Święta pod znakiem Pegaso Models

Święta pod znakiem Pegaso Models

Zmniejszona ilość komunikatów o figurkowych nowościach oznacza, że Święta są tuż tuż. Niemniej wciąż pojawiają się nowe i ciekawe zestawy, które zechcemy Wam przedstawić na łamach www.Figus.pl. Tak więc gorąco zapraszamy do lektury przeglądu nowinek z ostatniego tygodnia.

Nowości od Pegaso Models

gladiator pegasoWłoska firma Pegaso Models uraczyła nas tym razem szerokim przekrojem zarówno skali jak i tematycznym. Oferta figurek 75 mm poszerzyła się o dwa produkty czyli Provocatora oraz Hideyoshi Toyotomi. Pierwsza z nich to figurka gladiatora składająca się z 13 elementów i rzeźbiona przez Richarda Galicka. Druga to składający się z 47 części, przepięknie wyrzeźbiony Hideyoshi Toyotomi, którego autorem jest Andrea Jula. Obie figurki w realistyczny sposób prezentują postać w ruchu i pozostawiają wrażenie zatrzymania jakiejś sceny.

Nowością numer trzy jest bogaty w detale indiański wojownik – Dakota Warrior. Figurka reprezentuje skalę 90 mm i składa się z 18 elementów, a za jej kształt odpowiedzialny jest Ebroin. Oprócz perfekcyjnej oddanej twarzy autor po  mistrzowsku uchwycił detale piór na ubraniu i na orle.  Oczywiście wszystkie figurki są odlane w metalu.

Ostatnia nowość od Pegaso powinna zadowolić miłośników popiersi i epoki napoleońskiej. Polski Lancer, składający się z 11 elementów z żywicy został wyrzeźbiony przez Richarda Galicka.

Figurki Pegaso Models dostępne są w sklepie Adalbertus.

provocator pegasodakota warrior pegaso

Polish LancerHideyoshi Toyotomisamuraj na koniu

 

Montgomery

Generała Montgomerego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, ale to nie znaczy, że na rynku nie ma miejsca na jego miniaturę. Tym tropem poszedł Tartar Miniatures i wypuścił figurkę General Sir Bernard Law Montgomery, England 1943 w skali 120 mm. Miniatura odlana w żywicy,  oparta została na fotografii przedstawiającej słynnego brytyjczyka wypoczywającego na słońcu z listem w ręku.

Bernard Montgomery generał montgomery

Jesienna nostalgia – Taurus Miniatures

Ostatnią nowością jaką chcieliśmy Wam zaprezentować jest popiersie młodej dziewczyny z aparatem fotograficznym i klonowym liściem firmy Taurus Miniatures. Popiersie składa się z 4 elementów żywicznych i jest w skali 200 mm. Dla znudzonych tematyką militarną może to być idealna okazja do ucieczki w inne klimaty i dodania do kolekcji czegoś „innego”.

Jesienna Nostalgia  Jesienna Nostalgia popiersie

 

 

One Responseto “Święta pod znakiem Pegaso Models”

  1. Wojtek pisze:

    Pegaso potwierdza pozycje lidera w branży figurek historycznych. Ciężkozbrojny samuraj, co za fantastyczna rzeźba! Wzorowany jest na ilustracji z epoki:
    Hideyoshi Toyotomi

    Polski Lancer to oczywiście Szwoleżer Gwardii Cesarskiej. Figurka fajnie wyrzeźbiona, i jakby gorzej pomalowana – nie robi tego wrażenia co odpowiednik Andrea. A Legia Honorowa ma wstążkę od Virtuti Militari.
    Na figusie mamy już recenzję figurki szwoleżera Pegaso w skali 54mm,.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *