Weathering po polsku – Modellers World

Weathering po polsku – Modellers World

Po latach oczekiwania i zakupów importowanych produktów modelarskich, doczekaliśmy się polskiej marki w branży modelarskiego weatheringu. Modellers World, czyli Świat Modeli debiutuje serią pigmentów i washy modelarskich. Sprawdźmy jak prezentują się te produkty.Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to bardzo ładne opakowania. Widać klasę projektanta, ładny odmienny od AK/MiGmentów styl wyróżnia słoiczki i buteleczki na plus. Dobór kolorów jest jak najbardziej przemyślany. I co jest dla mnie ważne – szczęśliwie nie jest ich za dużo. Doskonale sprawdzą się w modelowaniu figurek, oraz podstawek w klimatach przyrodniczych, miejskich i apokaliptycznych.

Pigmenty Modellers World

Mini słoiczki pigmentów są tak zaprojektowane, aby łatwo trzymać się jeden na drugim. Ułatwia to „stackowanie” w kąciku modelarskim:

Oszczędność miejsca: pudełka pigmentów Modellers World posiadają frezowane krawędzie, by móc je ustawiać nawet w wysokie słupki bez ryzyka przewrócenia. Możesz w ten sposób zaoszczędzić sporo miejsca na biurku lub segregować kolory pigmentów w wybrane przez siebie schematy.

Producent przemyślał  nie tylko opakowania i przechowywanie. Do pigmentów przygotował dedykowany utrwalacz – Pigment Cement:

utrwalacz do pigmentów

Zalecane stosowanie:

  • Jako spoiwo pigmentu dla dioram modeli
  • Do tworzenia rzadkiego lub gęstego błota z pigmentów i dodatków
  • Spaja pigmenty, gips, piasek i inne sypkie produkty

Cechy:

  • Niemal bezwonny, perfumowany
  • Nie zawiera cuchnących rozcieńczalników organicznych
  • Szybkie schnięcie
  • Butelka z pędzelkiem dla wygodnej aplikacji

Akrylowe spoiwo do pigmentów. Może służyć do utrwalania ich na modelu i dioramach bądź do tworzenia błota wraz z dodatkami. Tworzy matową, elastyczną powłokę, nie zmienia koloru pigmentu.

Sposób użycia:

Posmaruj model lub powierzchnię dioramy cienką warstwą i obsyp pigmentem, lub utrwal pigment położony wcześniej. Możesz także zmieszać binder z pigmentami i dodatkami by stworzyć realistyczne błoto.

Washe Modellers World

Kolejnym segmentem asortymentu są washe. Wbrew przypuszczeniom, nie są one wykonane jako emalie modelarskie, ale jako rozcieńczone farby olejne. Dzięki temu lepiej się rozpływają na powierzchni i łatwiej jest je  wycierać i korygować:

Wysokiej jakości, idealnie rozcieńczona farba olejna do wykonywania techniki „wash” na powierzchni modelu. Dłuższe niż w przypadku emalii schnięcie pozwala na maksymalną kontrolę i bezstresową pracę z modelem. Washe olejne Modellers World zawierają tylko najwyższej jakości komponenty: odporne na blaknięcie pigmenty oraz rozcieńczalniki silnie wzmagające kapilarność, czyli zdolność podciągania farby. Oil Wash szybko i dokładnie wypełnia i opływa detale, umożliwiając bardzo precyzyjny „pin wash”, jak i tworzenie ciekawych efektów jako wash ogólny. Dodatek perfum uprzyjemnia pracę z produktem. Każda butelka zawiera uniwersalny pędzelek do aplikacji oraz stalową kulkę do szybkiego mieszania.

Produkty Modellers world są już dostępne w sklepach modelarskich, producenta, Agtom, Arma Hobby. dystrybucje prowadzi Hobby 2000.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *