Wieści z figurkowego rynku (23.09.2016)

Wieści z figurkowego rynku (23.09.2016)

Tydzień po Euro Militaire zwykle jest spokojny i pojawia się niewiele nowości. Nie inaczej jest tym razem. Niemniej kilka nowych zestawów pojawiło się, więc spieszymy Wam o tym donieść.

Andrea Miniatures

Andrea zaprezentowała nowe popiersie w skali 1/10 – Napoleon 1806. Zestaw odlewany jest w żywicy. Podobieństwo do pierwowzoru jest, ale nie idealne. Nie jest to najbardziej udane z popiersi Napoleona.

S9-B33-01 Napoleon Napoleon

Napoleon Napoleon

AC Models

Andy Cairns wypuścił natomiast popiersie Surrendering German, WW2. Tak jak Napoleon, tak i Niemiec reprezentuje skalę 1/10 i odlewany jest z żywicy. Autor uzyskał bardzo fajny efekt. Rozchełstany mundur, niechlujna fryzura bardzo fajnie podkreślają status wojaka i do tego gwarantują mnóstwo detalików, które będzie można wydobyć podczas malowania. Super!

Surrendering German

Alexandros Models

Dwie nowości ukazały się nakładem Alexandrosa. Pierwsza z nich to metalowa figurka Genialis Imaginifer VII Cohors „Raetorum”. Miniaturę przygotował w skali 54 mm Adriano Laruccia. Drugą z nowości jest popiersie, które wyrzeźbił Ebroin. Roza Shanina reprezentuje skalę 200 mm i odlewana jest z żywicy.

Genialis Genialis Genialis Genialis

Genialis Genialis a c

d e f g

Oniria Miniatures

Oniria wypuściła figurkę w skali 1/48. Jest to WWII German Cavalry NCO. Za wygląd miniatury odpowiada Angel Terol. Trzeba przyznać, że wygląda ona bardzo dobrze jak na tę skalę. Jeżeli chodzi o materiał z jakiego jest odlewana, to sześć elementów jest żywicznych, a dwa odlane są z metalu.

WWII German Cavalry NCO WWII German Cavalry NCO WWII German Cavalry NCO

Mitches Military Models

Trooper, Red Lancersto najnowsza propozycja od MMM. Autorem miniatury jest Carl Reid. Autor spisał się znakomicie. Doskonale uchwycił pozę, dzięki czemu wygląda naturalnie i dynamicznie. Detale oczywiście także są na najwyższym poziomie. Jest to zestaw żywiczny w skali 120 mm.

Trooper Trooper

Ellie’s Miniatures

Także najnowsze popiersie Ellie’s zostało wyrzeźbione przez Carla Reida. Sardinian Bersaglieri 1860 reprezentuje skalę 1/9 i odlewany jest z żywicy. Także i w tym przypadku mamy do czynienia z bardzo udaną miniaturą.

 Sardinian Bersaglieri

Terrible Kids Stuff

Zapewne większość z modelarzy, którzy ukończyli trzydzieści lat chociaż raz widziała film Czas Apokalipsy. Lieutenant Colonel Bill w skali 75 mm nawiązuje oczywiście do tego filmu i postaci granej przez Roberta Duvalla. Tak, chodzi o tego, który uwielbia zapach napalmu o poranku. Miniatura odlewana jest z metalu, a za jej wygląd odpowiada Pedro Fernández Ramos. Podobieństwo być może nie jest idealne, ale któż by nie chciał mieć w kolekcji autora jednych z najbardziej rozpoznawalnych cytatów filmowych.

Lieutenant Colonel Bill

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *