Wieści z figurkowego rynku (27.11.2015)

Wieści z figurkowego rynku (27.11.2015)

Ostania lista nowości w listopadzie wygląda nieco bardziej okazale niż poprzednia. Przekrój tematyczny jest dość szeroki, to też nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem tego, co go interesuje. Zapraszam do lektury.

Oniria Miniatures

Dobry, zły i brzydki jest przedmiotem najnowszego zestawu Onirii – Sad Hill. Figurki zostały wyrzeźbione przez Antonio Zapatero w skali 36mm i odlewane są w metalu. Jak na tę skalę, miniatury wyglądają bardzo dobrze, ale ich ładne pomalowanie będzie na pewno wyzwaniem.

Sad Hill Sad Hill Sad Hill

Sad Hill Sad Hill Sad Hill

Elan 13 Miniatures

WWI Pilot in Fur Coat to miniatura w skali 1/32. Na box arcie mamy przedstawiciela lotnictwa francuskiego, ale przy zastosowaniu innych kolorów spodni można użyć tej figurki do zaprezentowania praktycznie każdej z narodowości. Autorem figurki jest Robert Lane i jedyne, co można jej zarzucić to chyba zbyt cienkie nogi.

WWI Pilot in Fur Coat WWI Pilot in Fur Coat WWI Pilot in Fur Coat WWI Pilot in Fur Coat

Model Cellar

Model Cellar przedstawiło figurkę Manfred von Richthofen. Miniaturę w skali 1/24 (czyli 75 mm) przygotował Mike Good. Świetne detale i duże podobieństwo do pierwowzoru to atuty tej zapowiedzi.

Manfred von Richthofen Manfred von Richthofen Manfred von Richthofen

Manfred von Richthofen Manfred von Richthofen Manfred von Richthofen

Mitches Military Models

MMM przygotowało coś wielkiego. Dosłownie, bo skala figurki Parachute Regiment Ulster 1970/80’s to 1/6. Jej wysokość to ok. 300 mm. Autorem tej miniatury jest Maurice Corry. Ogólnie detale wyglądają ładnie, ale wątpliwości budzi sposób w jaki kurtka układa się z tyłu nad pasem. Na przedstawionych fotografiach wygląda to nienaturalnie.

Parachute Regiment Parachute Regiment Parachute Regiment

Parachute Regiment Parachute Regiment

Mercury Models

Mounted Germanic Warrior przygotowany został przez Sergieja Zlobowa w skali 75 mm. Figurka pełna jest dynamiki i ładnych detali. Część z Was może zapytać dlaczego ten koń jest taki mały, ale w dawnych czasach większość koni nie była duża i proporcje wydają się być właściwe.

Mounted Germanic Warrior Mounted Germanic Warrior Mounted Germanic Warrior

Mounted Germanic Warrior Mounted Germanic Warrior

Black Dog

W tym tygodniu Black Dog zaprezentował dwie podstawki i jedną figurkę. Figurka to Austro-Hungarian Soldier WW I. Miniatura w skali 75 mm odlewana jest z żywicy. Podstawki to także odlew żywiczny, ale w skali 1/35. Jeden z nich to House with drain base, o wymiarach 50×450 mm, a drugi Ruined entrance with stairs base o bokach 50×50 mm.

Austro-Hungarian Soldier Austro-Hungarian Soldier Austro-Hungarian Soldier

Austro-Hungarian Soldier Austro-Hungarian Soldier

House with drain base House with drain base House with drain base

Ruined entrance Ruined entrance Ruined entrance

Tartar Miniatures

Tartar przedstawił popiersie autorstwa Sergieja Sawenkowa, z box artem Kiriłą Kanajewa. Warrior Plains reprezentuje skalę 1/9 i odlewany jest z żywicy. Popiersie prezentuje się znakomicie. Detale są przygotowane pierwszorzędnie i w połączeniu z umiejętnościami malarskimi modelarza pozwolą na stworzenie prawdziwego arcydzieła. Drugą z nowości jest Archer, XV century. Żywiczna miniatura została wyrzeźbiona przez Sergieja Radiłowa w skali 75 mm.

Warrior Plains Warrior Plains Warrior Plains

Warrior Plains Warrior Plains Warrior Plains

Warrior Plains Warrior Plains Warrior Plains

Warrior Plains Archer Archer

Archer Archer Archer

Archer Archer Archer

Aradia Miniatures

Aradia przygotowała dwie nowe figurki, obie odlewane w żywicy i obie w skali 75 mm. Joaquin Palacios odpowiada za wygląd figurki Krampus. The Green Knight został wyrzeźbiony przez  Benoit Cauchies’a.

Krampus Krampus Krampus

The Green Knight The Green Knight The Green Knight

Bent Bristle Miniatures

Bent Bristle zapowiedział nową serię figurek nawiązujących do rozwoju linii kolejowych w Ameryce w XIX wieku. Pierwszą figurką z serii jest Walkin’ Boss. Autorem miniatury 54 mm jest Benoit Cauchies. W pudełku znajdują się cztery części żywiczne.

Walkin' Boss Walkin' Boss Walkin' Boss

SK Miniatures

Dwie nowości zapowiedziało SK. Pierwsza z nich to popiersie Space Marine, w skali 1/10. Jego autorem jest Przemysław Szymczyk. W zestawie znajdują się dwie główki. Drugą zapowiedzią jest Germanic Warrior. Figurka w skali 75 mm został przygotowana przez Grega Girault i odlewana będzie w żywicy. Także w tym wypadku modelarz otrzymuje dwie główki do wyboru.

Space Marine Space Marine

Germanic Warrior Germanic Warrior Germanic Warrior

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *