Styczniowe nowości (22.01.2016)

Styczniowe nowości (22.01.2016)

Powoli rozkręca rynek figurkowych nowości po świąteczno-noworocznym zastoju. Kilka z zaprezentowanych zestawów powoduje szybsze bicie serca i odruchowe sięgnięcie po portfel. Które z figurek budzą Wasze pożądanie?

Andrea Miniatures

Andrea zaprezentowała styczniową nowość. Point Break to zestaw w skali 54 mm. W pudełku znajdują się elementy metalowe (3 sztuki) oraz żywiczne (2 sztuki). Scenka wygląda bardzo dynamicznie i kolorowo. Na pewno będzie przyciągać uwagę.

Point Break Point Break

Point Break Point Break

Dolman Miniatures

W międzyczasie pojawiło się więcej materiałów na temat zapowiadanej figurki 90 mm „The Warrior”. Prezentujemy zatem najnowsze fotografie obrazujące ten zestaw.

"The Warrior" "The Warrior" "The Warrior" "The Warrior"

"The Warrior" "The Warrior" "The Warrior" 12523893_877453812372919_4400844275294293825_n

"The Warrior" "The Warrior"

Nuts Planet

Nuts Planet zaprezentowało dwa nowe popiersia: Major of British Cavalry in WW1 oraz Captain of British Cavalry in WW1. Oba zostały przygotowane przez Jun-Sik Ahn, w skali 1/10. W każdym z zestawów znajdują się po 3 części żywiczne. Autorem box artów jest Myeong-ha Hwang.

British Cavalry British Cavalry British Cavalry British Cavalry

British Cavalry British Cavalry British Cavalry British Cavalry

British Cavalry British Cavalry British Cavalry British Cavalry

Stormtroopers

Również dwa popiersia jednego autora przedstawił Stormtroopers. Officer 5th Battalion, 60th Royal American Regiment 1812 i Captain Louis Edward Nolan 15th Hussars Balaclava 1854 wyrzeźbione zostały przez Maurica Corry, w skali 1/9. Oba popiersia wyglądają znakomicie.

Officer Officer Officer Officer

Captain Louis Edward Nolan Captain Louis Edward Nolan Captain Louis Edward Nolan Captain Louis Edward Nolan

Irbis Miniatures

Dwie nowości ukazały się nakładem Irbis Miniatures. Obie odlewane są w żywicy i reprezentują skalę 75 mm. Roman Triarius przygotowany został przez Dimitri Szewcowa, natomiast Viking with Ax wyrzeźbiony został przez I. Kordjukowa. Figurki posiadają ładne detale i powinny zostać pozytywnie przyjęte przez modelarzy.

Roman Triarius Roman Triarius Roman Triarius

Roman Triarius Roman Triarius VAX1

Viking Viking Viking

United Empire Miniatures

Roman Rux jest autorem najnowszego popiersia UEM. Landsknecht 1530 reprezentuje skalę 1/9. Popiersie jest atrakcyjne pod względem detali i przyciągającej uwagę tematyki oraz oczywiście ze względu polski akcent.

Landsknecht Landsknecht Landsknecht Landsknecht

ToRo Model

ToRo przygotowało nową figurkę z okazji zbliżających się targów w Norymberdze. Victoria 1920 przygotowana została przez Macieja Pawlice w skali ok 1/16, a pudełko zdobi egzemplarz pomalowany przez Kamila Felika Sztarbałę. Poza figurki nie wygląda naturalnie, a raczej sztywno. Szkoda.

Victoria 1920

Draconia

Draconia, czyli część Ares Mythologic odpowiedzialna za figurki fantasy pokazała swój nowy wyrób. Jest to Yvonne. Miniatura w skali 75 mm wygląda interesująco. Detale są bardzo ładne, a poza wygląda naturalnie.

Yvonne Yvonne

Scale 75

Hiszpańska firma zaprezentowała nowe popiersie. Surt reprezentuje skalę 1/10 i wygląda całkiem dobrze. Uwagę przyciąga za to malowanie promujące ten zestaw.

Surt Surt Surt

Surt Surt

Atelier Maket

Didier Dantel jest odpowiedzialny za wygląd najnowszej propozycji Atelier Maket. Tirailleur 1875 odlewany jest z metalu, w skali 75 mm. W zestawie znajdują się dwie główki.

Tirailleur 1875 Tirailleur 1875 Tirailleur 1875

Bonapartes Military Models

American Civil War Zouave to popiersie 200 mm, przygotowane przez Richarda Baileya. Ogólnie, detale wyglądają ładnie. Jedynie szyja wygląda na nieco przydługą, co w połączeniu z ułożeniem głowy dziwnie wygląda.

American Civil War Zouave American Civil War Zouave American Civil War Zouave

American Civil War Zouave American Civil War Zouave American Civil War Zouave

Mitches Military Models

MMM przedstawiło popiersie Parachute Regiment Falklands. Miniaturę wyrzeźbił Maurice Corry w skali 1/6. Żołnierz uzbrojony jest w karabin SLR, a na plecach niesie wyrzutnię przeciwczołgową 66mm.

 Parachute Regiment Falklands  Parachute Regiment Falklands  Parachute Regiment Falklands  Parachute Regiment Falklands Parachute Regiment Falklands

 Parachute Regiment Falklands  Parachute Regiment Falklands  Parachute Regiment Falklands

ANT Miniatures

ANT pochwalił się swoim najnowszym projektem. Jest nim Assaut group of FSB Spetsnaz, Russia 2015. Figurki będą odlewane w metalu, w skali 120 mm.

 Spetsnaz  Spetsnaz  Spetsnaz

 Spetsnaz  Spetsnaz  Spetsnaz  Spetsnaz

FeR Miniatures

Dwie nowości ukazały się pod szyldem FeR. Pierwsza z nich to figurka 70 mm „Changes to Come” Viking Warrior, Gamla Uppsala, 1087. Miniaturę przygotował Mike Blanki składa się z 7 elementów żywicznych. Drugą nowością jest popiersie Firestarter, w skali 1/12. W pudełku znajdują się 3 części, a za ich wygląd odpowiada Raffaele Picca. Producent zaprezentował dwie wersje box artów.

Viking Viking Viking Viking

Viking Firestarter Firestarter Firestarter

Firestarter Firestarter Firestarter Firestarter

Bent Bristle Miniatures

Bent Bristle pokazało nad czym aktualnie pracuje. International Brigade, Spanish Civil War, 1936 ma się ukazać w już wkrótce i zawierać aż 3 główki oraz 8 pozostałych części. Pozwoli to na znaczne rozszerzenie zastosowań zestawu. Miniatura reprezentuje skalę 75 mm i odlewana będzie w żywicy. Zestaw zapowiada się bardzo ciekawie ze względu na tematykę i możliwości wykończenia figurki na różne sposoby.

International Brigade International Brigade International Brigade International Brigade

Alexandros Models

Officier 1er régiment de Grenadiers à pied de la Garde impériale , Waterloo 1815 to figurka 75 mm przygotowana przez Richarda Galicka. W zestawie znajdują się elementy metalowe i żywiczne. Miniatura posiada ładne detale i odpowiednią dozę dramatyzmu dodającego nieco dynamiki. ROMAN CONSVL, III-II Cent. bC. wygląda za to statecznie, ale z niegorszymi detalami autorstwa Adriano Laruccii. Figurka odlewana jest w metalu w skali 54 mm.

Waterloo 1815 Waterloo 1815 Waterloo 1815

Waterloo 1815 Waterloo 1815 Waterloo 1815

ROMAN CONSVL ROMAN CONSVL ROMAN CONSVL

ROMAN CONSVL ROMAN CONSVL ROMAN CONSVL

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *