Przegląd figurkowych nowości (24.02.2017)

Przegląd figurkowych nowości (24.02.2017)

Co nowego pojawiło się na rynku? Jak wyglądają najnowsze propozycje figurkowych producentów? Tego możecie się dowiedzieć z poniższego artykułu. A swój komentarz możecie zostawić pod artykułem, do czego serdecznie zachęcam.

Mercury Models

Nowe zestawy, chociaż nie do końca bo w oparciu o wykupione formy innych firm wypuściło Mercury Models. Pierwszy z nich to Russian Voevode autorstwa Sergieja Zlobowa, a drugi to Stalcer and accessories wyrzeźbione przez Alexandra Derjabina. Oba odlewane są w żywicy, w skali 54 mm.

Russian Voevode Russian Voevode

Russian Voevode eff6843df275ea6a8db433151f29ee26

 Stalcer  Stalcer  Stalcer

 Stalcer  Stalcer  Stalcer

La Meridiana

Nino Pizzichemi przygotował dla La Meridiana dwie figurki 54 mm: SS-Untersturmfuhrer, Ardennes 1944 oraz SS-Soldier, Ardennes 1944. O ile oficer wygląda bardzo interesująco, o tyle poza żołnierza nie do końca wygląda naturalnie. Chodzi oczywiście o sposób w jaki trzymany jest karabin.

Ardennes 1944 Ardennes 1944 Ardennes 1944 Ardennes 1944

Young Miniatures

British Paratrooper – Operation Market Garden 1944 to najnowsza propozycja od Young Miniatures. Popiersie w skali 1/10 wyrzeźbił Young B Song, a egzemplarz promocyjny pomalował Kirill Kanaev. W pudełku znajdziecie dziesięć elementów żywicznych. Jest chyba jedno z lepszych popiersi od Young Miniatures i powinno zostać dobrze przyjęte przez modelarzy.

British Paratrooper British Paratrooper British Paratrooper

British Paratrooper British Paratrooper British Paratrooper

FeR Miniatures

FeR Minaitures wypuściło aż sześć nowych zestawów, wśród których jest pięć popiersi i jedna figurka. Jonatán Monerris jest autorem dwóch popiersi w skali 1/16 – British Paratrooper, “Red Devils”, Arnhem, 1944 oraz Panzertruppen, Arnhem, 1944. Eduard Pérez przygotował natomiast w skali 1/16 1st United States Sharpshooters, 1864 i 1st Virginia Volunteer Cavalry Regiment, 1862, a w skali 1/12 Marianne, Le Triomphe de la République. To ostatnie popiersie składa się z trzech elementów. Perez jest także autorem figurki 75 mm 15th Georgia Volunteer Infantry, Gettysburg, 1863. Do budowy tej miniatury otrzymujecie dziewięć części. Wszystkie zestawy odlewane są z żywicy.

British Paratrooper British Paratrooper British Paratrooper British Paratrooper

Panzertruppen Panzertruppen Panzertruppen Panzertruppen

United States Sharpshooters United States Sharpshooters United States Sharpshooters

Cavalry Regiment Cavalry Regiment Cavalry Regiment Cavalry Regiment

Marianne Marianne Marianne Marianne

Art Girona

Cztery nowości ukazały się nakładem Art Girona. Braddock Defeated, Battle of Monongahela, 1755 oraz Risaldar-Major 15th Lancers (Cureton’s Multains), 1937 zostały przygotowane przez Antonio Zapatero w skali 70 mm. W tej samej skali Raul García Latorre wyrzeźił Celtic Warrior, 4th century BC. Jako jedyna w tym gronie, skalę 54 mm reprezentuje Pericles, General of Athens (Strategos), c. 495-429 BC. Jej autorem jest Adriano Laruccia. Wszystkie minaitury odlewane są z metalu.

Braddock Defeated Risaldar-Major Celtic Warrior Pericles

MJ Miniatures

Jae Kwon, Yoo jest autorem popiersia w skali 1/10 Luftwaffe Ace, ‚Werner Moelders’. Pudełko zawiera cztery części żywiczne, w tym drugą główkę. Dwie pierwsze figurki ukazały się w skali 1/35. Są to WW2 US Paratrooper (1) i WW2 US Paratrooper (2). Jeżeli obie Wam się spodobały to możecie odrobinę zaoszczędzić kupując zestaw WW2 US Paratroopers set. Każda z figurek ma po dwie główki w zestawie. Odlewy żywiczne.

Werner Moelders Werner Moelders Werner Moelders Werner Moelders

Werner Moelders Werner Moelders Werner Moelders

US Paratrooper US Paratrooper US Paratrooper US Paratrooper

US Paratrooper US Paratrooper US Paratrooper US Paratrooper

US Paratrooper US Paratrooper US Paratrooper US Paratrooper

Mitches Military Models

MMM zapowiedziało nowe popiersie w skali 1/9. Paratrooper General ‚Bruno’ Bigeard został wyrzeźbiony przez Pavola Oveckę i odlewany jest z żywicy.

Paratrooper General 'Bruno' Bigeard Paratrooper General 'Bruno' Bigeard Paratrooper General 'Bruno' Bigeard

Paratrooper General 'Bruno' Bigeard Paratrooper General 'Bruno' Bigeard Paratrooper General 'Bruno' Bigeard

ToRo Model

ToRo wypuścił dwie figurki w skali 1/35. Są to Oficer wojsk pancernych w kombinezonie czołgowym oraz Żołnierz korpusu ochrony pogranicza. Obie figurki wyrzeźbił Maciej Koncerz Pawlica.

Oficer wojsk pancernych Oficer wojsk pancernych 35f91 35f91foto

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *