Wielkanocne nowości figurkowe

Wielkanocne nowości figurkowe

Ostatni tydzień przyniósł sporo interesujących nowości. Dzięki szerokiemu przekrojowi tematycznemu, zarówno miłośnicy tematyki fantasy (ostatnio nieco pomijani), jak i zwolennicy modelarstwa historycznego powinni być usatysfakcjonowani.

UP Miniaturen

Jeżeli lubujecie się w kolekcjonowaniu popiersi władców to właśnie możecie poszerzyć kolekcję o popiersie Marii Teresy. Popiersie Archeduchess Marie Theresia of Austria zostało przygotowane w skali 1/10 i odlane jest w żywicy. Na pewno jest jest tak efektowne, żeby zachwycać na pierwszy rzut oka i wygląd ma nieco posągowy. Nie można mu za to odmówić podobieństwa do pierwowzoru.

Marie Theresia Marie Theresia Marie Theresia Marie Theresia

CGS Military Miniatures

Najnowsza propozycja CGS to Trumpeter, 17th Lancers, 1854, w skali 120 mm. Widoczna na zdjęciach podstawka oraz fragment płotu wchodzą w skład zestawu. Oprócz elementów żywicznych w pudełku znajdziemy kawałek druty i folii ołowianej. Za wygląd figurki odpowiada Maurice Corry i w tej kwestii nie możemy autorowi nic zarzucić. Detale są ładne, a zrelaksowana poza wygląda naturalnie.

Trumpeter

Mitches Military Models

MMM rozpoczął nową serię popiersi zatytułowaną Knights Cross. Wspólnym mianownikiem jest oczywiście odznaczenie Krzyżem Rycerskim. Na razie dostępne są trzy popiersia w skali 1/9 i wszystkie wyszły spod „dłuta” Pavola Ovecki. Popiersia mają być dostępne z postumentem lub bez (różnica będzie uwidoczniona oczywiście w cenie).  Albrecht Brandi, Hans-Ulrich Rudel oraz Hermann Leopold August von Oppein Bronikowski jako pierwsi stali się bohaterami serii.

Knights Cross Knights Cross Knights Cross

Knights Cross Knights Cross Knights Cross Knights Cross

Siskin Miniatures

Husar Rotamaster Bust to żywiczne popiersie, w skali 1/9. Jego autorem jest Piotr Czyż. Oprócz ładnych detali, zaletą popiersia jest możliwość umieszczenia w lewej dłoni pistoletu lub buzdyganu.

Husar Rotamaster Husar Rotamaster Husar Rotamaster

Husar Rotamaster Husar Rotamaster

Studio KCH

Studio KCH prowadzi sprzedaż figurek autorstwa Maurica Corry produkowanych pod marką własną. Jako najnowszy produkt do oferty trafiła miniatura Black Watch Bren Gunner, 1945. Figurka została przygotowana w skali 120 mm. Detale i poza prezentują się bardzo dobrze, a smaczku dodaje użycie znacznie mniej popularnej wersji hełmu MK. IV.

Black Watch Bren Gunner

Model Cellar

Zestaw figurek WWI German Aviators – Pilot & Observer, w skali 120 mm, których autorem jest Mike Good to najnowsza propozycja firmy Model Cellar. Miniatury pilotów w tej skali z okresu Wielkiej Wojny należą do rzadkości (jeżeli jakieś w ogóle istnieją). Jeżeli do tego dochodzi dobre wykonanie, to wydaje się, że jest to zestaw obowiązkowy dla każdego fana lotnictwa i tematyki związanej z I Wojną Światową.

WWI German Aviators WWI German Aviators WWI German Aviators

Forged Monkey

Dwa popiersia w klimacie fantasy,  Lychee Priest i Zero pojawiły się w ofercie Forged Monkey. Oba reprezentują skalę 1/9 i zostały odlane w żywicy. Jak pokazują box arty, oba popiersia mogą wyglądać bardzo ciekawie po pomalowaniu i do tego, dzięki luźnej tematyce popuścić wodze fantazji i pomalować je jak dusza zapragnie.

Lychee Priest Lychee Priest Lychee Priest

Zero Zero Zero

El Viejo Dragon

EVD zapowiedziało kilka zestawów, które mają się pojawiać sukcesywnie w sprzedaży tej wiosny. Wśród nich znajduje się seria figurek Rzymian w skali 1/30, które można nabywać pojedynczo lub w zestawie. Oprócz tego ma pojawić się popiersie skompo odzianej wampirzycy z Południa (w skali 1/15) oraz figurki w skali 1/32. Oto szczegóły:

Roma 32 „Marcus Aurelian Campaign. Aquila. 169 AD”
Roma 33 „Tribunus Laticlavius. 169 AD”
Roma 34 „Legionary. 169 AD”
Roma 35 „Capsarius. 169 AD”
Roma 36 „Roman emperor statue”

FS23 „Southern Little Vamp”
TC 01 „Batallón de Granaderos del Ejército 1836”
TC 02 „Principe Lichnowsky 1836”

Roma Roma Roma

Roma Roma Roma

Carlistas Vampire

Grenadier Miniatures

Kolejna figurka z okresu Wojny Krymskiej pojawia się w sprzedaży. Tym razem modelarze otrzymują możliwość poszerzenia kolekcji o figurkę Ensign Scots Fusilier Guards, Alma, Crimea 1854, w skali 75 mm. Autorem tej miniatury jest Maurice Corry, i po raz kolejny widać dobry warsztat tego rzeźbiarza. W pudełku oprócz elementów żywicznych znajduje się również miedziana rurka do wykonania drzewca.

Ensign Scots Fusilier Guards Ensign Scots Fusilier Guards

Figone

Kolejna figurka fantasy w zestawieniu to Bill Tcherno. Żywiczna miniatura opisana jest jako reprezentująca skalę 32 mm, ale jej rozmiar to 56 mm. Jak to w tego typu figurkach bywa, box art jest tylko sugestią i będziecie meli pełną swobodę w doborze kolorów i technik malarskich, a dzięki temu pewnie również mnóstwo zabawy.

Bill Tcherno Bill Tcherno Bill Tcherno Bill Tcherno

Scibor Miniatures

Dwa nowe zestawy zapowiedział Ścibor. Pierwszy z nich to Dwarf Miner, a drugi to Sigurt the Slash. Obie figurki odlane są w żywicy, w skali 54 mm. Obie posiadają fajne detale i powinny zdobyć uznanie wśród modelarzy i graczy.

Dwarf Dwarf

Black Dog

Dwie nowe figurki o tajemniczo brzmiącym tytule Soldiers in Crimea, 2014 wypuściła czeska firma. Figurki są odlane w żywicy, w skali 1/35 i można je nabywać pojedynczo lub w zestawie. Figurki mają na sobie umundurowanie i wyposażenie, które możecie znaleźć w każdym sklepie surwiwalowym na wschód od naszych granic. Black Dog poszerzył również ofertę podstawek o zestaw w skali 1/35 Trench Entrance (WWI).

Soldiers in Crimea Soldiers in Crimea Soldiers in Crimea

Trench

Life Miniatures

Na zakończenie, tylko dla formalności zaprezentujemy ilustracje do najnowszego popiersia Life Miniatures, o którym pisaliśmy tydzień temu. Dzięki nim jeszcze bardziej zapragniecie posiadać ten zestaw.

Montgomery Montgomery Montgomery

Montgomery Montgomery Montgomery

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *