Infantry Officer

Napoleonic British Infantry Officer Napoleonic British Infantry Officer Napoleonic British Infantry Officer

Pathos Miniatures

Pathos Miniatures zapowiedział nowe popiersie w skali 1/10. Odbiega ono od dotychczasowej linii historycznej, gdyż tym razem na warsztat trafia postać komiksowa i filmowa.  Big Red to tytuł tego popiersia, a firma zapowiada wprowadzenie do sprzedaży tej pozycji już w styczniu 2014 roku. Popiersie wiernie oddaje cechy pierwowzoru i może być ciekawą propozycją dla miłośników postaci.

Big Red

CGS Miniatures

French Cuirassier, 1815 to najnowsze popiersie autorstwa Carla Reida. Miniatura została przygotowana w skali 200 mm i prezentuje się niezwykle dynamicznie. Szarżujący kawalerzysta, mimo że bez konia wygląda świetnie. Detale zostały perfekcyjnie przygotowane. Jedyną wadą będzie potrzeba stosunkowo sporej przestrzeni do właściwej ekspozycji tego popiersia.

French Cuirassier French Cuirassier French Cuirassier

Heroes & Villains Miniatures

Cztery nowe zestawy pod spod szyldu H&V Miniatures powinny wkrótce pojawić się w sprzedaży. Trzy z nich to popiersia, a pierwsze z nich to Hamlet, Prince of Denmark. Żywiczne popiersie w skali 1/12 wygląda bardzo dobrze i powinno być dobrze przyjęte przez modelarzy. Kolejne dwa popiersia reprezentują skalę 1/16 i serię związaną z amerykańską Wojną Secesyjną: 79th New York State Militia oraz 8th Texas Cavalry Terry’s Rangers reprezentują popiersia typu V. Oba prezentują się doskonale. Ostatnią nowością jest zestaw spod znaku Outworld Miniatures. RK1 Outworld to zestaw zawierający 37 elementów żywicznych, pozwalających na złożenie dwóch robotów w skali 54 mm.

Hamlet, Prince of Denmark 79th New York State Militia 8th Texas Cavalry Terry’s Rangers

RK1 Outworld RK1 Outworld RK1 Outworld

Scorpio Models / Jupiter Miniatura

Oferta Scorpio Models została poszerzona o cztery nowe zestawy. Pierwszy zestaw to Bavarian Obristwachtmeister – Blue King 1694-1720, w skali 75 mm, składający się z 13 elementów metalowych. Pozostałe trzy, to zestawy spod znaku Jupiter Miniatura i są to: Angel of Light (75 mm; 5 elementów), The Deatch (40 mm, 5 elmentów) oraz Bella Venezia (25 mm, 4 elementy). Te figurki również odlane są z metalu.

Bavarian Obristwachtmeister Angel of light

The death Bella Venezia

Jeff Shiu’s Miniatures

Feff Shiu kontynuuje serię figurek Stalingrad. German 6th Army Stalingrad 1942/43 (Part IV) to kolejna żywiczna figurka w skali 1/16 o tej tematyce w ofercie tej firmy. Tradycyjnie miniatury tej firmy są przygotowywane na wysokim poziomie. Poza jest dynamiczna i naturalna. O odwzorowaniu detali również można mówić jedynie w pozytywnym aspekcie.

German 6th Army Stalingrad 1942/43 German 6th Army Stalingrad 1942/43 German 6th Army Stalingrad 1942/43

German 6th Army Stalingrad 1942/43 German 6th Army Stalingrad 1942/43 German 6th Army Stalingrad 1942/43

Pegaso Models

Prawdziwą ucztę przygotowało Pegaso Models. Aż trzy nowe miniatury i wszystkie odlane z metalu, w skali 75 mm. Standard Bearer of the Grenadier Guards, 1814 składający się z 14 elementów, Colonel of the 7th Regiment Hussars, 1813 składający się z 36 elementów oraz Secutor Gladiator, w którego pudełku znajduje się 11 elementów. Tradycyjnie wszystkie miniatury reprezentują najwyższą jakość, tak więc można brać w ciemno.

Standard Bearer of the Grenadier Guards Standard Bearer of the Grenadier Guards Standard Bearer of the Grenadier Guards

Standard Bearer of the Grenadier Guards Colonel of the 7th Regiment Colonel of the 7th Regiment

Colonel of the 7th Regiment Colonel of the 7th Regiment Gladiator

Gladiator Gladiator Gladiator

Bravo – 6

Dwa nowe zestawy zapowiedziało Bravo-6. Pierwszy z nich to Dig Boy, Dig z serii figurek Nam składający się dwóch wojaków pracujących przy napełnianiu worków z piaskiem. Jest kolejny zestaw niezbędny każdemu specjalizującemu się w tematyce Wojny w Wietnamie. Drugi zestaw pomoże wyposażyć żołnierzy lub wzbogacić scenkę. US Grenades and Claymores będzie zawierał elementy żywiczne, blaszkę fototrawioną oraz kalkomanie. Oba zestawy oczywiście w skali 1/35.

Dig Boy, Dig US Grenades and Claymores

Evolution Miniatures

Trzy zestawy pojawiły się na liście kolejnej rosyjskiej firmy, wszystkie również w skali 1/35. Pierwszy z nich porusza tematykę współczesną i nosi tytuł US Special Forces Operator in Fight #4, Afghanistan 2001-2003. Drugi, kierowany także, a może przede wszystkim do modelarzy pancerki z okresu II Wojny Światowej  SS Tankman (painting a tank) #2, WW2. Trzeci z zestawów to SS Grenadiers LAH, WW2. Jak się wydaje, w skład zestawu wchodzi dziesięć miniatur znanych z wcześniejszych zestawów.

US Special Forces Operator SS Tankman SS Grenadiers LAH

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *