Wiosenne nowości (19.03.2015)

Wiosenne nowości (19.03.2015)

Przed Wami najnowsza porcja figurkowych nowości. Wśród nowości wyróżniają się włoskie firmy oraz niemiecki Savage Forged i koreański Life Miniatures. Szczegóły znajdziecie oczywiście poniżej.

Romeo Models

Rozpoczynamy od wieści z Włoch. Dwie figurki w skali 75 mm przygotowało Romeo. Są to English Knight XIV Century oraz Roman Junior Officer – 4th Century AD. Obie miniatury przygotował Gianno La Rocca i obie reprezentują równie wysoki poziom przygotowania. Odlewy są metalowe.

English Knight English Knight English Knight English Knight

Roman Junior Officer Roman Junior Officer Roman Junior Officer Roman Junior Officer

MMA

Kolejna nowość rodem ze słonecznej Italii to WWI Italian Ardito. Marco Pezzotti przygotował tę figurkę w skali 54 mm, a odlewana jest w żywicy. Propozycja na pewno ciekawa i warta uwagi.

Italian Ardito Italian Ardito

Alexandros Models

Kilka tygodni temu zapowiadaliśmy popiersie wzorowane na postaci granej przez Rusella Crowe’a. Teraz popiersie jest już dostępne i po pomalowaniu może wyglądać jak zdjęciach poniżej. SPQR/61 „MAXIMUS, 180 aD.” reprezentuje skalę 200 mm.

MAXIMUS MAXIMUS MAXIMUS

Ścibor Miniatures

Cossack Ogres to zestaw 8 figurek 28 mm. Figurki odlane są w żywicy, w skład zestawu wchodzą podstawki 40 mm.

Cossack Ogres

RP Models

RP Models zapowiedziała popiersie Mad Jack Churchill. Popiersie ma być w skali 100 mm i odlane będzie w żywicy. Składać się będzie z 14 elementów.

Mad Jack Churchill

Model Cellar

Firma zaprezentowała trzecią figurkę z serii Last Stand at Gandamak, która nosi tytuł Last Stand at Gandamak #3. Miniatura została przygotowana przez Maurica Corry w skali 75 mm i odlana będzie z żywicy. Niestety dysponujemy tylko jedną fotografią więc ciężko jest całościowo oceniać, ale nazwisko autora i to co widzimy na jedynym zdjęciu pozwala na dobrą ocenę.

Last Stand at Gandamak

Pathos Miniatures

Uwaga wszyscy miłośnicy muzyki. Pathos zapowiedział nową serię popiersi Music Legends. Jako pierwsze zapowiedziano od razu popiersie The Stoner. W pudełku ma się znajdować 10 elementów żywicznych pozwalającą na złożenie podobizny Micka Jaggera w skali 1/10.

The Stoner The Stoner The Stoner

The Stoner The Stoner The Stoner

Life Miniatures

Koreańska firma zapowiedziała swoje kolejne popiersie. I nie jest to kolejna legenda muzyki Paul McCartney, tylko The British Retreat of 1940. Popiersie przygotował w skali 1/12 Sang-Eon Lee. Czekamy tylko na pojawienie kolejnego genialnego boxarta i pojawienie się zestawu na sklepowych półkach. Chociaż to co widzimy na nie pomalowanym egzemplarzu zachwyca w wystarczającym stopniu, aby zacząć odkładać albo pisać list do św. Mikołaja.

The British Retreat The British Retreat The British Retreat

The British Retreat The British Retreat

Atelier Maket

Baron Antoine Lasalle 1775 – 1809 to metalowa miniatura 75 mm, przygotowana przez Antonio Zapatero. Detale wyglądają bardzo ładnie i powinny być dużym ułatwieniem podczas malowania.

Baron Antoine Lasalle Baron Antoine Lasalle Baron Antoine Lasalle Baron Antoine Lasalle

Savage Forged Miniatures

Bust Carlos to popiersie w skali 1/10. Detale wyglądają bardzo zachęcająco. Uwagę przykuwa świetnie przygotowana twarz. Detale ubioru nie pozostają w tyle i także sprawiają wrażanie doskonale przygotowanych. Popiersie można zamawiać bezpośrednio u producenta: link.

Bust Carlos Bust Carlos Bust Carlos

Jeff Shiu’s Miniatures

German Paratroopers in Crete 1941 (Part 1) to pierwsza z serii figurek niemieckich żołnierzy na Krecie. Figurka odlana jest w żywicy, w skali 1/16. Ładne wykonanie powinno zachęcić niezdecydowanych, a miłośnicy wojsk spadochronowych na pewno już dodali ten zestaw do listy zakupów.

German Paratroopers in Crete German Paratroopers in Crete German Paratroopers in Crete German Paratroopers in Crete

Tiny Leads Miniatures

Antonio Meseguer przygotował figurkę French Dragoon 18Reg. Egypt 1798 „Battle of the Pyramids”. Miniatura reprezentuje skalę 75 mm. Detale wyglądają ładnie, a scenka jest dobrze skomponowana.

French Dragoon French Dragoon

French Dragoon French Dragoon

Chronos Miniatures

Chronos także przygotował figurkę 75 mm. Jest to trzecia figurka tego producenta w tej skali. Tym razem tematem jest Ksatriya warrior, Ancient India, IV-III century B.C. Poza wydaje się nie do końca udana, gdyż ma się wrażenie, że wojownik napiera lewym ramieniem na jakąś przeszkodę.

Ksatriya warrior Ksatriya warrior Ksatriya warrior

Ksatriya warrior Ksatriya warrior Ksatriya warrior

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *