Przegląd figurkowych nowości (9.12.2016)

Przegląd figurkowych nowości (9.12.2016)

To już na prawdę ostatni dzwonek, żeby zamówić jakieś zestawy, jeżeli oczywiście mają trafić pod choinkę. A jest w czym wybierać, zwłaszcza gdy chodzi generała Lee. Zobaczcie sami co przygotowali producenci figurek.

Alpine Miniatures

Alpine przygotował kilka nowości, ale WSS Tiger Commander, WSS Tiger Crew 44/45 zestaw dwóch wymienionych, czyli WSS Tiger Crew Set, ani zestawy główek WW2 US Infantry Head Set i WW2 US Tanker Head Set nie zaskakują. Dobre zestawy w skali 1/35. Zaskakująca jest miniatura w skali 1/16 – General Robert E. Lee. W jej stworzeniu udział brali Palmer Murphy i Taesung Harmms. Oczywiście figurka posiada dwie główki i odlewana jest z żywicy.

Tiger Crew Tiger Crew Tiger Crew Tiger Crew

Head Set Head Set

General Robert E. Lee General Robert E. Lee General Robert E. Lee

General Robert E. Lee General Robert E. Lee General Robert E. Lee

Terrible Kids Stuff

Obie nowości od TKS reprezentują skalę 75 mm, a ich autorem jest Joaquin Palacios. Figurką historyczną jest Rocky Mattioli, czyli miniatura boksera wagi średniej z lat siedemdziesiątych. Figurka fantasy to Centaur. Dynamiczna poza i ładne detale zachęcają zakupu do tej drugiej.

Rocky Mattioli Centaur

Scale 75

Dwa zestawy ukazały się nakładem hiszpańskiej firmy. Barbarossa Feldgendarmerie BMW R75 reprezentuje skalę 75 mm i w jego skład wchodzi motocykl oraz dwie figurki. W zestawie znajdują się 44 części żywiczne i 12 części odlanych z metalu. Figurki wyrzeźbił Dani Serrano, a motocykl Adriá Artigas. Druga z nowości to 35 mm Pelicopter z serii Smog Riders.

Barbarossa Feldgendarmerie Barbarossa Feldgendarmerie Barbarossa Feldgendarmerie

Barbarossa Feldgendarmerie Barbarossa Feldgendarmerie Barbarossa Feldgendarmerie

Pelicopter Pelicopter Pelicopter

Pelicopter Pelicopter Pelicopter

Tommy’s War

Tommy’s War wypuścił szóste popiersie, a jego bohaterem jest Trooper, 5h Mounted Rifles, Otago Hussars 1915. Żywiczne popiersie przygotował w skali 1/10 Antonio Mesegeur.

Trooper Trooper

Trooper Trooper

FeR Miniatures

FeR przygotowało pokaźną listę nowości. Listę otwierają dwa popiersia. Pierwsze z nich to Boudicca autorstwa Pedro Fernándeza. W zestawie oznaczonym podziałką 1/10 znajdują się cztery elementy żywiczne. Baerkrom to popiersie w skali 1/8, za wygląd którego odpowiada Raffaele Picca. W tym zestawie pudełko zawiera siedem elementów. Jeśli chodzi o figurki, to dwie z nich przygotował Eduard Pérez. Chodzi o Colonel Elmer Ephraim Ellsworth, 1861 oraz General Robert E. Lee, 1865. Obie reprezentują skalę 75 mm. Pierwsza zawiera sześć części, a druga siedemnaście. Ostatnia z figurek została wyrzeźbiona przez Oriola Quina. Na pudełku zawierającym siedem elementów znajdziecie informację, że miniatura The Minuteman, Lexington, 1775 ma 75 mm wysokości.

Boudicca Boudicca Boudicca

Boudicca Boudicca Boudicca

Baerkrom Baerkrom Baerkrom

Ellsworth Ellsworth Ellsworth Ellsworth

General Robert E. Lee General Robert E. Lee

General Robert E. Lee General Robert E. Lee

Minuteman Minuteman Minuteman

Minuteman Minuteman Minuteman

Chronos Miniatures

Nową figurkę dla Chronos przygotował Dimitrij Szewczuk. Russian Unter-Officer (NCO) of the Life-Guard regiments, 1805 składa się z dziesięciu elementów metalowych i reprezentuje skalę 54 mm.

Russian Unter-Officer Russian Unter-Officer Russian Unter-Officer

Russian Unter-Officer Russian Unter-Officer Russian Unter-Officer

Altores Studio

Kolejny rosyjski producent nie spoczywa na laurach i kolejny tydzień z rzędu dokłada coś od siebie. Tym razem jest to popiersie Conquistador. Jego autorem jest Aleksander Derjabin. Popiersie zostało przygotowane w skali 1/10. Trzeba przyznać, ze detale wyglądają na ostre i dobrze przygotowane.

Conquistador Conquistador Conquistador

Conquistador Conquistador

Metal Modeles

Bruno Leibowitz przygotował nowe figurki. Są to: Aide de Champ de Marechal; Roustam, Mameluck of the Emperor; General Aide-de-Camp to the Emperor; Geography Engineer. Skala 54 mm, a odlewy wykonane są z metalu.

Aide de Champ de Marechal Mameluk

General Aide-de-Camp to the Emperor; Engineer

MJ Miniatures

German Fighter Ace Pilot in WW2, ‚Erich Alfred Hartmann’ to kolejna zapowiedź na grudzień od MJ Miniatures. Popiersie przygotował Ho Seo w skali 1/9.

Erich Alfred Hartmann Erich Alfred Hartmann Erich Alfred Hartmann Erich Alfred Hartmann

Mitches Military Models

MMM wypuściło Roberta E. Lee w dwóch wersjach – popiersie i pełnej figurki. Miniatury w skali 1/9 są efektem współpracy Maurica Corry i Pavola Ovecki.

Roberta E. Lee Roberta E. Lee OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Roberta E. Lee Roberta E. Lee Roberta E. Lee

Tartar Miniatures

Dwie nowości w skali 75 mm wypuścił Tartar. Pierwsza z nich to Halberdier 15th century Sergieja Radiłowa, a drugą Warrior plains (Sioux, Cheyenne, etc.) Sergieja Sawenkowa.  Nieco lepiej prezentuje się chyba ta druga, ale to moja subiektywna ocena.

Halberdier Halberdier Halberdier

Halberdier Halberdier Halberdier Halberdier

Halberdier Warrior plains

Warrior plains Warrior plains Warrior plains Warrior plains

Warrior plains Warrior plains Warrior plains

Pegaso Models

Cztery nowości ukazały się nakładem włoskiego producenta. Captain Theron, AdC of Lasalle został przygotowany przez Richarda Galicka w skali 54 mm i jest odlewany z metalu. Także z metalu odlewany jest Richard the Lionheart. Wiktor Konow wyrzeźbił tę figurkę w skali 90 mm. Pozostałe dwa zestawy odlewane są w żywicy i są to Fallschirmjager Johna Rosengranta (skala 1/9) oraz Tamuk the Butcher autorstwa Oliviera Boucheta (skala 54 mm).

Captain Theron Captain Theron Captain Theron

Captain Theron Richard the Lionheart Richard the Lionheart

Richard the Lionheart Richard the Lionheart Fallschirmjager

Fallschirmjager Fallschirmjager Fallschirmjager

Tamuk Tamuk

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *