Sowieci atakują, czyli co nowego w figurkach

Sowieci atakują, czyli co nowego w figurkach

Delektując się urokami polskiego lata, kontynuujemy serię przeglądów nowości figurkowych. Lista nowości może nie jest imponująco długa, ale przecież sezon wakacyjny w pełni, a do Euro Militaire zostały jeszcze dwa miesiące. Co tam zatem pojawiło się nowego w ciągu ostatniego tygodnia?

Evolution Miniatures

Dawno nie pojawiały się ciekawe propozycje miniatur żołnierzy sowieckich. Teraz za sprawą Evolution Miniatures otrzymujemy możliwość dodania do kolekcji interesująco wyglądających czerwonoarmistów w skali 1/35. Pięć nowych figurek, z czego cztery przedstawione w dynamicznych pozach i mogą stworzyć większą scenkę. Detale wyglądają naprawdę ładnie, więc miniatury powinny dobrze prezentować się w Waszej gablocie.

EM-35079 – Red Army Rifleman WW2, Set-2, 1941-1943

EM-35080 – Red Army Officer WW2, 1941-1943

EM-35081 – Red Army Rifleman WW2, Set-3, 1941-1943

EM-35082 – Red Army Rifleman WW2, 1941-1943

EM-35083 – Red Army Officer WW2, Set-2, 1941-1943

Red Army OfficerRed Army RiflemanRed Army Rifleman

Red Army RiflemanRed Army officer

Soga Miniatures

Będąc przy skali 1/35, nie możemy zapomnieć o zapowiedzi Sogi. Briefing Before Attack to sześć figurek Niemców z okresu Blitzkriegu przygotowujących się na odprawie do ataku. Ogólnie miniatury wyglądają dobrze, poza pewnym „drobiazgiem”. Wszystkie miniatury zdają się mieć bardzo podobne rysy twarzy. Może się więc okazać, że jeżeli zechcemy zaprezentować figurki na jednej scence, to konieczna będzie wymiana główek, aby uniknąć wrażenia zlotu rodzinnego.

Briefing

Mitches Military Models

Firma ta nie przestaje zaskakiwać nieprzerwanym strumieniem nowości. W tym tygodniu ponownie zostały ogłoszone dwa popiersiew skali 200 mm. Pierwsze z nich to South Staffordshire Regt.w/Vickers MG autorstwa Maurica Corry. Biedak dźwigający kaem nie wydaje się być zbytnio przytłoczony jego ciężarem, ale mimo to całość wygląda przekonująco. Detale prezentują się rewelacyjnie, żeby chociaż wspomnieć szal. Drugie popiersie to Garrison Sergeant Major of the Welsh Guards. Miniatura przedstawia sierżanta wiwatującego z okazji obchodów 60-tej rocznicy koronacji królowej Elżbiety II (rzeźba wykonana na podstawie fotografii). Autorem tego popiersia jest Carl Reid, czyli ponownie otrzymujemy gwarancję wysokiej jakości zdetalowania.

South Staffordshire RegtSouth Staffordshire Regt

Sergeant MajorSergeant MajorSergeant Major

Blues Miniatures

Po dłuższej przerwie również Blues Miniatures ogłosił nowy zestaw. Officier Battalion Co. 55th Rgt.Of Foot, Crimea 1854 to najnowsza miniatura tego producenta w skali 54 mm. Żywiczna figurka wygląda dobrze, chociaż poza nie do końca do mnie przemawia (ale może to być tylko kwestia kiepskiego ujęcia).

Officier Battalion CoOfficier Battalion CoOfficier Battalion Co

Guild of Harmony

Na zakończenia coś dla miłośników szeroko rozumianej tematyki fantasy. Stempunk Ariele to figurka 32 mm odlana w żywicy lub metalu (najpierw do sprzedaży ma trafić wersja żywiczna, potem metalowa). Miniatura prezentuje się rewelacyjnie. Posiada ładne detale, które pomogą stworzyć wyróżniającą się figurkę, ale ze względu na rozmiar polecam raczej zaawansowanym modelarzom.

Steampunk ArieleSteampunk ArieleSteampunk Ariele

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *