Wieści z figurkowego rynku (3.06.2016)

Wieści z figurkowego rynku (3.06.2016)

W ciągu ostatniego tygodnia pojawiło się sporo nowych figurek dotykających najróżniejszych tematów i w różnych skalach. A oto ich zestawienie.

Stormtroopers

Dwie nowości przygotował Stormtroopers. Figurkę Ensign, 52nd Foot (LI) Waterloo 1815 przygotował Maurice Corry. Miniatura reprezentuje skalę 90 mm. Mimo, że zdjęcie jest nieco ciemne, to detale wydają się być bardzo ładne. Poza też wygląda jak należy. Drugą z nowości jest popiersie autorstwa Grega Girault. Vendel Saxon Warrior oznaczony jest podziałką 1/10 i podobnie jak poprzedni zestaw odlewany jest z żywicy.

Ensign Ensign

Vendel Saxon Warrior Vendel Saxon Warrior

Alpine Miniatures

MG Gunner 12 SS Panzer Division „HJ” to miniatura autorstwa Taesung Harmmsa w skali 1/16. Podobnych miniatur w wielu skalach nie brakuje, ale na pewno miłośnicy produktów wysokiej jakości i tematyki niemieckiej nie pogardzą tym zestawem. Figurki w skali 1/35 wyrzeźbił ten sam autor i są to: WW2 Russian Tank Commander; WW2 Russian Tank Crew i oczywiście zestaw tych dwóch, czyli WW2 Russian Tank Crew Set (2 figs). O tym, że w każdym zestawie macie do wyboru po dwa nakrycia głowy pisać chyba nie trzeba.

MG Gunner MG Gunner MG Gunner

MG Gunner MG Gunner MG Gunner

Russian Tank Crew Russian Tank Crew Russian Tank Crew Russian Tank Crew

Russian Tank Crew Russian Tank Crew Russian Tank Crew Russian Tank Crew

Russian Tank Crew 35216a

2Dreamers

Kolejne oryginalne popiersie przygotowało 2Dreamers. Tym razem jest to Franta Stastny, Jawa (Czechoslovakia), Isle of Man TT races 1965. W zestawie znajduje się pięć części żywicznych, dwa elementy przezroczyste, blaszka fototrawiona, maska do malowania kasku i broszurka. Skala to 1/9. Wygląda bardzo zachęcająco.

Franta Stastny Franta Stastny Franta Stastny

Franta Stastny fs_web800_006 Franta Stastny

fs_web800_008 Franta Stastny Franta Stastny

Franta Stastny Franta Stastny Franta Stastny

Andrea Miniatures

W pudełku z najnowszą produkcją Andrei znajdziecie osiem części odlanych z metalu. Po ich złożeniu otrzymacie figurkę w skali 54 mm zatytułowaną Mary Read, 1720. Niestety w tej figurce jest coś, co mnie nie nie zachęca, a wręcz przeciwnie. Ale chyba nie potrafię powiedzieć co.

Mary Read Mary Read Mary Read Mary Read

Black Army Models

Na stronie BAM pojawiło się nowe popiersie – Man in Black . Wyrzeźbił je w skali 1/6 Darko Prenosil.

Man in Black Man in Black

Elan 13 Miniatures

Najnowszy zestaw Elan 13 jest raczej skierowany do modelarzy lotniczych z uwagi na zastosowaną skalę 1/48. Zestaw WW1 RFC Pilots został wyrzeźbiony przez Roberta Lane’a i odlewane są w żywicy. Figurki wyglądają pierwszorzędnie i ciężko powiedzieć, że nie są to większe figurki.

WW1 RFC Pilots

Pegaso Model

Jeszcze jedna figurka Pegaso ma ukazać się w czerwcu i jest to Turkish Janissary, XVIII c. Figurka reprezentuje skalę 90 mm i oczywiście odlewana jest z metalu. Jak przystało na Pegaso, ciężko znaleźć jakieś wady miniatury (no może poza ceną oczywiście). Zdecydowanie warta polecenia.

Turkish Janissary Turkish Janissary

Turkish Janissary Turkish Janissary

Nuts Planet

Mamy również nową zapowiedź od Nuts Planet. Don Quixote to popiersie w skali 1/9. Za jego wygląd odpowiada Romain Van den Bogaert. Autor spisał się znakomicie i dzięki niemu detale aż się proszę o wydobycie podczas malowania.

Don Quixote Don Quixote Don Quixote

Don Quixote Don Quixote Don Quixote

Albino Raven Miniatures

Najnowsza propozycja ARM to Modern Russian Soldier w skali 1/35. Miniatura przedstawia żołnierza z karabinem maszynowym PKM.

Modern Russian Soldier Modern Russian Soldier

The Bodi

Także w skali 1/35 została przygotowana figurka Italian Officer (WWI). rzadko pojawiają się figurki o podobnej tematyce, więc na pewno jest oryginalnie, a i wygląda ładnie.

Italian Officer Italian Officer Italian Officer

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *