Wielkanocne nowości (24.03.2016)

Wielkanocne nowości (24.03.2016)

Przed zbliżającą się Wielkanocą speszymy donieść Wam o najnowszych figurkach i popiersiach. Które z nich znajdą miejsce w Waszych gablotach? Tymi informacjami możecie podzielić się pozostawiając komentarz do artykułu. Miłej lektury i spokojnych Świąt.

Dolman Miniatures

Dolman zaprezentował najnowsze popiersie, które ma trafić do sprzedaży już niedługo. King Under the Mountain przygotowany został w skali 1/9. W pudełku znajdziecie cztery elementy żywiczne i dziewięć elementów metalowych. Miłośnicy powieści Tolkiena, a zwłaszcza jej filmowej adaptacji w reżyserii Petera Jacksona powinni być usatysfakcjonowani. Fotografie egzemplarza prototypowego zdecydowanie zachęcają do wyczekiwania na premierę.

King Under the Mountain King Under the Mountain King Under the Mountain

King Under the Mountain King Under the Mountain King Under the Mountain

Clay Dreams Miniatures

Pozostając w książkowo-filmowym świecie prezentujemy Wam najnowszą propozycję od Clay Dreams. Jest to Allan Rickman as Snape. Żywiczne popiersie w skali 1/9 charakteryzuje się dużym podobieństwem do zmarłego dwa miesiące temu aktora.

Allan Rickman Allan Rickman Allan Rickman

snape4_zps7tpc9g6a Allan Rickman Allan Rickman

Heroes & Villains Miniatures

H&V pochwaliło się nowym popiersiem dodanym do ich oferty. „Harald” został przygotowany przez Lucasa Pinę w skali 1/12. Pudełko zawiera cztery części żywiczne. Ogólna koncepcja podoba mi się, a detalom nie można nic zarzucić.

"Harald" "Harald" "Harald"

"Harald" "Harald"

Stormtroopers

Brytyjska firma pokazała trzy nowości. Pierwsza z nich to Trooper Scots Grey’s Balaclava 1854. Miniaturę w skali 90 mm przygotował Maurice Corry. Greg Girault jest natomiast autorem popiersia w skali 1/10 – Union Officer ACW. Trzecia z nowości sygnowana jest znaczkiem Stormforge, czyli linii produktów o tematyce niehistorycznej. Pierwszym zestawem z tej serii jest Knuccklehead, autorstwa Rafaela Piccii. To popiersie również reprezentuje skalę 1/10.

Trooper Trooper Trooper

Union Officer ACW SF1001 top

Albino Raven Miniatures

Jeszcze jedna nowość od Albino Raven wzorowana na fotografii. Tym razem jest to US Machine gunner with M60 Vietnam w skali 1/16. Pudełko będzie zawierało 18 elementów żywicznych.

US Machine gunner US Machine gunner US Machine gunner

US Machine gunner US Machine gunner

Chronos Miniatures

W mijającym tygodniu Chronos wypuścił nową figurkę w skali 54 mm. Jest to Russian General – Peter Bagration, 1812. Miniatura składa się sześciu części metalowych.

Russian General Russian General Russian General

Russian General Russian General Russian General

Tartar Miniatures

Tartar odbiegł nieco od typowych dla siebie tematów i wypuścił Our logo is alive again!. Zestaw został przygotowany przez Igora Filina w skali 40 mm. Zabawne i na pewno oryginalne.

Tartar Tartar Tartar

Tartar Tartar Tartar

Tartar Tartar Tartar

Beyond Miniatures

Hobgoblin to popiersie w skali 1/10 (ok. 70 mm wysokości). Jego autorem jest Pedro Fernández. Popiersie jest dość duże, jak na popiersia o podobnej tematyce, dzięki czemu będzie się jeszcze bardziej wyróżniało.

Hobgoblin

Figone

Moloch to tytuł najnowszej figurki firmy Figone. Miniatura odlewana jest w żywicy w skali 150 mm. Ogólnie nie wygląda ona źle, ale też jakoś specjalnie nie zachwyca.

Moloch Moloch

Battlegate Games

Najnowsza propozycja od Battlegate Games to nieśmiertelny Terminator. Ultimate Man, bo taki tytuł nosi popiersie reprezentuje skalę 1/10. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie lewe ramię. Obcięte na wysokości łokcia wygląda tragicznie. Autor powinien dostosować jego długość do długości tułowia, albo wykonać element pełnej długości.

Ultimate Man Ultimate Man Ultimate Man Ultimate Man

FeR Miniatures

Trzy popiersia ukazały się nakładem FeR Miniatures. Dwa z nich tj. Saxon Huscarl, Hastings, 1066 oraz Norman Warrior, Hastings, 1066 zostały wyrzeźbione przez Paula Deheleanu. Saksończyk składa się z pięciu elementów, a Norman z czterech. Oba zestawy przygotowano w podziałce 1/16. W skali 1/12 zostało przygotowane trzecie z popiersi. Autorem Romero, the Cat jest Rafael Picca. Wszystkie trzy zestawy zasługują na Waszą uwagę.

Saxon Saxon Saxon Saxon

Norman Norman Norman

Romero Romero Romero

LAB-54

Ricardo Cerilli jest autorem popiersia Scottish Laird XIII Century. Miniaturę przygotowano w skali 1/16. Egzemplarz wykonany przez Danilo Cartacciego wygląda pierwszorzędnie, więc może warto wypróbować produkty tej firmy. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu razem z popiersiem (lub osobno) instrukcji malowania tego popiersia krok po kroku autorstwa wywołanego już Danilo Cartacciego.

Scottish Laird Scottish Laird Scottish Laird

Young Miniatures

Pojawiło się także nowe popiersie od Young Miniatures, oczywiście w skali 1/10. Napoleon at Austerlitz to dzieło Lorenzo Nino Lorenzoni’ego. W pudełku znajduje się 9 części żywicznych. Poza i detale wyglądają ładnie i jedynie twarz wydaje się nieco zbyt pucułowata.

Napoleon Napoleon Napoleon Napoleon

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *