Wiosenne niusy figurkowe

Wiosenne niusy figurkowe

Nareszcie wiosna! Coraz dłuższe dni i wyższe temperatury oznaczają, że prawdopodobnie będziecie mieli mniej czasu i ochoty na siedzenie przy stoliku modelarskim. Nie mniej, my pozostajemy na stanowiskach, żeby przedstawiać Wam informacje o nowościach z figurkowego rynku. Co zatem nowego pojawiło się przededniu kalendarzowej wiosny?

United Empire Miniatures

Nowe popiersie z UEM zatytułowane jest Scythian King, 4th Century BC. Zostało ono przygotowane przez Romana Ruxa w skali 1/9. Popiersie posiada ładne detale na zbroi, ale nieco posągowy wygląd twarzy, co może zniechęcać niektórych modelarzy.

Scythian King Scythian King

Irbis Miniatures

Kolejna miniatura z kategorii steampunkowych pojawiła się w ofercie Irbis. Tym razem jest to Lady with The Dog, w skali 80 mm. Figurka nie zachwyca. Mam wrażenie, że może mieć nieco zaburzoną równowagę. Ponadto detale mogłyby być odrobinę lepsze.

Lady with The Dog Lady with The Dog Lady with The Dog

Lady with The Dog Lady with The Dog Lady with The Dog

Master Box

Ukraiński producent zestawów plastikowych zapowiedział figurkę historyczną w skali 1/32. Napoleon’s Red Lancer to pierwsza z figurek w serii napoleońskiej tego producenta. Na pierwszy rzut oka nie widać, że jest to produkt plastikowy, a nie żywiczny. Różnicę widać w ilości części i ich podziale wynikającym z ograniczeń technologicznych metody wtryskowej. Jeżeli spasowanie części będzie dobre, to z pewnością będzie to interesująca alternatywa dla produktów żywicznych, zwłaszcza ze względu na różnicę w cenie.

Napoleon's Red Lancer Napoleon's Red Lancer Napoleon's Red Lancer

Napoleon's Red Lancer Napoleon's Red Lancer Napoleon's Red Lancer

Jeff Shiu’s Miniatures

Najnowsza propozycja Jeffa Shiu to Officer, Coldstream Guards, 1854. Żywiczna Miniatura w skali 75 mm prezentuje się bardzo dobrze. Ładne detale w połączeniu z dynamiczną pozą, dają wyróżniający się zestaw, który trafi do gablot wielu modelarzy.

Officer, Coldstream Guards Officer, Coldstream Guards Officer, Coldstream Guards Officer, Coldstream Guards

Tartar Miniatures

Tartar postanowił połączyć historię i fantastykę. Otóż najnowsza figurka tego producenta to Roman Goblin. Miniatura została odlana w żywicy, w skali 28 mm. W zestawie znajdują się cztery części oraz niewielka podstawka o wymiarach 2,5 x 2,5 cm. Wygląda nieźle.

Roman Goblin Roman Goblin Roman Goblin

Roman Goblin Roman Goblin Roman Goblin

Brother Vinnie

Najnowszy zestaw został zatytułowany Oriental Fighter Pilot. Mimo miniaturowych rozmiarów, czyli 28 mm prezentuje się bardzo dobrze. Detale wyglądają fantastycznie i do w jednym zestawie otrzymujemy wersję normalną i zombie.

Oriental Fighter Pilot Oriental Fighter Pilot

Pathos Miniatures

Pathos zaprezentował popiersie, nad którym trwają prace. U-Boat Commander to popiersie w skali 1/10. Plakietka tańczącego diabła wskazuje oczywiście na U-552, którym dowodził Erricha Toppa. Zapowiada się interesująco, ale z niestety zanim ten projekt się zmaterializuje z zapisu cyfrowego w odlew żywiczny musimy jeszcze poczekać.

 U-Boat Commander U-Boat Commander

Hawk Miniatures

Kolejna figurka z serii Assaye została zaprezentowana kilka dni temu. Tym razem modelarz otrzymuje możliwość poszerzenia kolekcji o figurkę Lieutenant Colonel Patrick Maxwell, 19th Light Dragoons – Assaye 1803.  Podobnie jak poprzednie figurki tej serii, i ta została wyrzeźbiona przez Alana Balla. Reprezentuje ona skalę 75 mm i w zestawie znajdują się trzy elementy żywiczne. W pudełku nie znajdziecie podstawki.

Lieutenant Colonel Patrick Maxwell Lieutenant Colonel Patrick Maxwell Lieutenant Colonel Patrick Maxwell

Lieutenant Colonel Patrick Maxwell Lieutenant Colonel Patrick Maxwell Lieutenant Colonel Patrick Maxwell

Elan 13 Miniatures

Elan 13 wypuścił figurkę The Preacher (English Civil War). Jest to składająca się z czterech elementów żywicznych, miniatura w skali 54 mm. Figurka prezentuje się bardzo interesująco. Zwłaszcza twarz wnosi sporo charakteru i jest jedną z lepszych w ostatnim czasie.

The Preacher The Preacher

Airborne Miniatures

Cztery nowe figurki pojawiły się w ofercie Airborne Miniatures. Pierwsza z nich to figurka German Soldier, Eastern Front, w skali 1/16. Pozostałe miniatury reprezentują skalę 1/35. W śród nich są DEVGRU Mk48 gunner reprezentujący współczesne siły specjalne oraz Waffen SS in Normandy. Figurki z tego ostaniego zestawu można nabywać pojedynczo jako Waffen SS Officer i Waffen SS Soldier.

German Soldier Seal SEAL SEAL

Waffen SS Waffen SS Waffen SS

Waffen SS Waffen SS

Bravo -6

Pojawiła się zapowiedź kolejnego zastawu Bravo-6. US G.I.s „Delta Blues” to zestaw dwóch figurek żywicznych w skali 1/35. Tradycyjnie figurki tej firmy cechuje oryginalność oraz bardzo dobre wykonanie.

Delta Blues

Pegaso Models

Zapowiadany w zeszłym tygodniu zestaw Polish Winged Hussar doczekał się box arta i lada chwila ma trafić do sprzedaży. Uzupełniamy zatem naszą informację o ilość części znajdujących się w pudełku – są 53 elementy metalowe – oraz przypominamy, że jest miniatura w skali 75 mm, za wygląd której odpowiada Richard Galicek.

Polish Winged Hussar Polish Winged Hussar

Polish Winged Hussar Polish Winged Hussar

One Responseto “Wiosenne niusy figurkowe”

  1. Biskup pisze:

    Popiersie U-bociarza jest ładne ale nie porywające. Zwłaszcza, że są już 2 bardzo ładne dostepne z firmy Young Miniatures.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *