Przedświąteczne nowości

Przedświąteczne nowości

Ostatnie przedświąteczne zestawienie figurkowych nowości wygląda bardzo okazale. Nietracąc czasu na zbędne wstępy w tym gorącym okresie, przechodzimy od razu do zestawienia.

Taiko Miniatures

Taiko wypuściło kolejną „muzyczną” figurkę. „Cornu” Roman musician, 1st century AD został przygotowany przez Olega Pogosjana w skali 75 mm. Figurka posiada ładne detale. Wyjątkiem są przedramiona, które nie wyglądają naturalnie.

Roman musician Roman musician Roman musician Roman musician

Roman musician Roman musician Roman musician

Albino Raven Miniatures

Samurai Girl to skompo odziane dziewcze z kataną, ochraniaczami na kolanach i łokciach i chyba welonem na głowie. Oprócz stroju taktyczno-wizytowego, poza też specjalnie nie zachwyca. Odlew żywiczny w skali 75 mm zdecydowanie dla fanów tego typu figurek.

Samurai Girl Samurai Girl promo_01_by_stranger1988-d9jz7yh

La Meridiana

Na liście nowości włoskiej firmy znajduje się aż 6 pozycji. Popiersie Officier of the Royal Welsh Fuzileers przygotował w skali 1/16 Greg Girault. Antonio Zapatero jest autorem figurki 75 mm Tashunko Witko (Crazy Horse). Konia pochodzącego może cie również nabyć bez jeźdzca kupując zestaw Horse. David Jackson to zestaw przygotowany w skali 54 mm przez Giampiero Russo. Pieska znajdującego się w zestawie także możecie nabyć osobno kupując figurkę Dog. Również w skali 54 mm dostępny jest Bear, wyrzeźbiony przez Grega Girault.

Officier Officier Officier

Crazy Horse Crazy Horse Crazy Horse

Crazy Horse Crazy Horse Crazy Horse

Horse Horse

David Jackson David Jackson David Jackson

Dog Bear Bear

Pegaso Models

Pojawiły się zapowiedzi od Pegaso. Standardbearer 1st Cuirassier 1815 to miniatura 75 mm, autorstwa Richarda Galicka. Lżejszą tematykę reprezentuje Dwarf on bear, w skali 54 mm. Andrea Julia odpowiada za wygląd tej figurki.

Standardbearer Dwarf

Atelier Maket

Nie przypominam sobie ani jednej figurki o podobnej tematyce, dlatego duże brawa za oryginalność. Swiss Soldier 1942 wyrzeźbiony jest przez Alana Balla w skali 75 mm. Miniatura odlewana jest w żywicy i posiada dwie główki do wyboru. Wygląda ona nieco sztywno, a patrząc na nią ma się wrażenie, że to skala 1/35.

Swiss Soldier Swiss Soldier Swiss Soldier

Swiss Soldier Swiss Soldier

Romeo Models

Wszystkie grudniowe nowości Romeo reprezentują skalę 75 mm.  Gianni La Rocca jest autorem dwóch z nich. Są to Northumbrian Thegn 8th-9th C. oraz Gallic Chieftain with Boar Standard 1st Century B.C.. Roche Braziliano – Buccaneer, 1668 został natomiast przygotowany przez Maurizio Bruno.

 Northumbrian Thegn Northumbrian Thegn Northumbrian Thegn Northumbrian Thegn

Gallic Chieftain Gallic Chieftain Gallic Chieftain Gallic Chieftain

Buccaneer Buccaneer Buccaneer

MJ Miniatures

The Acient Shu Warriors, 15-16th century BC to figurka 75 mm wyrzeźbiona przez Williama Tsanga. W pudełku znajduje się 8 elementów żywicznych. Dużo ciekawsze jest popiersie w skali 1/9  Polish Winged Hussar autorstwa Kima Dae-Hyounga. Pudełko zawiera 17 części oraz drut 0.3mm. Popiersie wygląda bardzo dynamicznie i zdecydowanie godne jest poświecenia mu uwagi.

The Acient Shu Warriors The Acient Shu Warriors The Acient Shu Warriors

The Acient Shu Warriors The Acient Shu Warriors MJ09-007(8)

Polish Winged Hussar Polish Winged Hussar Polish Winged Hussar

Polish Winged Hussar Polish Winged Hussar Polish Winged Hussar

Scibor Miniatures

Polish Uhlan 1939, w skali 1/72 wygląda świetnie jak na tę skalę. Drugim zestawem zaprezentowanym przez Ścibora Teleszyńskiego jest zestaw Dwarves Rangers. Figurki reprezentują skalę 28 mm.

Ułan Dwarves

Tiny Leads

Major General George G. Meade jest bohaterem najnowszej propozycji od Tiny Leads. Miniatura w skali 75 mm przedstawia generała z okresu Wojny Secesyjnej, także nie jest zbyt bliska naszym sercom, ale wygląda bardzo ładnie i zachęcająco.

George G. Meade George G. Meade George G. Meade George G. Meade

Miniaturas Ramirez

Bighead „Esparrow” ma ok. 50 mm wysokości. Osobiście nie przepadam za figurkami tego typu, a zdecydowanie mi się nie podoba. Widać, że autor dołożył odrobinę starań w przygotowaniu detali, ale trzeba być zdecydowanym fanem tego nurtu, aby wykazać zainteresowanie tą miniaturą.

Bighead "Esparrow" Bighead "Esparrow" Bighead "Esparrow"

Life Miniatures

Life przedstawił pierwsze popiersie w swojej ofercie wyrzeźbione przez Lorenzo Nino Lorenzoniego. Confronted with General Winter to popiersie w skali 1/10 i jak większość popiersi sygnowanych znakiem Life Miniatures, tak i to wygląda pierwszorzędnie.

Confronted with General Winter

Michael Kontraros Collectibles

MKC wypuścił figurkę The Defiler. Jest to żywiczna miniatura w skali 75 mm. Figurka jakoś specjalnie nie zachwyca, ale fani na pewno nią nie pogardzą.

The Defiler The Defiler The Defiler

The Defiler The Defiler

Chronos Miniatures

Rosyjska firma zapowiedziała trzy nowości, wszystkie odlewane w żywicy, w skali 54 mm. Są to Russian warrior with a spear, 14 century; Russian prince, 14 century; Russian warrior with an axe, 13-14 century. Autorem tych miniatur jest Oleg Pogosjan.

 Russian warrior Russian warrior Russian warrior Russian warrior

 Russian warrior Russian warrior Russian warrior Russian warrior

 Russian warrior Russian warrior Russian warrior Russian warrior

 Russian warrior Russian warrior Russian warrior

 Russian warrior Russian warrior Russian warrior

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *