Wampirzy Red Baron i inne nowości

Wampirzy Red Baron i inne nowości

Rozpieszczani przez ostanie kilka tygodni, w tym możemy czuć pewien niedosyt. Na szczęście spora różnorodność tematyczna pozwala mieć nadzieję, że każdy z Was znajdzie chociaż jeden zestaw, który wywoła u Was chęć posiadania.

Scibor Miniatures

Kolejna porcja figurek w skali 28 mm ze Scibor Miniatures. Wśród nich są Extremely Barbaric Barbarian, Polish Dwarf oraz Polish Winged Hussars Dwarf. Wszystkie z wymienionych figurek przygotowane zostały na wysokim poziomie i jedynym argumentem przeciwko zakupowi któregoś z zestawów (przynajmniej dla mnie) jest ich rozmiar.

Extremely Barbaric Barbarian Polish Dwarf Polish Dwarf

Tartar Miniatures

Również Tartar zapowiedział trzy zestawy w skali 28 mm, wszystkie autorstwa Sergieja Savenkowa. Osvald Mercenary, Glorin Miner, Toro. Także i te miniatury wykonane są z dużą dbałością o szczegóły i mogą przynieść dużo satysfakcji modelarzom.

Osvald Mercenary Osvald Mercenary Osvald Mercenary

Osvald Mercenary Osvald Mercenary Osvald Mercenary

Glorin Miner Glorin Miner Glorin Miner

Glorin Miner Glorin Miner Glorin Miner

toro toro toro

Mitches Military Models

Dla odmiany coś ogromnego, czyli skala 200 mm i reprezentujący ją British Army/Royal Marines Op Herrick. Wyglądająca nieco sztywno poza, ale jednocześnie ładne detale to zasługa Maurica Corry. Nie do końca jestem pewny, czy sposób w jaki jest trzymany karabin jest wygodny i faktycznie stosowany. Być może autor posiada fotografie potwierdzające to.

British Army/Royal Marines British Army/Royal Marines British Army/Royal Marines

British Army/Royal Marines British Army/Royal Marines British Army/Royal Marines

British Army/Royal Marines British Army/Royal Marines British Army/Royal Marines

Scale 75

Dwie nowe miniatury przedstawiło Scale 75, obie w konwencji fantasy. Pierwsza z nich to Cliff’s Guard. Druga należy do serii Fallen Frontiers i jest zatytułowana Diane Tianseen. Pierwsza z figurek nie wygląda najgorzej, ale też nie wyróżnia się specjalnie. Druga z miniatur także nie zachwyca, zwłaszcza że jej mundur wygląda jakby z sex shopu. No ale taka jest wspólna wizja przyszłości zdecydowanej większości rzeźbiarzy figurkowych.

Cliff's Guard Cliff's Guard Cliff's Guard

Cliff's Guard Cliff's Guard Cliff's Guard

Diane Tianseen Diane Tianseen Diane Tianseen

Diane Tianseen Diane Tianseen Diane Tianseen

N-S Prod.

Kolejna kompletna  scenka w skali 75 mm została przygotowana przez N-S Prod. Zestaw The Musician składa się z 20 elementów żywicznych, które pozwolą na stworzenie barwnej, przykuwającej uwagę winietki. Zestaw jest bardzo uniwersalny i pozwoli na popuszczenie wodzy fantazji.

The Musician The Musician The Musician

The Musician The Musician

Hawk Miniatures

Hawk kontynuuje serię Assaye 1803. Właśnie ukazała się kolejna figurka z tej serii. Captain William Barclay, East India Company, Assaye 1803 przygotowany został przez Allana Ball’a. Detale wyglądają zachęcająco, ale ustawienie głowy wygląda nieco nienaturalnie i psuje pozę miniatury.

Captain William Barclay Captain William Barclay Captain William Barclay Captain William Barclay

Captain William Barclay Captain William Barclay Captain William Barclay

LB Miniatures

LB Miniatures zapowiedziało popiersie Roman Republican Legionary. Reprezentujące skalę 1/10 popiersie prezentuje się znakomicie. Uwagę przykuwają detale, zwłaszcza te na zbroi.

Roman Republican Legionary Roman Republican Legionary Roman Republican Legionary Roman Republican Legionary

Darkstar Miniatures

Dwie miniatury zapowiedziało Darkstar, obie w skali 75 mm i obie żywiczne. Za pierwszą z nich, Roger De Thweng odpowiedzialny jest Adam McMaster. Druga z nich, Celt Scout została przygotowana przygotowana przez Maurica Corry. Obie miniatury prezentują się bardzo dobrze. Ich pozy są naturalne, a detale nie budzą zastrzeżeń.

Roger De Thweng Roger De Thweng Scout

Tommy’s War

Nsjnowsza propozycja Tommy’s War, zatytułowana Trooper, 9th (Queens Royal) Lancers, Elouges 1914, prezentuje się znakomicie. Jest pełna dynamiki przy zachowaniu naturalności i uchwyceniu pięknych detali. Oprócz elementów żywicznych, zestaw zawiera mosiężną rurkę na lancę oraz blaszkę fototrawioną z proporcem.

Trooper, 9th (Queens Royal) Lancers Trooper, 9th (Queens Royal) Lancers Trooper, 9th (Queens Royal) Lancers

Heroes & Villains Miniatures

H&V przygotowało trzy zestawy figurek żywicznych i dwa zestawy farb, które powstały we współpracy z Vallejo i Jaume Ortizem. Zestawy farb to German Field Grey oraz Waffen SS Camouflage. Jeżeli chodzi o zestawy figurkowe to pierwszy z nich reprezentuje nurt historyczny i jest to Knight of Outremer, 1300, w skali 75 mm. Miniatura składa się z 14 elementów i powinna zadowolić większość z Was. Druga z pełnych figurek to już nurt fantasy, mimo historycznie brzmiącego tytułu. Manfred von Richthofen, The Red Baron, 1453 – 1918 został przedstawiony jako wampir. Miejmy nadzieję, że wkrótce dostępna będzie również wersja historyczna bo detale wyglądają bardzo zachęcająco. W zestawie tym znajdziemy 10 elementów. Drugi z zapowiedzianych zestawów fantasy to popiersie Elf Marauder, w skali 1/12. Wygląda ono nieco mniej zachęcająco niż Czerwony Baron, który mimo swojego wampirzego charakteru wydaje się być najciekawszą propozycją w tym zestawieniu.

German Field Grey Waffen SS

Knight of Outremer red baron Elf Marauder h&v2

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *