Przegląd figurkowych nowości

Przegląd figurkowych nowości

Kolejny tydzień przynosi kolejne nowości, wśród których na szczególną uwagę zasługują nowe propozycje z Pegaso i Mercury Models. Ci, dla których bliższe sercu będą tematy współczesne zainteresują się nowinkami z AC Models oraz Stalingradu. Tym razem również dla miłośników tematyki filmowej i fantasy producenci coś przygotowali. Zapraszam zatem do lektury figurkowych nowości.

Pegaso Models

Włoski producent przyzwyczaił nas do wysokiej jakości figurek. Nie inaczej jest tym razem. Do katalogu dodane zostały dwie nowe pozycje. Pierwsza z nich to odlany oczywiście w metalu, składający się z 11 elementów, wojownik rzymski z Germanii z I wieku, w skali 75 mm. Mieszanka dwóch kultur pokazana w świetnie odtworzonej pozie i rewelacyjnych detalach, czyli produkt godny polecenia. Druga nowość to Indianin Delaware w skali 90 mm. Metalowa miniatura składająca się z 17 elementów przedstawia rdzennego mieszkańca Ameryki. Nazwa plemienia Delaware została nadana przez europejczyków w związku z zamieszkiwaniem terenów w pobliżu rzeki Delaware. Także w tym wypadku wszystkie detale zostały mistrzowsko uchwycone i figurkę można polecać z czystym sumieniem.

Germanic RomanGermanic RomanGermanic RomanGermanic Roman

Delaware WarriorDelaware WarriorDelaware WarriorDelaware Warrior

United Empire Miniatures

Również dwie nowe pozycje pojawiły się w ofercie UEM, obie w skali 75 mm. Pierwsza przedstawia kobietę ubijającą masło. Miniatura wyrzeźbiona przez Carla Reida na podstawie obrazu Valentine’a Camerona Prinsepa, została odlana w żywicy. Z pewnością jest to ciekawa propozycja dla miłośników malarstwa. Druga nowość to kapral Highlanders’ów z okresu Wojny Krymskiej.

Butter CurnHighlanderHighlander

Black Army Modells

Trzy nowe zestawy i każdy w innej skali to propozycje od Black Army Modells. Pierwszy to zestaw dwóch żandarmów niemieckich kontrolujących cywila w skali 1/72. Druga propozycja to figurka graficiarza w skali 1/35 (zestaw zawiera tylko figurkę, bez wiaty przystankowej). Trzecia to popiersie chyba najsłynniejszego imigranta amerykańskiego, czyli Arnolda Scharzeneggera w skali 1/10. Wszystkie miniatury odlane są w żywicy i każda z nich ma coś interesującego mimo, że na pewno nie są to produkty z najwyższej półki.

ŻandarmiGraficiarzArnie

Stalingrad

Mimo, że najnowsze zestawy są skierowane raczej do modelarzy pancerki, to i zwykły figurkowiec znajdzie coś dla siebie. Chodzi o zestaw 10 figurek niemieckich pancerniaków SS . Oprócz żywicznych figurek w skali 1/35 w zestawie znajdują kalkomanie do Tygrysa. Część z figurek dostępnych w tym zestawie można nabyć osobno.

S-3590 – WSS Panzer Crew [Big Set]

S-3591 – WSS Panzer Commander, Kursk 1943

S-3592 – WSS Panzer Crew, Kursk 1943

S-3593 – WSS Panzer Crewman, Kursk 1943

S-3594 – WSS Panzer Crewman, Kursk 1943

S-3595 – WSS Panzer Crewman, Kursk 1943

S-3596 – WSS Officer, 1941-1945

S-3597 – WSS Panzer Crewman, Kursk 1943

Tank crew setTank crew set

Tank crew set Tank crew set Tank crew set Tank crew set

Tank crew set Tank crew set Tank crew set

AC Models

Interesująco zapowiada się nowy zestaw w skali 1/35 z AC Models. Dwoje brytyjczyków ewakuujących rannego kolegę to mini scenka z Afganistanu, która powinna trafić do sprzedaży w czerwcu. Całość prezentuje się bardzo dobrze, z ładnie odwzorowanymi detalami  i naturalnie uchwyconymi żołnierzami.

Brit Trio in AfghanistanBrit Trio in AfghanistanBrit Trio in Afghanistan

Mercury Models

Dwa tygodnie temu przedstawialiśmy Wam tę firmę, a dzisiaj prezentujemy dwie kolejne figurki. Obie miniatury odlane są w metalu w skali 54 mm, zostały wyrzeźbione przez Sergieja Trawiańskiego i reprezentują tą samą tematykę. Gladiatorgladiatorka, bo o nich mowa są bardzo ładnie przygotowane. Pozy wyglądają naturalnie, a odwzorowanie szczegółów nie wzbudza żadnych zastrzeżeń.

Roman GladiatriciRoman GladiatriciRoman GladiatriciRoman Gladiatrici

Roman GladiatorRoman GladiatorRoman GladiatorRoman Gladiator

Evil Miniatures

Na zakończenie coś co powinno przypaść do gustu miłośnikom Gry o tron, zwłaszcza w wersji filmowej. Popiersia żywiczne w skali 1/9 prezentujące barbarzyńcę (czyli Khala Drogo) oraz władczynię smoków (czyli Daenerys Targaryen). Popiersia składają się odpowiednio z trzech i czterech elementów i dobrze odzwierciedlają pierwowzory.

Khala DrogoKhala Drogo

Daenerys TargaryenDaenerys Targaryen

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *