Tłustoczwartkowe nowości figurkowe

Tłustoczwartkowe nowości figurkowe

Karnawał dobiega końca, a my serwujemy Wam kolejną porcję informacji o figurkowych nowościach wszelkich maści. Na liście znajduje się kilka bardzo udanych pozycji i kilka takich nad których zakupem można się jeszcze zastanowić. Brzmi interesująco? Zapraszamy zatem do lektury.

Heroes & Villains Miniatures

H&V wypuściło dwa nowe zestawy. Pierwszy z nich to popiersie Mongol Rider, 1241, w skali 1/12. Popiersie składa się z dwóch elementów żywicznych i posiada świetnie przygotowane detale. Troszkę ogólne wrażenie psują zamknięte oczy, ale na pewno nie dyskwalifikują tego produktu. Druga z nowości to pełna figurka Feldgendarmerie Officer, 1941. Do jego budowy otrzymujemy 7 części żywicznych i możliwość wybory między dwiema główkami. W tym przypadku wątpliwości budzi ułożenie prawej dłoni, które wygląda nienaturalnie.

 Mongol Rider  Mongol Rider Feldgendarmerie Officer Feldgendarmerie Officer

Pegaso Models

W zeszłym tygodniu Celtic Cavalry, VIII-VII Century B.C. pojawił się jako zapowiedź, a tym znamy już box art, a więc premiera jest tuż tuż. Przypomnę tylko, że jest miniatura 75 mm, składająca się z 32 elementów metalowych.

Celtic Cavalry Celtic Cavalry

Celtic Cavalry Celtic Cavalry

Reedees Miniatures

Jakiś czas temu pojawiła się pierwsza z figurek niemieckich motocyklistów, a teraz został ogłoszona druga. D.A.K Bike Rider także reprezentuje skalę 1/9, z tą różnicą, że do jej prezentacji konieczny jest motocykl. Figurka odziana jest w umundurowanie typowe dla DAK, z możliwością wyboru hełmu tropikalnego lub czapki polowej.

D.A.K Bike Rider D.A.K Bike Rider D.A.K Bike Rider

Miniaturas Fortes

Kolejna nowość Miniaturas Fortes to Abzug, 1944. Zestaw składa się z 14 elementów żywicznych oraz paska taśmy ołowianej. Dobrze wyglądające detale i naturalna poza to nie jedyne zalety tej miniatury. Figurka może zostać  pomalowana na wiele sposobów (szary, biały, kamuflaż), co powinno dodatkowo wzmocnić jej atrakcyjność w oczach potencjalnych nabywców.

Abzug, 1944 Abzug, 1944 Abzug, 1944 Abzug, 1944

Atelier Maket

Kolejna z figurek również reprezentuje skalę 75 mm, ale zupełnie inny okres historyczny. Officier des Mameluks to najnowszy produkt Atelier Maket. Metalowa miniatura została ładnie przygotowana. Detale są ostre, a poza wygląda naturalnie.

Officier des Mameluks Officier des Mameluks Officier des Mameluks Officier des Mameluks

Elan 13 Miniatures

Tak jak w zeszłym tygodniu tematykę pilotów w skali 1/32 reprezentowali Kellerkind Miniatures oraz AC Models, tak w tym jest to Elan 13. German Pilot WW1 to figurka żywiczna, która została bardzo ładnie przygotowana. I poza, i detale wyglądają pierwszorzędnie, dlatego nie powinniście wahać się zbyt długo przy zakupie.

German Pilot WW1 German Pilot WW1 German Pilot WW1

Chronos Miniatures

Russian Drummer of Grenadiers Regiment, 1812-17 to najnowsza propozycja rosyjskiej firmy. W pudełku znajdziemy 14 elementów żywicznych, które powinny zaowocować naprawdę dobrą figurką 54 mm z okresu napoleońskiego.

Russian Drummer Russian Drummer Russian Drummer

Russian Drummer Russian Drummer Russian Drummer

Oniria Miniatures

Gotową scenkę The Assault, składającą się z elementów metalowych (figurki) oraz żywicznych (elementy podstawki), wypuściło Oniria  Miniatures. Całość prezentuje się bardzo dobrze i jedyny problem (przynajmniej dla mnie) jaki widzę to skala. Otóż jest to zestaw w skali 36 mm (1/48).

The Assault The Assault

Irbis Miniatures

Najnowsza propozycja od Irbis to Post apocaliptic girl, w skali 80 mm. Miniatura składa się z 13 elementów żywicznych. Detale nie wyglądają źle, natomiast wizja post apokaliptycznego nudyzmu jest już nudna. Nic oryginalnego, więc tylko dla największych miłośników tematyki.

Post apocaliptic girl Post apocaliptic girl Post apocaliptic girl Post apocaliptic girl

Bonapartes Military Models

Dwa nowe popiersia zapowiedziało BMM. Pierwsze z nich to Landsknecht Standard Bearer, w skali 300 mm. Drugie to Napoleonic Scottish Pioneer , w skali 200 mm. Autorem obu jest Richard Bailey i oba prezentują się znakomicie, tak więc w tym przypadku nie powinno być żadnych wątpliwości.

Landsknecht Standard Bearer Landsknecht Standard Bearer

Landsknecht Standard Bearer Landsknecht Standard Bearer

Napoleonic Scottish Pioneer Napoleonic Scottish Pioneer Napoleonic Scottish Pioneer Napoleonic Scottish Pioneer

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *