Wielkanocne nowości figurkowe

Wielkanocne nowości figurkowe

Zbliżająca się Wielkanoc zawładnęła już zapewne Waszymi umysłami, ale mam nadzieję, że znajdziecie chwilę na lekturę ostatniego marcowego przeglądu nowości figurkowych. Podobnie jak w poprzednich tygodniach producenci przygotowali szereg nowości, z których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. No może poza miłośnikami figurek fantasy.

Alpine Miniatures

Alpine przygotował dwie figurki w skali 1/35 i jedną w skali 1/16. W tej ostatniej wydał również dwa zestawy główek niemców znane z wcześniejszych miniatur tej firmy. Jeżeli chodzi o pełną figurkę w tej skali to do oferty trafia kolejna figurka SS-mana, ale tym razem autorstwa Johna Rosengranta. Figurka amunicyjnego odziana jest w dwustronny mundur, co zdecydowanie zwiększa ilość opcji malowania. Poza nie jest szczególnie interesują, ale wygląda naturalnie.W zestawie standardowo dla Alpine zawarto dwie główki, jedna w hełmie z pokrowcem, a druga bez. Detale prezentują się oczywiście na najwyższym poziomie. Figurki w skali 1/35 to czołgiści amerykańskiej 3 dywizji pancernej i mimo, że obie przeznaczone są do umieszczenia we włazie czołgu to przynajmniej jedna z nich może zostać zaprezentowana oparta np. o beczkę z paliwem. Również i w tym przypadku zdetalowanie figurek jest bardzo dobre. Figurki są dostępne w zestawie lub pojedynczo. Tu także otrzymujemy możliwość wyboru z pośród dwóch główek.

US TankerUS TankerUS TankerUS Tanker

SS SoldierSS SoldierSS SoldierSS Soldier

German headsGerman heads

Alive History Miniatures

Alive History przygotowało nową serię figurek Imperium Asyryjskiego. Jako pierwsza pozycja na sklepowe półki trafia miniatura ciężkiego włócznika. Składająca się z 6 metalowych elementów figurka reprezentuje skalę 54 mm. Wszystkie szczegóły wydają się dobrze  odwzorowane, a i do pozy wojownika nie można mieć zastrzeżeń.

heavy spearmanheavy spearmanheavy spearman

Mitches Military Models

Dwie nowe żywiczne pozycje w ofercie Mitches Military Models reprezentują skalę 200 mm i obie zostały wyrzeźbione przez Maurica Corry. Pierwsza to bardzo efektowne, mimo nieco dziwnie przekrzywionej głowy, popiersie wojaka z SAS. Druga to pełna figurka reprezentująca dowódcę słynnych niszczycieli tam, czyli Guya Gibsona. W obu przypadkach jakość detali jest bardzo wysoka i obie pozycje mogą się stać ozdobą kolekcji.

SAS Black OpsGuy GibsonGuy Gibson

ASR Sculpture

Dwa tygodnie temu prezentowaliśmy nową firmę z Rosji debiutującą miniaturą niedźwiedzia. Druga pozycja w katalogu tej firmy to angielski bulldog w skali 1/6. Jest to dość oryginalna figurka i może stanowić miłą odmianę dla nieco znudzonych typowymi produktami figurkowymi. Anatomia zwierzaka wydaje się być dobrze odtworzona, chociaż szczegóły sierści mogą się okazać niewystarczające.

BulldogBulldog

Marino Miniatures

Nowa włoska firma debiutuje z kolei z figurką autorstwa Carla Reida przedstawiającą szarżującego szkota z 93 regimentu. Metalowa figurka w skali 75 mm przedstawiona jest w niezwykle dynamicznej pozie. Bardzo realistyczna poza w połączeniu z rewelacyjnymi detalami powinna moim zdaniem stanowić bardzo udany debiut.

Scott

Armor 35

Rosyjska firma znana raczej dodatków do dioram posiada w ofercie również żywiczne figurki. Ostatnio do katalogu dodała trzy nowe miniatury. Wszystkie zestawy to wojacy Wermachtu przedstawieni w swobodnych, naturalnie wyglądających pozach. Pierwsza z figurek to niemiecki jeniec, druga do  żołnierz trzymający rękę w kieszeni, a trzecia to żołnierz grający na harmonijce ustnej. Wszystkie figurki mają ładne detale.

German POWStanding GermanGerman with mouth organ

Mini Art

Od jakiegoś czasu naszą uwagę poświęcamy również figurkom z plastiku. I tym razem jeden akapit należy się ukraińskiemu producentowi, a to za sprawą zestawu nr 35089. W zestawie tym znajdują się trzy figurki niemieckich jeńców oraz dwóch spadochroniarzy 101 dywizji powietrzno-desantowej. Być może nie są to najbardziej oryginalne figurki, ale detale wydają się być ładnie oddane i przy wprawnym pomalowaniu mogą być nie do odróżnienia od miniatur żywicznych.

US AirborneUS Airborne

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *