Wakacyjne nowości (1.07.2016)

Wakacyjne nowości (1.07.2016)

Pierwsze wakacyjne zestawienie figurkowych nowości wygląda bardzo interesująco. Jest sporo nowości, jeden debiutant i są też polskie akcenty. Zapraszamy do lektury.

Master Box

W tym tygodniu rozpoczynamy figurkami plastikowymi. Ukraiński producent modeli plastikowych zaprezentował nowe figurki z serii Pin-Up. Są to: 24015 “Pin-up series. A short stop. Kit No. 1”; 24016 “Pin-up series. A short stop. Kit No. 2” oraz 24017 “Pin-up series. A short stop. Kit No. 3”. Figurki zostały wykonane z myślą o tych, którzy posiadają w swojej kolekcji model aut w skali 1/24 i pragną uzupełnić ich ekspozycję.

A short stop A short stop A short stop

A short stop A short stop A short stop

.

Heroes & Villains Miniatures

H&V wyprodukowało figurkę French Chasseur 1782. Za wygląd tej miniatury odpowiada Antonio Meseguer. Figurka odlewana jest z żywicy w skali 54 mm, a w zestawie znajduje się dziewięć elementów. Poza sprawia wrażenie lekkiego braku równowagi. Być może to niewiele, ale może zniechęcać od zakupu.

French Chasseur French Chasseur French Chasseur

French Chasseur French Chasseur French Chasseur

.

Mitches Military Models

MMM zapowiedziało trzy popiersia w skali 1/9. Dwa z nich, tj. Hussar Captain in Rouleau Shako i Officer of Cuirassiers zostały przygotowane przez Maurica Corry. Last Advance of the Eagle jest autorstwa Carla Reida.

Hussar Captain Hussar Captain Hussar Captain

Officer of Cuirassiers Officer of Cuirassiers Officer of Cuirassiers Officer of Cuirassiers

Last Advance Last Advance Last Advance Last Advance

.

Kings Figurines

Kings zaprezentował nową figurkę z serii Nord – Sud. Zestaw w skali 54 mm nie ma tytułu tylko numer katalogowy NSS003. Elementy odlewane są w żywicy.

NSS003 NSS003 NSS003

.

United Empire Miniatures

Pavol Ovecka jest autorem najnowszej propozycji od UEM. Tuskegee Airman, World War ll 1944 reprezentuje skalę 1/9 i odlewany jest z żywicy. Bohaterem jest czarnoskóry Amerykanin, członek 332 Grupy Myśliwskiej. Jest cześć historii segregacji rasowej w USA i siłach zbrojnych tego kraju.

Tuskegee Airman Tuskegee Airman Tuskegee Airman

.

Qing Yi Miniatures

Oferta tej firmy została poszerzona o dwie miniatury. Są to Winston Churchill oraz Panzer Ace Michael Wittmann. Obie figurki zostały przygotowane w skali 1/30 i odlewane są w żywicy.

Churchill Wittmann

.

Kellerkind Miniatures

Kellerkind wypuścił figurkę Aéronautique Militaire 1914-18 – French aviator closing his jacket. Jest to żywiczna miniatura w skali 54 mm, składająca się trzech elementów.

 French aviator  French aviator

.

Siskin Miniatures

Piotr Czyż pochwalił się swoim najnowszym popiersiem. Tym razem bohaterem jest Żołnierz wyklęty. Jest chyba pierwszy zestaw traktujący o tej często zapominanej części naszej historii. Skala 1/10.

Żołnierz wyklęty Żołnierz wyklęty Żołnierz wyklęty

.

Castle Miniatures

Castle zapowiedział serię siedmiu figurek Dog’s Life. Ich autorem jest Vladimir Danilog. Figurki odlewane są w żywicy, w skali 75 mm. Na razie gotowe są trzy z nich.

Dog's Life Dog's Life Dog's Life

.

Mercury Models

Mercury zapowiedział zestawy MM-7512 Viking-Berserker (I) In a bear skin oraz MM-7513 Viking-Berserker (II) In a helmet without skin. W każdym z nich macie opcję uzbrojenia wikinga w topór i tarczę lub topór i miecz. Tym razem figurki, których autorem jest Oleg Pogosjan odlewane są z żywicy i oznaczone skalą 75 mm. Charakteryzują się dynamiczną pozą i ładnymi detalami.

Viking Viking Viking Viking

Viking Viking Viking

.

Morning Star Miniatures

Morning Star właśnie ogłosiło swoje powstanie. Powinniście odwiedzić ich stronę i zobaczyć co mają do zaoferowania, bo jak widać na poniżej załączonych próbkach, jest kilka interesujących pozycji.

Morning Star Morning Star Morning Star Morning Star

IMG_0246 IMG_0249 IMG_0288 IMG_0447

.

N-S Prod

Francuzi pokazali nowy zestaw – Chess Players. Podobnie jak wiele poprzednich, tak i ten wzorowany jest na obrazie. Niezmiennie za wygląd zestawu odpowiada Nelly Auffret. Oczywiście są to odlewy żywiczne, a skala to 75 mm.

Chess Players Chess Players Chess Players

.

Chronos Miniatures

Rosyjska firma dodała do oferty figurkę Russian Great Princess – Tatyana Romanova (Shief 8th Voznesenskiy Lankers regiment), 1912-14. Miniatura składa się z ośmiu elementów odlewanych z metalu. Figurka zdecydowanie lepiej prezentuje się surowej niż na box arcie.

Tatyana Romanova Tatyana Romanova 098- Tatyana Romanova

.

D-Day Miniature Studio

Paweł Krasicki wypuścił nowe figurki w skali 1/35. Są to WWI German Infantryman, Winter 1914-18 i WWI German Guard, Winter 1914-18 (dostępne w zestawie35064 WWI German Guards, Winter 1914-18) oraz Hitlerjugend Boy 1, Germany 1945 i Hitlerjugend Boy 2, Germany 1945 (te także można nabyć razem w zestawie 35067 Hitlerjugend Boys, Germany 1945).

 WWI German  WWI German  WWI German  WWI German

 WWI German  WWI German  WWI German  WWI German

Hitlerjugend Hitlerjugend Hitlerjugend Hitlerjugend

Hitlerjugend Hitlerjugend Hitlerjugend Hitlerjugend Hitlerjugend

.

Jeff Shiu’s Miniatures

Jeff Shiu kończy pracę nad figurką Battle of the Bulge pt.2. Miniatura w skali 1/16 wzorowana jest chyba na jednej z lepiej znanych fotografii z bitwy o Ardeny.

Battle of the Bulge pt.2. Battle of the Bulge pt.2. Battle of the Bulge pt.2. Battle of the Bulge pt.2.

.

Metal Modeles

Bruno Leibovitz przygotował trzy nowe figurki z okresu napoleońskiego. Są to: Trompette du 6Rgt de chevau-légers lancier 1814; Off de grenadier hollandais de la garde 1812 oraz Grenadier de la garde du royaume de Naples 1814. Wszystkie figurki reprezentują oczywiście skalę 54 mm i odlewane są z metalu. Zdecydowanie godne polecenia.

Trompette Trompette Trompette Trompette

grenadier grenadier grenadier

grenadier grenadier grenadier

.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *