Przegląd figurkowych nowości

Przegląd figurkowych nowości

Po krótkiej przerwie urlopowej powracamy z przeglądem figurkowych nowości. Mimo wakacyjnej atmosfery kilka zestawów powinno wzbudzić Wasze zainteresowanie.

Adalbertus

Po dłuższej przerwie pojawiła się nowa figurka firmy Adalbertus. Jest to Oficer Żuawów Śmierci, 1863. Miniatura odlana jest w żywicy i reprezentuje skalę 54 mm. Autorem samej figurki, jak i malowania zdobiącego pudełko jest Przemysław Szymczyk. Więcej szczegółów na temat figurki i tła historycznego możecie poznać na stronie sklepu Arma Hobby.

Oficer Żuawów Śmierci big_Stanislaw-Lesinski Oficer Żuawów Śmierci Oficer Żuawów Śmierci

 Oficer Żuawów Śmierci Oficer Żuawów Śmierci Oficer Żuawów Śmierci

Mitches Military Models

MMM zaprezentował kolejną partię popiersi z serii bohaterów najważniejszych odznaczeń. Tym razem tematem jest Medal Honoru (Medal of Honor). Podobnie jak poprzednio Pavol Ovecka przygotował trzy popiersia w skali 1/9, po jednym dla US Army, USMC, oraz USAAF. Popiersia przedstawiają: Audie Murphy (Army)Pappy Boyington (USMC), Jimmy Doolittle (USAAF).

W ofercie Mitches pojawiła się nowa figurka 200 mm. Jest Special Forces Afghanistan, autorstwa Maurica Corry. Zestaw ten nie reprezentuje żadnej konkretnej armii. Posiada ekwipunek charakterystyczny dla wielu oddziałów specjalnych, tak więc modelarz otrzymuje pewnego rodzaju swobodę w doborze kamuflażu.

Medal of Honor Medal of Honor Medal of Honor

 Special Forces Afghanistan Special Forces Afghanistan Special Forces Afghanistan

 Special Forces Afghanistan Special Forces Afghanistan Special Forces Afghanistan

 Special Forces Afghanistan Special Forces Afghanistan Special Forces Afghanistan Special Forces Afghanistan

LB Miniatures

Dla miłośników starożytności firma LB Miniatures przygotowała popiersie w skali 1/10 Roman Republican Legionary. Jego autorem jest Laurent Borget. Żywiczna miniatura sprawia bardzo dobre wrażenie, zwłaszcza w pomalowanej przez Christosa Panagiotapoulosa wersji.

Roman Republican Legionary Roman Republican Legionary Roman Republican Legionary Roman Republican Legionary

The Imperial Gallery

Saxon King, Harold 1066 to najnowsza propozycja The Imperial Gallery. Żywiczna figurka reprezentuje skalę 120 mm. Postać została zaprezentowana w stateczne, naturalnie wyglądającej pozie. Do tego dochodzą ładne detale uzbrojenia i wyposażenia.

Saxon King Saxon King

Stormtroopers

Kolejne świetne popiersie autorstwa Carla Reida ma szanse trafić w Wasze ręce za pośrednictwem Stormtroopers. 54th Massachusetts Private, ACW prezentuje dynamiczną pozę, wspieraną przez wspaniałe detale. Popiersie przedstawiono w podziałce 1/9.

dscf4563 dscf4575 dscf4566

54th Massachusetts Private

Clay Dreams

Nurt fantasy reprezentuje popiersie Foreman Dwarf. Żywiczna miniatura ma ok. 50 mm wysokości. Jej wykonanie na pewno będzie stanowiło wyzwanie. Konieczne będzie uwzględnienie światła padającego ze świecy,co będzie wymagało sporo modelarskiego doświadczenia.

 Foreman Dwarf Foreman Dwarf Foreman Dwarf Foreman Dwarf

DAN Models

Wydarzenia na Ukrainie są stałą częścią wszystkich serwisów informacyjnych. Niektóre z firm modelarskich już uwzględniły tę tematykę w swojej ofercie, ale głównie pod kontem Krymu. Teraz istnieje możliwość upamiętnienia wydarzeń od których to wszystko się zaczęło. Freedom!!! Ukraine, Maidan 2014 to zestaw w skali 1/16. W jego skład wchodzi 8 elementów żywicznych, 2 metalowe oraz arkusik kalkomanii. Wszystko razem pozwoli stworzyć wyróżniającą się scenkę.

freedom Freedom!!!

Freedom!!! Freedom!!! Freedom!!!

MJ Miniatures

Mace on Knight, Italian Horseman, 14th c. to popiersie żywiczne w skali 1/10. Pudełko zawiera 11 elementów, które po złożeniu powinny dać ładnie wyrzeźbioną miniaturę.

Mace on Knight Mace on Knight

Mace on Knight Mace on Knight

Michael Kontraros Collectibles

MKC przygotowało alternatywną wersję krzyżowca. Eternal Crusader to żywiczna figurka w skali 75 mm. Wygląda nieco dziwnie, ale jednocześnie przykuwa wzrok. Detale wyglądają dobrze, a poza jest naturalna. Chyba dałbym się skusić dla zabawy.

Eternal Crusader Eternal Crusader Eternal Crusader

Eternal Crusader Eternal Crusader Eternal Crusader

N-S Prod.

N-S Prod zaprezentowało popiersie French Soldier, WW1. Jest miniatura w skali 1/9, do budowy której producent dostarcza 11 elementów żywicznych oraz kawałeczek drutu. Detale wyglądają dobrze, a poza jest stateczna i niewyróżniająca się. Autorem popiersie jest Nelly Auffret.

French Soldier French Soldier French Soldier French Soldier

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *