Przegląd nowości (19.02.2016)

Przegląd nowości (19.02.2016)

Zapraszamy na najnowszy przegląd figurkowych nowości.

Heroes & Villains Miniatures

W tym tygodniu zestawienie otwiera H&V z popiersiem Trooper Bavarian Jagër 1870. Miniaturę w skali 1/16 przygotował Antonio Meseguer, promuje go egzemplarz pomalowany przez Pepe Gallardo. W pudełku znajdują się trzy elementy żywiczne.

Trooper Bavarian Jagër 1870 Trooper Bavarian Jagër 1870 Trooper Bavarian Jagër 1870 Trooper Bavarian Jagër 1870

Nuts Planet

Sharpshooter Kelly poszerza ofertę serii Trigger. Figurkę zaprojektowano cyfrowo, w skali 75 mm. Składa się ona z 15 części żywicznych. Violet & GC-B1 to także żywiczny zestaw, ale w skali 90 mm. Co więcej figurkę i motocykl można również nabyć osobno. Eduard Perez jest natomiast autorem figurki historycznej. 28th Regiment of foot Drummer, Quatre Bras, 1815 reprezentuje skalę 75 mm. W pudełku znajduje się jedenaście elementów żywicznych. Ta figurka została przygotowana w kooperacji z FeR Minaitures.

Sharpshooter Kelly Sharpshooter Kelly Sharpshooter Kelly

Sharpshooter Kelly Sharpshooter Kelly Violet & GC-B1

Violet & GC-B1 Violet & GC-B1 Violet & GC-B1

Violet & GC-B1 Violet & GC-B1 Violet & GC-B1

GC90-006_Color_01 GC90-006_Color_03 GC90-006_Color_02

28th Regiment of foot Drummer 28th Regiment of foot Drummer 28th Regiment of foot Drummer 28th Regiment of foot Drummer

FeR Miniatures

Wspomniana współpraca między Nuts Planet i FeR zaowocowała miniaturą 28th Regiment of Foot Sergeant, Quatre Brass, 1815, ktrej autorem jest Eduard Perez. Skala to 75 mm i w połączeniu figurką Nuts Planet stanowi fajny zestawik. Pozostałymi nowościami od FeR są popiersia. Dwa wyrzeźbił Raffaele Picca. Są to Mutant Scout Garvan w skali 1/16 oraz składający się z siedmiu elementów Major Tom w skali 1/12. Trzecie z popiersi, tj. Rurik, Prince of Holmgard, 862 zostało przygotowane w skali 1/12 przez Jurija Serebrjakowa.

28th Regiment of foot Drummer 28th Regiment of foot Drummer 28th Regiment of foot Drummer

28th Regiment of foot Drummer 28th Regiment of foot Drummer 12

Major Tom Major Tom Major Tom

Major Tom Major Tom Major Tom

Mutant Scout Garvan Mutant Scout Garvan Mutant Scout Garvan

Rurik Rurik Rurik Rurik

Tartar Miniatures

W tym tygodniu Tartar zaprezentował popiersie. Sergiej Sawenkow wyrzeźbił w skali 1/9 Landsknecht, XVI century. Miniatura już przyciąga uwagę swoimi detalami, a jak dodamy jeszcze pełne kolorów malowanie to będziemy mieli bardzo interesującą pozycję w naszej kolekcji.

Landsknecht Landsknecht Landsknecht

Landsknecht Landsknecht

Irbis Miniatures

Nakładem Irbis ukazał się The Jarl. Figurkę w skali 75 mm przygotował Igor Kordjukow. Odlewana w żywicy miniatura wygląda dość interesująco. Poza jest stateczna i wygląda naturalnie. Detale wyglądają interesująco i powinny być łatwe do podkreślenia w czasie malowania.

The Jarl The Jarl The Jarl The Jarl

The Jarl The Jarl The Jarl

Chronos Miniatures

Najnowszy produkt rosyjskiego wytwórcy odlewany jest w metalu, w skali 54 mm. W zestawie Viking – bersercer, 9-10 century, przygotowanym przez Michaiła Osipowa znajduje się siedem elementów. O ile detale nie wyglądają źle, o tyle poza wygląda nieco gorzej. Ma się wrażenie, że figurce brak jest równowagi.

Viking Viking Viking

Viking Viking Viking

Alexandros Model

Alexandros przedstawił jedną nowość i jedną zapowiedź, obie w skali 200 mm. Do pierwszej kategorii należy Alexander the Great autorstwa Adriano Laruccii. Zapowiedzią jest natomiast wyrzeźbiony przez Carlesa Vaquero Leonidas. Miłośnicy starożytności już zacierają ręce.

Alexander the Great Alexander the Great Alexander the Great Alexander the Great

Alexander the Great leo2 Leonidas

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *