Wieści z figurkowego rynku (23.10.2015)

Wieści z figurkowego rynku (23.10.2015)

I kolejny tydzień zleciał nie wiadomo kiedy. Producenci w tym czasie nie próżnowali i dzięki nim możemy przedstawić Wam najnowsze zestawienie nowości figurkowych. Miłej lektury.

Romeo Models

Rozpoczynamy nowościami z Włoch. Romeo Zaprezentowało dwie nowości, obie w skali 75 mm. Celtic Warrior został przygotowany przez Maurizio Bruno, a autorem German knight jest Gianni La Rocca. Box arty są dziełem Andrei Terzolo. Pozy są stateczne i wyglądają naturalnie. Detale są na tradycyjnie wysokim poziomie.

Celtic Warrior Celtic Warrior Celtic Warrior Celtic Warrior

German knight German knight German knight German knight

Tartar Miniatures

Tartar przedstawił figurkę Medieval beggar. Jest ona przygotowana przez Sergeja Savenkowa w skali 1/30. Żywiczna miniatura nie powala. Twarz wygląda interesująco, ale detale i koncepcja dolnej części figurki nie zachwyca.

Medieval beggar Medieval beggar Medieval beggar

Medieval beggar Medieval beggar Medieval beggar

Medieval beggar

Chronos Miniatures

Chronos zaprezentował figurki, które powinny ukazać się pod koniec października. Są to: Polish sapper of a ”Legion de la Vistule”, 1808-13 (15 części); Swiss grenadier, 1808-13 (10 elementów), obie autorstwa Denisa Didarowa. Russian fifer of the Life-Guard infantry regiments, 1812-15 (11 części) przygotowany został przez Wladimira Fokina, a Soviet soldier of engineering and assault battalions’, 1943-45 (10 elementów) wyszedł z pracowni Igora Danilkina. Wszystkie wspomniane figurki odlane są z metalu.

Polish sapper Polish sapper Polish sapper Polish sapper

Polish sapper Polish sapper Polish sapper Polish sapper

Swiss grenadier Swiss grenadier Swiss grenadier Swiss grenadier

Swiss grenadier Swiss grenadier Swiss grenadier Russian fifer

Russian fifer Russian fifer Russian fifer Russian fifer

Russian fifer Soviet soldier Soviet soldier Soviet soldier

Soviet soldier Soviet soldier Soviet soldier

Getorix

Oficial s.XVI-XVII to druga figurka w ofercie firmy Getorix. Miniaturę żywiczną w skali 54 mm wyrzeźbił Antonio Meseguer, a za wygląd box arta odpowiada Pepe Gallardo. Bardzo interesująca figurka.

Oficial s.XVI-XVII Oficial s.XVI-XVII Oficial s.XVI-XVII Oficial s.XVI-XVII

Draconia

Draconia, czyli część Ares Mythologic odpowiedzialna za figurki fantasy, zaprezentowała dwie nowości. Zarówno Sheenay, two swords, jak i Drusil odlewane są w żywicy, w skali 75 mm. Uwagę przykuwają ładne detale (zwłaszcza u Sheenay), i naturalnie wyglądające pozy.

Sheenay Drusil

La Meridiana

Włosi z La Meridiany zaprezentowali dwa popiersia w skali 200 mm. Są to CSA Louisiana Tiger – 1863 oraz CSA Infantryman – 1863. Oba zestawy wyszły spod ręki Grega Giraulta, a wszystko co w nich najlepsze wydobył w box artach Danilo Cartacci.

CSA Louisiana Tiger CSA Louisiana Tiger CSA Louisiana Tiger

CSA Infantryman - 1863 CSA Infantryman - 1863 CSA Infantryman - 1863

Irbis Miniatures

Także dwie nowości ukazały się nakładem Irbis. Russian Manorial cavalry XVII c i Prophetic Oleg Prince of Novgorod & Kiev (879-912) są autorstwa I.Kordyukova. Figurki odlewane są w żywicy, w skali 75 mm. Pierwsza, niezwykle dynamicznie wyglądająca, będzie potrzebowała solidnego i trwałego mocowania do podstawki. Druga, stateczna, ale z równie ładnymi detalami powinna być nieco łatwiejsza do prezentacji.

Russian Manorial cavalry Russian Manorial cavalry Russian Manorial cavalry

Russian Manorial cavalry Russian Manorial cavalry Russian Manorial cavalry

Oleg Oleg Oleg

Evolution Miniatures

Evolution zaprezentowało 3 nowe figurki w skali 1/35. pierwsza z nich to Greman SS Soldier, WW2 (1944-1945), a pozostałe dwie reprezentują serię Postapocalyptic, a zatytułowane są Stalker.

 Greman SS Soldier Stalker Stalker

MiniSoldiers

Minisoldiers kontynuuje serię figurek z okresu Wojny Secesyjnej w skali 1/35. Dzięki tej firmie możecie poszerzyć kolekcję o miniaturę Union Infantryman. Figurka została wyrzeźbiona przez Dimitrija Sewcowa.

Union Infantryman

Tin Berlin

Niemiecka firma zaprezentowała swoją kolejną nowość. Tym razem jest to Langobard w skali 54 mm i odlewany oczywiście w metalu. Za wygląd detali odpowiada Oleg Pogosjan, a te wyglądają bardzo zachęcająco.

Langobard Langobard Langobard Langobard

Legendarion

Taras Bulba jest bohaterem popiersia firmy Legendaration. Zestaw w skali 1/6 przygotowany został przez Antona Derbiłowa. Autor spisał się znakomicie, tak więc malowanie tych wszystkich szczegółów powinno być czystą przyjemnością.

Taras Bulba Taras Bulba

Plus Models

Ciekawy dodatek do dioramki lub model sam w sobie zaprezentował Plus Model. Wherry to żywiczny odlew w skali 1/35.

Wherry Wherry

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *