Szał nowości przed Euro Militaire

Szał nowości przed Euro Militaire

Kolejny tydzień nowościowego szału figurkowego trwa. Jak się wydaje, część wytwórców wstrzymywała się z publikowaniem informacji o nowościach, a teraz zasypuje nas nowościami. Oczywiście nie ma powodów do narzekania i coraz szersza oferta skłania tylko do refleksji nad brakiem wystarczającej ilości czasu do  pracy nad wszystkimi miniaturami, które nam się podobają.

Best Soldiers

Najnowsza miniatura z Best Soldiers to The Officer, 1600, w skali 75 mm. Autorem tej figurki jest Antonio Zapatero Guardini, czyli z założenia powinniśmy być spokojni o odwzorowanie detali i naturalną sylwetkę. Co do sylwetki, to mi osobiście przedstawiona poza jakoś specjalnie nie zachwyca, ale braku naturalności nie można jej raczej odmówić. Dodatkowym atutem zestawu przygotowanego w metalu jest możliwość wyboru między dwiema główkami.  

The OfficerThe OfficerThe Officer

The OfficerThe OfficerThe Officer

Bonapartes Military Miniatures

Niewielki przeskok w czasie i znajdujemy się w tytułowej epoce napoleońskiej. A tu otrzymujemy gotową scenkę Mounted French Hussar Officer & Drummer Boy, 1812 w skali 90 mm, przygotowaną w żywicy i metalu. Na pierwszy rzut oka niby nic specjalnego, ale po dokładniejszym przyjrzeniu się zauważycie zapewne, że ten zestaw wciągnie Was na wiele wieczorów. Nie mam tu na myśli dłubaniny przy poprawianiu rzeźby, ale detale, które będą wymagały Waszej uwagi, aby móc zabłysnąć pełnią blasku i oczarować sędziów.

Mounted French Hussar Mounted French Hussar Mounted French Hussar

Mounted French Hussar Mounted French Hussar

Stormtroopers

Obchodzący piątą rocznicę Stormtroopers zapowiedział dwa nowe zestawy. Pierwszy to popiersie Company Officer, 72nd Highlanders, Kotah, 1858, w skali 1/12. Autorem rzeźby jest Maurice Corry. I tu niestety jestem nieco rozczarowany, gdyż mam wrażenie, że przedstawiona poza jest jakaś nienaturalna. Druga z nowości, z resztą również przygotowana przez tego samego autora, prezentuje się dużo lepiej. Colour Sergeant, Light Company, 2nd Battalion, Coldstream Guards, 1815 został przygotowany w skali 120 mm. Przygotowujący się do przegryzienia ładunku prochu piechur, mimo dość statecznej pozy ma element dynamiki pobudzający wyobraźnię i wzbudzający zainteresowanie.

HighlanderColour Sergeant

AC Models

AC Models tradycyjnie porusza tematykę wojskowości rodem z Antypodów. Andy Cairns przygotował dwa zestawy, oba żywiczne, w skali 75 mm. Pierwszy to Australian 3RAR, Kapyong, Korea, drugi natomiast  Gallipoli pair ”Cobbers”. Oba przedstawiają dynamiczną scenę i powinny przypaść do gustu wielbicielom scen zatrzymanych „w kadrze”.

AussieAussie

Miniaturas Fortes

Specjalizująca się w figurkach żywicznych w skali 75 mm firma przygotowała zestaw Ostfront, czyli podoficer SS na froncie wschodnim. Figurka posiada ładne detale, chociaż jest parę rzeczy, które budzą moje wątpliwości. Przede wszystkim dłonie wydają się być za duże, a ramiona chyba ciut za długie. W zweryfikowaniu tych podejrzeń na pewno pomoże zajrzenie do pudełka, osobiste, czy w postaci jakiejś recenzji. Na plus zaliczmy na pewno możliwość wyboru między dwiema główkami.

OstfrontOstfrontOstfrontOstfront

Pathos Miniatures

Nowa marka na figurkowym rynku. Jako pierwsze do oferty trafiło popiersie German infantry SS Totenkopf. Zaprojektowany cyfrowo w skali 1/12 zestaw wydaje się być dobrze przygotowany, ale na pewno jest jakiś wybitny. Bardziej interesująco wygląda zapowiedź następnego popiersia tej firmy, czyli Private Jackson, American Sniper WWII. Wzorowane na jednym z bohaterów filmu Szeregowiec Ryan może okazać się hitem, gdyż na ogół tego typu produkty sprzedają się bardzo dobrze.

TotenkopfTotenkopfPrivate Jackson

Roy Hunt Miniatures

Storm Child przedstawia scenkę mającą miejsce w Hiroszimie po zrzuceniu bomby atomowej. Zestaw przygotowany został w skali 90 mm i jest powiększoną wersją zestawu w skali 1/35, który w 2007 r. zdobył nagrodę na Euro Militaire. W pudelku znajduje się 14 elementow z metalu, 2 z żywicy oraz 2 pręciki. Świetna baza dla stworzenia poruszającej, chwytającej za serce scenki.

Storm ChildStorm ChildStorm ChildStorm ChildStorm Child

Kellerkind Miniatures

Postapokaliptyczna rzeczywistość jest tematem żywicznych zestawów rodem z Niemiec. Przygotowane w skali 1/35 miniatury mogą stać się elementem większej sceny lub być prezentowane samodzielnie. Figurki wyglądają dobrze. Posiadają naturalnie wyglądające pozy, a detale są ostre.

„No fear!”- part one

„No fear!”- part two

„Little Zombiegirl”

No fearNo fearNo fearNo fearNo fearNo fear

ZombiegirlZombiegirlZombiegirl

Miniaturas Beneito

Długa lista nowości w skali 54 mm jest dziełem Beneito. Dzięki tej firmie możemy przygotować scenkę poszukiwania szkockich buntowników przez brytyjskich żołnierzy –  Hunting rebels, after Culloden 1746. Miniatury żołnierza i oficera można nabywać również pojedynczo. Kolejne dwie nowości – Oficial Tercio de Extranjeros 1921 oraz 173rd Airborne Brigade, Vietnam 1971  reprezentują już bardziej współczesne czasy. Wszystkie figurki wyglądają bardzo dobrze i naturalnie. Widać, ze pozy i detale są dopracowane. Figurki są odlane z metalu.

Hunting rebelsHunting rebelsHunting rebels

Hunting rebelsHunting rebelsHunting rebels

Hunting rebelsHunting rebels

Oficial TercioOficial Tercio173rd Airborne Brigade173rd Airborne Brigade

El Viejo Dragon

W tym wypadku mamy do czynienia z trzema figurkami w nietypowej  skali 1/30. Figurki zostały odlane w metalu i można nabywać pojedynczo lub w zestawach. Do dyspozycji modelarz otrzymuje następujące zestawy:

Triarius. 218-201 BC

Equites. 218-201 BC

Roman Noblewoman

Farewell. 218-201 BC

Anibal ad portas. 218-201 BC

Anibal ad portasFarewellRoman NoblewomanEquitesTriarius

 

Grenadier Miniatures

Na zakończenie jeszcze jedno popiersie: Officer, 10th Prince of Wale’s Own Light Dragoons, 1805. Zestaw został przygotowany w skali 1/9 i zawiera elementy żywiczne oraz drut ołowiany. Autorem tego popiersia jest Maurice Corry i w tym wypadku spisał się wyśmienicie. Z resztą wystarczy że przyjrzycie się załączonej fotografii.

 Officer POW

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *