Sierpniowe nowości (4.08.2017)

Sierpniowe nowości (4.08.2017)

Jesteśmy na półmetku wakacji i nowości oczywiście zdecydowanie mniej, ale te które są wyglądają bardzo zachęcająco. O tym, czy i które z prezentowanych nowości Wam się podobają możecie poinformować pozostawiając komentarz pod artykułem.

Tartar Miniatures

Tartar zapowiedział dwie nowe miniatury żywiczne, oczywiście w skali 75 mm. German Knight 14-15 Century został wyrzeźbiony przez Dmitra Pozdnyakova i przedstawia rycerza w dynamicznej pozie. Roman Legionary 1-2 centuries wyszedł spod ręki Sergieja Radiłowa i przedstawia legionistę w pozie „zrelaksowanej”. W przypadku obu figurek możemy mówić o dobrze przygotowanych detalach i naturalnych pozach.

German Knight German Knight German Knight

German Knight German Knight German Knight

German Knight TR75-102 (1) TR75-102 (2)

Roman Legionary Roman Legionary Roman Legionary

Irbis Miniatures

Także Russian Officer 1812 od Irbis reprezentuje skalę 75 mm i odlewany jest z żywicy. Za wygląd miniatury odpowiada Dymitrij Szewcow. Figurka nie wygląda źle i w zasadzie nie można o nie niej niczego złego powiedzieć, ale patrząc na nią ma się wrażenie, że widziało się już mnóstwo podobnych.

Russian Officer Russian Officer Russian Officer

Russian Officer Russian Officer

Terrible Kids Stuff

trzy nowe miniatury żywiczne zostały zapowiedziane przez przez Terrible Kids Stuff. Są to: Tanaka w skali 32 mm oraz w skali 28 mm Zombie 1 oraz Hero 1.

Tanaka Zombie & Hero

Scale 75

Hiszpańska firma wypuściła dwa zestawy w skali 75 mm oraz po jednym w skali 1/35 i 35 mm. Do pierwszej kategorii należą Knight Templar i Knight Templar + Saracen Warrior Pack. W skali 1/35 pojawił się Traffic Feldgendarme, a w skali 35 mm Lord of Chaos. Wszystkie miniatury odlewane są z żywicy.

Knight Templar Knight Templar Knight Templar

Knight Templar Knight Templar Knight Templar

Knight Templar Knight Templar Knight Templar

Traffic Feldgendarme Traffic Feldgendarme Traffic Feldgendarme

Lord of Chaos Lord of Chaos Lord of Chaos

Altores Studio

Venator with Lion to najnowsza propozycja od Altores. Autorm zestawu w skali 54 mm jest Stepan Nikolajew. Zestaw jest niemalże identyczny jak niedawno prezentowany Scramble i różnica jest jedynie w ofierze lwa. Odlew żywiczny.

Venator with Lion

2dreamers

Czeska firma wypuściła popiersie Lady Lindy (Amelia Earhart, 1932). Popiersie zostało wyrzeźbione przez Oleksandra Bilibova w skali 1/10 i składa się dwóch elementów żywicznych. Amelia Earhart znana jest przede wszystkim miłośnikom historii awiacji. Jako pierwsza kobieta, a druga osoba przeleciała samotnie Atlantyk. W 1937 roku pilotka zaginęła na Pacyfiku podczas próby okrążenia Ziemi. Nigdy nie odnaleziono samolotu, ani ciała więc jest kilka teorii  nt. jej zaginięcia i śmierci.

Amelia Earhart Amelia Earhart Amelia Earhart

Amelia Earhart Amelia Earhart

Soga Miniatures

Soga wypuściła figurkę Private East Prussian Jaeger battalion 1808-1813. Za wygląd miniatury odpowiada Eduard Rezinkov i trzeba przyznać, że autor spisał się na medal. Miniatura odlewana jest z żywicy w skali 54 mm.

Private East Prussian Jaeger Private East Prussian Jaeger Private East Prussian Jaeger

Private East Prussian Jaeger Private East Prussian Jaeger Private East Prussian Jaeger

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *