Przedwakacyjne nowości figurkowe (25.06.2015)

Przedwakacyjne nowości figurkowe (25.06.2015)

Lada chwila rozpoczynają się wakacje i część z Was będzie miała więcej wolnego czasu na modelarskie hobby. Jeżeli nie macie jeszcze przygotowanych zapasów na nadchodzące miesiące to być może poniższe zestawienie figurkowych nowości pomoże Wam w wyborze nowych zestawów do Waszej kolekcji.

AC Models

Najnowsza propozycja z antypodów nosi tytuł US Marine, Pacific. Jest to żywiczne popiersie w skali 1/10. Detale wyglądają dobrze, przynajmniej z tej strony, która została uwieczniona na fotografiach. Sprzedaż powinna ruszyć w ciągu kilku tygodni.

US Marine US Marine US Marine

Bonapartes Military Models

Kolejna figurka Bonapartes będąca efektem przeróbek Jima Evansa na modelu Richarda Baileya. French Infantryman 1812 to miniatura 250 mm i nie ma wątpliwości co przedstawia. Podobnie wyglądające figurki dostępne są we wszystkich skalach. Brak oryginalności nadrabia na pewno wysoką jakością detali.

French Infantryman French Infantryman French Infantryman

French Infantryman French Infantryman French Infantryman

Irbis Miniatures

Jan Poton de Sentrayl (Battle of Patay 1429), w skali 75 mm to najnowsza propozycja od Irbis. Kooperacja Szewcowa i Zlobowa przynosi bardzo dobre efekty, gdyż miniatura robi bardzo dobre wrażenie. Figurka odlewana jest z żywicy.

Jan Poton de Sentrayl Jan Poton de Sentrayl Jan Poton de Sentrayl

Jan Poton de Sentrayl Jan Poton de Sentrayl

Jan Poton de Sentrayl Jan Poton de Sentrayl

Arkitis Miniatures

Arkitis zapowiedziało nową figurkę, ale zdjęcia są tak bardzo „artystyczne”, że niewiele na nich widać. Brawo! Pozostaje tylko podać kilka szczegółów. Tytuł to Cretan Guerilla – Greek war of indepence 1821. Skala to 75 mm, a materiał to żywica.

Cretan Guerilla Cretan Guerilla Cretan Guerilla Cretan Guerilla

Young Miniatures

British Commandos WWII to najnowsze popiersie Younga. Oczywiście reprezentuje skalę 1/10 i odlane jest z żywicy, a składa się z 7 części. Detale, jak zwykle są znakomite. Wątpliwości budzi nóż trzymany w zębach. Doceniamy odtworzenie fotografii, ale jest to chyba najsłabszy punkt zestawu.

British Commandos British Commandos British Commandos

British Commandos British Commandos British Commandos

British Commandos British Commandos

La Meridiana

Rewelacyjnie wygląda zestaw Eagle Dancer. Przygotował go po mistrzowsku w skali 75 mm Antonio Zapatero Guardini, a odlewany jest w żywicy. Detale są po prostu przepiękne, a wydobył je w box arcie Danilo Cartacci. Drugi zestaw nie przykuwa aż tak uwagi, ale to już zupełnie inna kategoria. Mowa o popiersiu w skali 1/16 – Lieutenant US Navy – 1865. W tym zestawie detale także wyglądają bardzo ładnie, choć oczywiście brak mu jest dynamiki, takiej jak przy figurce.

Eagle Dancer Eagle Dancer Eagle Dancer

Eagle Dancer Eagle Dancer Eagle Dancer

 Lieutenant US Navy  Lieutenant US Navy  Lieutenant US Navy

United Empire Miniatures

Skanderbeg czyli bohater narodowy Albanii jest tematem popiersia UEM. Miniatura została przygotowana przez Pavola Oveckę w skali 1/10. Autor znakomicie wykonał swoje zadanie i modelarzowi nie pozostaje nic innego, jak tylko przyłożyć się podczas malowania, żeby wydobyć całe piękno rzeźby.

Skanderbeg Skanderbeg Skanderbeg

DG Artwork

Kim Dae Hyeong przygotował nowe popiersie DG Artwork. Miłośnicy orientu, i nie tylko powinni być zachwyceni zestawem Shinsengumi, Wolves of Mibu 1864. Ładna rzeźba i naturalna poza to niezaprzeczalne atuty tego popiersia.

Shinsengumi Shinsengumi Shinsengumi

Shinsengumi Shinsengumi

Mitches Military Models

Pavol Ovecka i Maurice Corry wspólnie stworzyli figurkę Hauptsturmfuhrer Michael Wittmann 1944. Żywiczna miniatura reprezentuje skalę 1/10. Detale są ładnie przygotowane, ale z połączenia sił dwóch utalentowanych artystów można by się spodziewać czegoś więcej niż wskazującego palcem niemieckiego czołgistę.

Wittmann Wittmann Wittmann

Wittmann Wittmann Wittmann

Siskin Miniatures

Piotr Czyż zaprezentował nowe popiersie. Jest to Generał Haller. Popiersie w skali 1/10 charakteryzuje się wysokiej jakości detalami oraz dużym podobieństwem do pierwowzoru. O tym jak ważna jest postać gen. Hallera dla historii Polski chyba nikomu nie trzeba przypominać, dlatego powinna być to pozycja obowiązkowa dla każdego polskiego modelarza.

Generał Haller Generał Haller

Generał Haller Generał Haller Generał Haller

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *